Jump to content
BulForum.com

препоръка относно конфигурация за PC


Recommended Posts

А замислял ли си се колко трудно (почти невъзможно) е да изгориш процесор от клок?

Нещо почваш да ме съмняваш щото нали се сещаш ,че като му пуснеш по-голямо напрежение и няма време да загрее.Тия приказки за ASRock и Gigabyte минават ,но не и за дъна от калибъра на DFI.Там те пази само добрия разум. ;)

съм изгорил само един на сокет А (те нямат защита)

Дъното е нямало не процесора :lol:

DFI били най-клокърски

Правилно !!!!

Link to comment
Share on other sites

Май говорите наизуст каквото сте чули от някой (без вие да сте пробвали) - клока изгарял процесори, DFI били най-клокърски, П45 също, трябва ти 1500W захранване...

стига съм спамил темата - нека човека си реши

 

Аз нямам претенции да съм спец, но съм чел доста, и то на правилните места.

Надявам се, че можеш да подкрепиш твърдението си относно DFI дъната с конкретни факти. Също така, бих искал да запалиш HD4870 на 300W захранване, пък дори и на 400. После и да клокнеш малко...

 

Ама спирам и аз да спамя. Казах си мнението, който иска да се съобразява...

Link to comment
Share on other sites

Кой е говорил за ЕКСТРЕМЕН клок и за ВОЛТАЖИ на процесор - човека ако беше екстремен клокър нямаше да пита тук май.

Да, на сокет А защитата е един термистор в сокета и моето нямаше, а на новите дъна му викат thermal throtling и е вградено в процесора, не в дъното май, нали така беше?

Link to comment
Share on other sites

Има си и отделно защити на дъната но като цяло човека ако разбираше от клок както някой спомена нямаше да разпитва тук явно просто е дочул от някъде и е решил що пък и аз да не се пробвам :)

Link to comment
Share on other sites

Кажи колко шина стигаш като го купищ, щото много хора пищят че зор вдигат над 400 с P45 (самия чипсет е дървен)

Първото дъно беше дефектно и затова се забавих с резултатите, оглеждайте дъната като взимате на Гигабайт, на едната планка бяха забравили да сложат резба, вследствие на което чипа си замина.

 

sbrw5.th.jpgthpix.gif

briw1.th.jpgthpix.gif

Не съм го зорил много, но мисля че дъното има голям потенциал и над 400 шина, като го натоваря ще постна повече.

3dmark062fg8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...