Jump to content
BulForum.com

Pravetz-i


Recommended Posts

Ей, и аз си търся такава щайца да си припомня добрите стари времена :rolleyes:

 

Ако има много желаещи и за мен може да остане... :lol:

 

Имам монитор, флопита... трябва ми баш кутията с клавиатура :P

Link to comment
Share on other sites

Знам един приятел има два броя, единият е Правец 8С (от белите), а другият е 82 (от жълтите). И двата са пълна окомплектовка, с монитор (съответно бял и жълт, кутиите им де, иначе са черно-зелени :D ) и с флопи. Ако има заинтересовани мога да го питам дали ще ги даде за по 30лв. парчето. Знам че има и малко софт. за тях, ама това ако стане работата.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам разни игри  2jump.gif

 

Ех, ако имаше и на какво да ги играя... Така ми е домъчняло за добрите стари машинки...

ima emulatori. i s poveche kysmet, ako igrite sa zapadni, se namirat na ROM-cheta.

az primerno mnogo si uvajavam Robot Odyssey, tova e genialna rabota

Link to comment
Share on other sites

Знам един приятел има два броя, единият е Правец 8С (от белите), а другият е 82 (от жълтите). И двата са пълна окомплектовка, с монитор (съответно бял и жълт, кутиите им де, иначе са черно-зелени  :D ) и с флопи. Ако има заинтересовани мога да го питам дали ще ги даде за по 30лв. парчето. Знам че има и малко софт. за тях, ама това ако стане работата.

mda, mojesh da podpitash. njama da e zle

Link to comment
Share on other sites

http://tosh.data.bg/

 

За всички които си падат по неувяхващия символ на българската индустрия, вечната надежда на СИВ в полето на високите технологии... Със здраве да си прехвърляте програмките и да си ги ползвате отново и отново...

 

Ама как само ме е яд, че си подарих Правец8М-а на приятелче... Иде ми да си ударя гъза в тавана...

Link to comment
Share on other sites

:ph34r:  :ph34r:

Za 16-ska kolko davsh ?! 20MB HDD + Cherno zelen monitor+ 256k Ram + FDD :wacko:  :wacko:

 

 

Nqkoi ako iska KARATEKA za PC da se obajda!  B)  B)  :devil

16-ki imam okolo 5-6 :)

 

Konstruktivno predlojenie: da se kachat v warez.ru emulatori - za stari mashinki, za video igri i takiva neshta, i romove, i eventualno da se napravi specialna sekcia za tjah.

 

Ima li navitaci da iztochat ftp://ftp.apple.asimov.net/pub/apple_II/ ?

 

Tam ima hiljadi ROM-ove, i Robot Odyssey ima, i emulatori ima. Imashe edin mnogo hubav, za DOS. i Linuxkia sym podkarval maj, ako beshe za syshtoto neshto...

 

A ako njakoj ima imagi na disketki s BG igri, ot onezi mnogo kultovite, deto povecheto sa vsyshtnost cracknati zapadni igrici (kato Drol - "Shtastlivec" ili neshto takova beshe). Iskam 'Stroitel' ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам пълен комплект Правец 8C, даже с джойстик към него, абе страшна работа, но нещо не ми се занимава да го давам. Все пак ще помисля

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Знам един приятел има два броя, единият е Правец 8С (от белите), а другият е 82 (от жълтите). И двата са пълна окомплектовка, с монитор (съответно бял и жълт, кутиите им де, иначе са черно-зелени  :D ) и с флопи. Ако има заинтересовани мога да го питам дали ще ги даде за по 30лв. парчето. Знам че има и малко софт. за тях, ама това ако стане работата.

Та видях се с въпросният човек и той потвърди, че двата ПРАВЕЦ-а са в наличност и изправност :D и се продават за по 30лв. парчето. Белият (Правец 8С) е с по-вечко памет - 128КВ, но пък жълтият (Правец 82) е със сантиментална стойност.

Link to comment
Share on other sites

Правец 82 = Apple II

 

По новата машинка е Правец 8С

 

процесор 6502

RAM 128 KB

OS DOS3.3 или PRODOS

 

Възможности на PRODOS

 

поддържа 2 FDD, 1 HDD до 20 МВ, мишка, принтер, плотер, системен часовник, 80 колонен режим на дисплея, паралелен и сериен интерфейс и каквото ви дойде наум да пъхнете в някой от 8 слота.

 

На практика с него можеш да правиш почти всичко. Имало е разработка на платка с IBM процесор 8086 която го прави IBM като използва само периферията.

 

Компютъра го подарих заедно с софтуера но при мен са останали системния часовник за PRODOS, и един програматор за ЕPROM 27ХХХ но е без софтуера и има някое PIA изгоряло а също така и една пробна платка на която да експериментираш

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...