Jump to content
BulForum.com

So 90s


VooDooMaN

Recommended Posts

И това ли ти е музиката на 90те? Ебати колко различни виждания можело да има по тоя въпрос...

Именно.Затова коментирах без да си дам листата,защото явно представите ни са много различни,моите 90s са доста по-различни,затова прецених,че нямат място сред вашите.Точка :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
И това ли ти е музиката на 90те? Ебати колко различни виждания можело да има по тоя въпрос...

Не е това! Това е музиката която ви казах че си дръпнах от Визио! Просто показах какво има там за такива които нямат достъп, по молба на VooDooMaN. Другата си я имам на харда и ако тръгна да ви давам списъци с нея, ще има да четете една седмица!

Между другото повечето от песните сигурно не ти говорят нищо по заглавие, но ако си ги пуснеш работата е съвсем различно. Само диско хитове от тогава!

Link to comment
Share on other sites

Не е това! Това е музиката която ви казах че си дръпнах от Визио! Просто показах какво има там за такива които нямат достъп, по молба на VooDooMaN. Другата си я имам на харда и ако тръгна да ви давам списъци с нея, ще има да четете една седмица!

Между другото повечето от песните сигурно не ти говорят нищо по заглавие, но ако си ги пуснеш работата е съвсем различно. Само диско хитове от тогава!

Всеки си е с различно виждане. В интерес на истината плейлистът на Rafaello е пълен с песни, които НАИСТИНА бяха хитове в поп класациите и MTV. Мен си ме кефят и като имам повече време ще прегледам по-обстойно непознатите като имена песни, защото винаги може да изскочи нещо готино, което съм забравил.

Link to comment
Share on other sites

И това ли ти е музиката на 90те? Ебати колко различни виждания можело да има по тоя въпрос...

 

 

Именно.Затова коментирах без да си дам листата,защото явно представите ни са много различни,моите 90s са доста по-различни,затова прецених,че нямат място сред вашите.Точка  :excl:

dance, eurodance това се слушаше през 90те години, и който казва че този период е преминал под някакъв друг стил значи е глупак.все едно да твърдите че 70те и 80те не се е слушала рок музика, а някаква друга :bgrin: . затова като се каже хитовете от 90те е най-добре да се започне със SNAP и първият им хит The Power не вярвам да има човек, който да не е слушал това изпълнение. Албумът "World Power" е най-продавания албум за всички времена, поне аз така знам :П след това дойдоха Culture Beat, 2 unlimited, 2 brothers on the 4th floor, Haddaway... просто няма смисъл да ги изброявам всичките. и съм абсолютно 101% сигурен, че сте им слушали песните защото просто хората бяха откачили по този стил и се въртяха нон стоп по радиа и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

dance, eurodance това се слушаше през 90те години, и който казва че този период е преминал под някакъв друг стил значи е глупак.все едно да твърдите че 70те и 80те не се е слушала рок музика, а някаква друга :bgrin: . затова като се каже хитовете от 90те е най-добре да се започне със SNAP и първият им хит The Power не вярвам да има човек, който да не е слушал това изпълнение. Албумът "World Power" е най-продавания албум за всички времена, поне аз така знам :П след това дойдоха Culture Beat, 2 unlimited, 2 brothers on the 4th floor, Haddaway... просто няма смисъл да ги изброявам всичките. и съм абсолютно 101% сигурен, че сте им слушали песните защото просто хората бяха откачили по този стил и се въртяха нон стоп по радиа и т.н. :)

Za men simvolat na 90te sa ACE OF BASE s parviat im album HAPPY NATION, ne poznavam chovek koito da go niama toia album ot vrasnicite mi! Sasto taka DJ BOBO. Da ne zabraviame i ROXETTE koito togava biaha v varha na karierata si!

Link to comment
Share on other sites

Добра тема. Тъкмо може да имам късмета да си припомня някоя песничка която ме е радвала но не съм знаел как се казва нито кой я изпълнява :P

Link to comment
Share on other sites

Kato stana vapros za ACE OF BASE, eto link kam poslednia album koito sa izdavali TUK Pochti nikoi ne e chuval za nego. Zatova pisha. (nali sam im goliam fen :) ) Slab e v sravnenie s drugite no stilat e absolutno sastia spored men.

Link to comment
Share on other sites

Има доста парчета които съм слушал и само като ги прочета и се сещам за музика в песента. Доста мелодични парчета(предимно от MTV и някои които липсват ама не им помна имената от MCM). Сега вече си имаме наша Музикална телевизия различна от MTV, което хем е плюс за нас хем минус(това е съвсем друга тема не искам да се коментира тук ако трябва или ако друга тема коментирайте там). Поздрави на всички (не много, но може би ретро) маниаци на песните от 90-те.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам доста песнички от 90-те години, но повечето се повтарят затова смятам че ще бъде много удачно не да се правят списъци и всеки да търси по отделно ами в вареза да се направи папка 90s и там секи да добавя свойте парчета различни от другите (незнам дали е възможно да се направи от админите в една папка независимо кой е е направил да се ъпва от много хора). Мисля че ще бъде доста от полза, защото аз например доста от песните ги имам а тези които ги нямам ще ми отнеме часове да ги намеря.

 

Ето и една която не видях, но може и да е има :)

 

KCi and JoJo - All My Life клик

 

Просто класика.Ако се сетя за други ще пиша :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля 4е All saints,Backstreet boys,take that,robbie wiliams и другите бой/гърл банди банди бяха на върха на всяка класация!

ДА не забравяме и най-великите THE PRODIGY

Link to comment
Share on other sites

Накратко ще изложа моето виждане. За мен 90те изглеждаха така - на първо място достигане на връхната точка на grunge-а(тук абсолютно пристрастно - това е баш мойта музика)(Alice in Chains, Stone Temple Pilots, Pearl Jam, Soundgarden, Screaming Trees, Dinosaur Jr., Mudhoney) и после залеза, появяването на post-grunge(Bush, Silverchair), разждането, продължителността и умирането на stoner metal-а(Kuyss основно), раждането на alternative metal-а в сегашния му вид(Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Seven Mary Three, Tool, NIN , после и Audioslave) , появата на punk-funk-rock идиоти смесващи със развиващия се alternative(Presidents of the USA и разбира се най-големите идиоти Primus), а може би най-емблематични за мен са Brit-pop-rock еднодневки (Oasis, The Boo Radleys, Dodgy, Space)...раждането на neo-metal-а айде и него да не го пропуснем (Deftones, KoRn, Snot)...ей това са за мен 90те... Колкото до летните денс хитчета...винаги си ги мразел неистова и въпреки да имат своето място в историята, а както виждам и своята оргомна аудитория, за мен не могат да бъдат слагани редом до изброените...това имах предвид ази...

Link to comment
Share on other sites

Накратко ще изложа моето виждане. За мен 90те изглеждаха така - на първо място достигане на връхната точка на grunge-а(тук абсолютно пристрастно - това е баш мойта музика)(Alice in Chains, Stone Temple Pilots, Pearl Jam, Soundgarden, Screaming Trees, Dinosaur Jr., Mudhoney) и после залеза, появяването на post-grunge(Bush, Silverchair), разждането, продължителността и умирането на stoner metal-а(Kuyss основно), раждането на alternative metal-а в сегашния му вид(Seven Mary Three, Tool, NIN , после и Audioslave) , появата на punk-funk-rock идиоти смесващи със развиващия се alternative(Presidents of the USA и разбира се най-големите идиоти Primus), а може би най-емблематични за мен са Brit-pop-rock еднодневки (Oasis, The Boo Radleys, Dodgy, Space)...раждането на neo-metal-а айде и него да не го пропуснем (Deftones, KoRn, Snot)...ей това са за мен 90те... Колкото до летните денс хитчета...винаги си ги мразел неистова и въпреки да имат своето място в историята, а както виждам и своята оргомна аудитория, за мен не могат да бъдат слагани редом до изброените...това имах предвид ази...

Ам чи Браву ! :)

Link to comment
Share on other sites

Nesto podobno imah predvid i az,GeorgiK,makar i ne tochno za tezi muzikalni techeniq i stilove.Iskam da kaja,che 90s za men za vreme na razvitie,suzdavane ili izchezvane na moi grupi i moq muzika,a vie govorite tochno za letni hitove kakto GeorgiK mnogo pravilno kaza.

Link to comment
Share on other sites

Нека и аз като мъжете да споделя виждането си за 90`те :lol: :lol: :punk :excl:

понеже съм фен на черната музика ще се съсредоточа предимно на този стил

1. 2РАС , RUN D.M.C, SNOOP, DR.DRE, NOTORIOUS, PUBLIC ENEMY и началото на модерния рап и хих хоп :excl:

2. P.DIDDY, EMINEM, COOLIO, JAY-Z, DMX - черната музика завладява музикалните канали, момчетата са талантливи , все още заимстват от по-глемите си братя и правят приличен рап и р`н`б :excl:

3. NELLY, USHER, N.E.R.D., 50 CENT, METHOD MAN, REDMAN, OUTKAST и бла, бла, бла - една дума - комерсиализация :excl: не важи само за рапа - за цялата музика :excl: парите които ще си докарат музикантите са определящи, много често за сметка на качеството и новаторството :excl: :punk

Link to comment
Share on other sites

Нека и аз като мъжете да споделя виждането си за 90`те :lol:  :lol:  :punk  :excl:

понеже съм фен на черната музика ще се съсредоточа предимно на този стил

1. 2РАС , RUN D.M.C, SNOOP, DR.DRE, NOTORIOUS, PUBLIC ENEMY и началото на модерния рап и хих хоп :excl:

2. P.DIDDY, EMINEM, COOLIO, JAY-Z, DMX - черната музика завладява музикалните канали, момчетата са талантливи , все още заимстват от по-глемите си братя и правят приличен рап и р`н`б :excl:

3. NELLY, USHER, N.E.R.D., 50 CENT, METHOD MAN, REDMAN, OUTKAST и бла, бла, бла - една дума - комерсиализация :excl:  не важи само за рапа - за цялата музика :excl: парите които ще си докарат музикантите са определящи, много често за сметка на качеството и новаторството :excl:  :punk

хмм аз не разбирам много ама тия от точка 3 май нямат много общо с 90те

Link to comment
Share on other sites

Ако ще говорим за класики на 90-те без да съм много навътре в черната музика се сещам за:

Warren G - Regulate

Snoop Doggy Dogg - Who Am I (What's My Name)

Snoop Doggy Dogg - Serial Killa

House Of Pain - Jump Around

2 Pac - California Love

Coolio - Gangsta's Paradise

Cypress Hill - Insane In The Brain

 

Като се замисля май от тези най-любима ми е Jump Around и след това е California Love.

Link to comment
Share on other sites

за всички фенове на eurodance-a вижте каква идея даде vinyl_master. нека да я осъществим цък :punk ако имате желание за нещо подобно пишете там :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ще кажа едно мнение което не е от мен но горе долу съм съгласен

(мнението е от друг форум и който иска да види къде e да се поразрови в Google ;) )

Колкото до музиката, в днешно време никой не се ограничава само в един жанр. В метала текстовете на песните на някои групи са изпълнени с фентъзи елементи, докато в рапа не е така и в това няма нищо лошо. Това че аз слушам общо взето всякакъв вид метал не ми пречи да обожавам dance музиката от 95-99г (Fun Factory, E-Type, Snap и т.н.), да слушам групи като Nana, C-Block, Cool Cut (те са си рап) и да харесвам new age, drum&base и какво ли още не.

Всеки има право да чете и да слуша каквото си иска, нас ни обединява приятелството преди всичко а колкото до статистиката...нея просто си я има и какво от това?

edit: По скоро наблягам на това, че "в днешно време никой не се ограничава само в един жанр".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...