Jump to content
BulForum.com

Проблем с един от вентилаторите


Dunc

Recommended Posts

Та значи проблема е следният - от известно време като си включа компютъра единият от вентилаторите започва да ми бръмчи. В първите дни когато изникна проблема след като изключех комютъра за няколко часа проблема се оправяше но вече и това не върши работа. В опит да реша ситуацията отворих кутията и направих най- елемнтарното, което се сетих почистих праха вътре и огледах дали там където се държи вентилатора за кутията не са се разхлабили болотовете но всичко беше наред. След като отново сглобих кутията проблема не беше премахнат. Тъй като въобще не разбирам от компютри и съм пълен лаик искам да направя една вметка за да бъда разбран по- точно- въпросният вентилатор се намира в горната част на кутията в някаква друга по- малка кутия(от което следва че тва може и да не е вентилатор а само някаква перка) там където е входа за захранването. Ще съм ви благодарен ако ми помогнете с разрешаването на ситацията и ми дадете някакви съвети.

Link to comment
Share on other sites

от тая малка кутия излизат ли много цветни жици ? :D

 

Ако да - това е вентилатора на захранването . Най-простият и лесен начин е , да развиеш болтовете които държат кутията за дъното , да отвориш самата по-малка кутия , да развиеш вентилатора и да го смажеш . Как става това ? Вентилатора от единия край има лепенка , отлепяш я леко и сипваш 1-2 капки фино машинно масло . Монтираш всичко както си е било и си готов . Ако не помогне сваляш малката кутия отново , разглобяваш я , отвърташ вентилатора и му режеш жицата възможно най-близо до вентилатора . Носиш перката в най-близкия пс магазин , купуваш си нов вентилатор , пребираш се във вас , оголваш 4те жици и вързваш черно за черно , червено за червено , омотаваш с изолирбанд , сглобяваш малката кутия , връщаш я на място в голямата и няма да имаш ядове :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...