Jump to content
BulForum.com

Проблем с Zotac 8600GT


ggone

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Като се пусне компютърът се чува писукане и картина не излиза. От какво може да е...?

 

 

От скоро и аз имам тоя проблем. Рестартирам компютъра 1-2 пъти и се оправя. С Vista съм. Забелязъл съм, че видео картат работи по-зле напоследък. Също така звукът от саундкартата е доста зле откакто съществува този проблем

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Като се пусне компютърът се чува писукане и картина не излиза. От какво може да е...?

и на мен ми се появи същия проблем преди няколко дни, оказа се че вентилаторчето на видео картата се е спекло, изключих го, но пак не ще да зацепи, което май означава че и картата е починала :(

Link to comment
Share on other sites

А дали наистина проблема е от видеокартата? Пробвай да извадиш и пак да сложиш паметта (паметите), за RAM-а говоря. Ако е много мърляво - удари му една прахосмукачка на компа (отвътре, разбира се), извади видеото, "осмучи" слота, извади паметите - изчисти dimm-овете и тогава си сложи всичко по местата. Виж наистина дали всички вентилатори работят.

Ако дъното ти има вградено видео - пробвай да махнеш външното видео и пробвай да подкараш системата с вграденото. Ако така тръгне - наистина е видеото. И принципно, зотаците, поне доколкото знам са дръвца...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Като се пусне компютърът се чува писукане и картина не излиза
От скоро и аз имам тоя проблем. Рестартирам компютъра 1-2 пъти и се оправя. С Vista съм.

 

ggone - картата може да е умряла или да е пред умиране. Също както ти казаха може и да е в рама проблема (зависи от писуканията) или просто лош контакт.

Чистене с прахосмукачка на комп НЕ СЕ ПРАВИ, заради опасното статично електричество, което се получава.

 

INCINERATOR - с ако проблема ти е същия с Vista ли си или със MS-DOS няма значение - това е много преди операционната система ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Чистене с прахосмукачка на комп НЕ СЕ ПРАВИ, заради опасното статично електричество, което се получава.

Това са пълни глупости :blink: - имам 10г. стаж в почистването на компи и компоненти с прахосмукачка и нито един случай на повреда.

 

ggone: Така зададен въпроса ти изглежда като да се обадиш на доктора и да му кажеш "Имам проблем-боли ме крака. Какво да правя?", а най-вероятният отговор е - "не стъпвай на него".

Най важната информация в момента е: Колко и какви (къси,дълги) са писуканията? Всички останали съвети са като гадаене на боб :lol:

Link to comment
Share on other sites

Така съм чувал/чел, не че съм прецакал дъно от статично електричество ;)

Аз използвам четка обикновено за целта...

Link to comment
Share on other sites

Така съм чувал/чел, не че съм прецакал дъно от статично електричество ;)

Аз използвам четка обикновено за целта...

Ако ти се ходи до близката гумаджийница може с въздух под налягане да го издухаш.

Имал съм подобен проблем след разместване на процесора. Пробвай и с друга памет.

Да не си ритнал неволно компа?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...