Jump to content
BulForum.com

RAM проблем


Lil`Nigga

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам едно проблемче от известно време. 2 плочки RAM 1GB DDR2 800Mhz ADATA, поотделно като ги сложа в дъното вървят без проблем, когато ги сложа заедно, започват крашове на програми и random PC рестарти.

И двете плочки са в гаранция. От сервиза ми казаха, че немогат да открият нищо.

 

Какво може да се направи с случая?

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ами...ако са ти от една партида (плочките) не би трябвало да имаш какъвто и да е проблем, освен ако дъното не ти върти някакви номера със слотовете. Вероятно вече си пробвал да изредиш всички комбинации на слотовете (1&2 / 1&3 / 1&4 / 2&3 / 2&4 / 3&4 , ако имаш 4 слота), а ако имаш възможност временно да вземеш от другаде 2 плочки за проба също може да установиш кое ти върти номера.

Ако все пак се окаже, че дъното не работи коректно с 2 бр., ще се наложи да ги трампиш за 1 двугигабайтова. ;)

Link to comment
Share on other sites

Друг интересен въпрос е дали дъното ги поддържа. Аз имах случай с едно MSI което ужким до 2гб поддържаше но на 1.5гб така и не тръгнаха...

 

Опитай се да почистиш слотовете също така че прахоляка прави кофти номера обикновено

Link to comment
Share on other sites

Дъното ми е следното ->

http://www.foxconnchannel.com/product/Moth...ID=en-us0000313

 

И аз си мислих да ги продам двете поотделно и да взема 1 2GB, но използвам компютъра през деня за работа и трудно мога да го осъществя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...