Jump to content
BulForum.com

Linksys WRT54G v7.00.1


PxJ

Recommended Posts

Здравейте, имам един проблем относно закупения от мен рутер "Linksys WRT54G v7.00.1". Провлема се изразява в това, че изплозвайки го с настройките направени от мен по инструкцията която варви с него, се получава така че работейки известно време в деня (всеки пат различно) часове и ми спира интернета. Аз правя така (влизам в менюто на рутера през браузера 192.168.1.1, след което на статус и използвам DHCP Release и DHCP Renew), след което интернета ми трагва отново. Мисля си че това не би трябвало да го правя всеки ден, защото е доста досадно и изнервящо да ти спре нета във важен момент. Ако може някой да ми съдейства и каже дали това е нормално и ако не е да ми даде инструкция как мога да го премахна и да работи почти без прекасване :) (казвам "почти", защото от четене във форуми разбрах че неможе без прекасване). Благодаря за съдействието предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Определено забива, има ли Л накрая като буква в името на рутера.
Не. L-то няма нищо общо. Проблемът е, че по принцип Linksys (иначе много добри устройства) не се разбират с DHCP сървъра на Евроком/ЕК Лан. 95% съм сигурен, че колегата PxJ е клиент именно на този доставчик. В нашия форум този проблем е разглеждан неколкократно в различни теми.

Моят съвет е или да смени марката, примерно с Bufalo (ако няма по-специални изисквания може да вземе и някое по-бюджетно рутерче) или в края на краищата смяна на доставчика. Избор има.

Link to comment
Share on other sites

Не. L-то няма нищо общо. Проблемът е, че по принцип Linksys (иначе много добри устройства) не се разбират с DHCP сървъра на Евроком/ЕК Лан. 95% съм сигурен, че колегата PxJ е клиент именно на този доставчик. В нашия форум този проблем е разглеждан неколкократно в различни теми.

Моят съвет е или да смени марката, примерно с Bufalo (ако няма по-специални изисквания може да вземе и някое по-бюджетно рутерче) или в края на краищата смяна на доставчика. Избор има.

Нищо лично но явно от рутери не разбираш. Аз го имам вкъщи същият и съм на гигабит и не ми забива изобщо. А го попитах дали има Л накрая за да му сложи линукс софтуер.

Link to comment
Share on other sites

...
Това, че имаш същия (не става ясно кой по-точно: G или GL?) и не забива е много добре, обаче не е основание да вадиш генерални изводи. Алтенативен фърмуер може да се сложи и на 54G. Прочети си най-горното мнение и се опитай да го осмислиш. Аз лично го разбрах така "щом има Л в името, определено ще забива".

Отделен въпрос е дали и колко разбирам от рутери, никой не те бута да ме оценяваш.

OK :)
Link to comment
Share on other sites

Стига сте се дърлили! Човека доста точно е написал какъв е модела на рутера! Аз ползвам същия на Евроком лан без проблеми. Само дето е друга версия! Имах подобен проблем със същия модел рутер който се реши с ъпдейтване на фърмуера! В страницата на линксис е описано подробно как се прави!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Изглежда тази марка рутери е яка!..и аз имам същият..имах проблеми докато го настроя, но бях успял.Сега ставам и нет няма!!Като си бучна кабела директно в ланката на ПЦ-то интернет има!Рестартирах рутера - резултат никакъв!Правиха настройките отново и отново нищо...Някой с други идеи?

Link to comment
Share on other sites

Изглежда тази марка рутери е яка!..и аз имам същият..имах проблеми докато го настроя, но бях успял.Сега ставам и нет няма!!Като си бучна кабела директно в ланката на ПЦ-то интернет има!Рестартирах рутера - резултат никакъв!Правиха настройките отново и отново нищо...Някой с други идеи?

 

Ами виж си мак адреса, виж дали е на автоматични настройки, да не си пуснал някакви забрани?

Link to comment
Share on other sites

Ами виж си мак адреса, виж дали е на автоматични настройки, да не си пуснал някакви забрани?

Не..мака си е окей..не е там гафа...

Ама се опрвиха нещата от самосебе си..не знам как става...Ако можех пак да избирам, нямаше да купя този рутер :)

Лека на всички! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...