Jump to content
BulForum.com

LPT към USB


samkijot

Recommended Posts

usb-centronics1.jpg

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=26420

 

значи принтера е матричен, но тъй като се ползва още един с LPT интерфейс, за него няма място ... и мисля да му взема подобен кабел

 

п.п. взех му преди време една PCI платка с паралелен порт на нея, ама в последно време почна да прави номера и да не засича платката, а оттам - принтера не работи .... и в крайна сметка майка ми ми наду главата :D

 

а ако знаете къде в плодвив със сигурност мога да намеря подобен кабел, ще съм ви благодарен :)

Link to comment
Share on other sites

взех кабела от конрад (благодаря на downsoft за инфото).

имаха по 7 и 20 лв., като продавачът каза, че не знае к'ва е разликата(взех по-евтиния). с такива цени пристигнали при тях (и двата са made in china) ... обаче бяха без драйвери и както обикновено се случва при мен - по закона на мърфи, не захапаха. нито лазерния, нито матричния принтер :(

ся единствения вариант е да търся драйвери за подобен кабел ... така че ако някой има, да свирква. ще му бъда благодарен.

Link to comment
Share on other sites

E, поне пита ли за LPT switch?

Като го включиш виждаш ли го като непознато устройство? Ако ти изписва примерно MCS7703 може да свалиш това от driverguide.com - USB-to-ONE-Serial Port Driver. Ще ти иска регистрация - free.

Link to comment
Share on other sites

E, поне пита ли за LPT switch?

Като го включиш виждаш ли го като непознато устройство? Ако ти изписва примерно MCS7703 може да свалиш това от driverguide.com - USB-to-ONE-Serial Port Driver. Ще ти иска регистрация - free.

за switch не питах, щото просто няма къде да се слагат подобни устройства. всичко е гъч :P

иначе - не, не излиза като устройство. все едно нищо не съм закачил. пусках принтера-изключвах принтера, махах-слагах му драйверите, но изобщо не захапва. просто не го възприема като hardware (дори и принтера да е махнат като устройство от системата т.е. да му са деинсталирани драйверите)

 

btw ще помоля модератора да прехвърли темата в хардуерния форум, щото с покупката превършихме, ама май ще ми са необходими напътствия за подкарването на това чудо.

благодаря предварително.

 

btw говорим за операционна система Windows XP, нали така? 'щото не знам к'ви поддръжки има във vista-та .... където може и да става тоя номер без драйверите

 

сори, ама май не съм разбрал, че ти се интересуваш от switch-a. трябваше немедлено да натъртиш и нямаше да пропусна да питам :D

Link to comment
Share on other sites

В device manager-a нямаш :excl: , така ли?

С Еверест провери физическите устройства дали няма да имаш някое ново-грешно разпознато.

Ако няма да връщаш кабела отвори кутийката и виж какво пише на чиповете. Все нещо ще те отведе до необходимия драйвер.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ха, и аз си търсех подобен кабел, защото моето дъно изобщо няма възможност да се включи какъвто и да е матричен принтер, а имам един, дето ще ми върши работа, но няма как да го подкарам. Ако кабелът ти не тръгне може да пробваме на моя комп и ако бачка да ти го платя. Иначе ще ида да си взема един нов :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

samkijot какво стана с драйверите ? Тръгна ли принтера ?

Питам понеже и на мен скоро ще ми трябва подобно USB към LPT...та сигурно и аз ще отскоча до Конрад-а да си взема. Пиши дали вършат работа тези драйвери, да знам дали да ходя да си взимам същото адапторче. :)

Link to comment
Share on other sites

значи вчера го пробвах и не стана, за съжаление :(

общо взето в диска не намерих подобно нещо (LPT to USB), ама слагах там разни неща, не ще и не ще.

в диска има следните хави:

 

snag0034dc0.png

 

аз слагах USB Interface Link и JM Driver ... и не стана.

при вас не знам как ще е ... гледам(чета в нета по-скоро) повечето хората пишат, че нямат ядове с подобни кабели, ама сега от кабела ли е или при мен нещо, не мога да кажа :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...