Jump to content
BulForum.com

Търг за климатик


Recommended Posts

Продавам климатик Хайер , 12ка или 14ка(в гаранционната карта пише 12,000-14,000 BTU) май, незнам, но ми казаха, че за към 70 квадрата площ стига.

Купих го точно преди зимата ноември за да го сложа на къщата на село, но точно тогава разбиха на съседката къщата и се отказах, при положение, че ходя там само за уикенда и ме хвана страх да го монтирам.Оттогава стои над гардероба захвърлен, чисто нов, неразопакован, просто няма какво да го правя, защото в нас си имам вече климатик.

Гаранцията на климатика се поема когато се монтира, а той не е разопакован, така че вие си избирате към коя фирма ще бъде.

Климатика е купен от Технополис, тогава беше близо 950 лв.

Ето снимки:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/12/2996_203.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/12/2997_209.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/12/2998_217.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/3000_260.JPG

Ето и линк с климатика

http://klimatik-standart.com/online-shop/c...d03r2db-69.html

Характеристиките юе си ги прочетете, но само да кажа основното - енергиен клас А, разход 1-1,3КВ в зависимост дали отоплява или охлажда, сплит система, инвертор.

Началнацена 600лв, крайна цена 950лв.Най-малко възможно наддаване-15лв.

Край на търга 20 март полунощ.

Link to comment
Share on other sites

И кажи все пак заащо го продаваш.Много ми е интересно чивсто нов климатик каква е причината да се продава.

 

май не си прочел каква е причината?то си е написано много ясно

Link to comment
Share on other sites

615.

И кажи все пак заащо го продаваш.Много ми е интересно чивсто нов климатик каква е причината да се продава.

Prodava se za6toto prosto veche nqmam kakvo da go pravq i kade da go sloja.

 

Inache da dobavq, che klimaticite na Haier ot seriqta "Pleasant Air" imat vgraden filtar za osvejavane na vazduha.Da dobavq sa6to i che osigurqvam dostavka v ramkite na Plovdiv.

Edit...sajalqvam za latinicata, no mi se precaka komputara.

Link to comment
Share on other sites

Поради ненадейно отказване впоследствие след крайния срок на последните двама участници (и още двама се отказаха междувременно), темата за търга се отваря отново за 3 дена и така крайният срок за приключване на търга е 26.03. (сряда вечерта 00.00 часа).

Актуалната цена, от която продължават наддаванията е тази на последния активен участник (Goal58) - 645 лв.

Стъпката (15 лв.) и блиц цената (950 лв.) остават непроменени.

Моля в темата да наддават само сериозни участници, които разполагат със сумата, която предлагат.

Link to comment
Share on other sites

Сорри,но разполагах със сумата,изчаках последния срок,и след като не спечелих ,отидох и си взех от магазина.Това че 15 ч по-късно ми се обажда човека и ми казва ,че видиш ли спечелилият се е отказал ,вече не е мой проблем.Със здраве

Link to comment
Share on other sites

Хммм тъй като гледам, че моята цена вече е най-висока искам само да кажа, че и аз (след като изтече срока) изхарчих парите за друго нещо и вече не мога да участвам в търга.

 

ModEdit:

Разбира се...още при отварянето на темата предупредих продавача, че няма да може да разчита на хората, участвали досега в темата. В този случай отпада и твоето предложение, което ще отбележа по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Понеже получих ПМ, че съм вече предлагащия най-висока цена, искам да уточня, че не участвам вече в търга.Аз мислех, че отдавна съм отписан, защото имаше поне няколко човека над мен.Просто нямам парите в наличност, които предлагах тогава.

 

ModEdit:

 

ОК, обаче имам чувството, че този търг няма да го бъде...все пак оставям темата отворена до крайния срок. ;)

Link to comment
Share on other sites

660 BGN

Предполагам в тази цена е включен безплатен монтаж, да не се окаже после "дай 200лв и за монтаж" ?

 

ModEdit:

 

Много ме съмнява за "безплатния монтаж", но все пак се свържи с продавача на ЛС.

 

mrdds Edit

Mod,защо се бъркаш на всяко мнение,че даже и затриваш безразборно :angry:

Не мога да разбера защо ми изтри въпросите....които пак ще си задам.

Нямам ли право да знам колко месеца е гаранцията на климатика,и какво означава ,че гаранцията се поема от фирмата,която го монтира.

 

Например ако си го монтирам в Русе този климатик,как ще получа гаранция от русенска фирма като той нее закупен от нея и тя няма нищо общо с конкретния климатик и Технополис. Искам информация просто,не мога ли да бъда информиран за стоката,която искам да купя.

Спри се вече,на всяко 3-то мнение в тоя форум има твоя корекция.Питам продавача,не теб,като станеш продавач ще те питам тебе. :angry:

Интересувам се от монтажа,защото сумата за монтирането на климатик никак нее малка-за 12-ка звемат 200лв до 3м.

Ако в тази цена нее включен монтажа и пълнене с фреон то стойността на климатика отива на почти 1000лв.

А вече 80% от магазините за климатична техника включват като бонус безплатния монтаж до 3м.тръбен път.

Link to comment
Share on other sites

660 BGN

Предполагам в тази цена е включен безплатен монтаж, да не се окаже после "дай 200лв и за монтаж" ?

 

ModEdit:

 

Много ме съмнява за "безплатния монтаж", но все пак се свържи с продавача на ЛС.

 

mrdds Edit

Mod,защо се бъркаш на всяко мнение,че даже и затриваш безразборно :angry:

Не мога да разбера защо ми изтри въпросите....които пак ще си задам.

Нямам ли право да знам колко месеца е гаранцията на климатика,и какво означава ,че гаранцията се поема от фирмата,която го монтира.

 

Например ако си го монтирам в Русе този климатик,как ще получа гаранция от русенска фирма като той нее закупен от нея и тя няма нищо общо с конкретния климатик и Технополис. Искам информация просто,не мога ли да бъда информиран за стоката,която искам да купя.

Спри се вече,на всяко 3-то мнение в тоя форум има твоя корекция.Питам продавача,не теб,като станеш продавач ще те питам тебе. :angry:

Интересувам се от монтажа,защото сумата за монтирането на климатик никак нее малка-за 12-ка звемат 200лв до 3м.

Ако в тази цена нее включен монтажа и пълнене с фреон то стойността на климатика отива на почти 1000лв.

А вече 80% от магазините за климатична техника включват като бонус безплатния монтаж до 3м.тръбен път.

1.В цената не е включен безплатен монтаж.

2.Монтажа не е 200 лв, а 120-150(поне като го взимах беше толкова, не вярвам за няколко месеца да е станало 200 лв.

3.Безплатен монтаж няма!И до ден днешен този климатик се продава в технополис(за около 1000лв), а и в линка, който съм дал, отиди и и питай за безплатен монтаж, ако мислиш, че те лъжа.

Аз доколкото знам "безплатен" монтаж има само при тези фирми, които продават само климатична техника, такива просто имат дългогодишни партнори вече такива сервизи и фирми за монтиране, и в крайна сметка монтажа не ти е безплатен, а начислен към цената на климатика.

4.Гаранцията по принцип при всички климатици се поема от фирмата, която монтира.А както сам прочете горе климатика е чисто нов, неразопакован, следователно можеш да отидеш в който град искаш и пак ще важи.

Тука сега чета гаранционната карта, която ми дадоха от Технополис.То не е гаранционна карта ами по-скоро бланка с няколко печата и подписа.Почти всичко е празно и е оставено да се попълни при монтажа.Пише само, че ако климатика дефектира при монтажа фирмата, която го монтира го праща в сервиза на Хайер в софия, иначе всякаква друга повреда си е грижа на фирмата монтажист.Пише, че гаранцията е 3 години от датата на монтиране.

5.Модера си е много пекан, нема да го бараш ; ) :D :P :( :laughing: :lol: :punk

 

И още нещо да кажа извън твоя пост....получих вече няколко оферти на ПМ.

Моля авторите им да ги постнат в темата, защото не е коректно спрямо останалите, абе въобще върви много странно този търг, отначало беше нормален, след това стана "нозходящ", след това пък "скрит".....

Link to comment
Share on other sites

660 BGN

Предполагам в тази цена е включен безплатен монтаж, да не се окаже после "дай 200лв и за монтаж" ?

 

ModEdit:

 

Много ме съмнява за "безплатния монтаж", но все пак се свържи с продавача на ЛС.

 

mrdds Edit

Mod,защо се бъркаш на всяко мнение,че даже и затриваш безразборно :angry:

Не мога да разбера защо ми изтри въпросите....които пак ще си задам.

Нямам ли право да знам колко месеца е гаранцията на климатика,и какво означава ,че гаранцията се поема от фирмата,която го монтира.

 

@mrdds, да ти кажа ли защо се бъркам...ами защото например имам повече информация от теб за този климатик, тъй като съм разговарял с продавача, а и си е малко нахално да търсиш и включена цена за монтаж от човек, който просто си продава климатика, дето го е купил от магазина и няма да го ползва. Не си ли правиш сметката, че canada трябва да ангажира екип, на който да плати, за да дойдат на мястото, където живееш и да ти го монтират...някак не се връзва... ;)

 

А по въпроса за триенето - сори, но не съм ти трил нищо...вероятно сме писали по едно и също време и моят едит е припокрил това, дето ти в момента си писал...случват се и такива неща... (мама му стара...човек се опитва да бъде полезен и да огрее навсякъде...и пак недоволни... :ph34r: )

 

П.П. @canada, тъй като този търг се провали тотално както сам виждаш, предлагам след изтичането на крайния срок довечера, да затворя темата и ако отново нямаш купувач поради това, че прежденаддаващите са си похарчили вече парите, защото не са знаели, че последните двама ще се откажат по някакви причини - след седмица да отвориш нов търг с пълна информация за климатика, монтажи и всякакви дреболиии, за да не стане пак тоя разбрал това, оня - онова и лично аз ще предупредя в темата ти да наддават само хора, които имат реален интерес и финансови възможности и ако пак стане няк'ва разминавка с тоя и оня - направо започвам да раздавам проценти, без да ме интересува кой къде бил заминал и кой си бил похарчил парите. Тъй де...няма само с тая тема да се занимавам и да следя всеки пост, да си редактирам от променените обстоятелства постовете и накрая - нищо. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

@Midex,реален купувач съм и не съм накарал човека да ми монтира климатика.Просто питах.Не съм купувал климатик от Технополис за да знам дали включва монтаж или не.

Какво лошо има в това,че попитах.

Ако купиш климатик от техно клима или някои от вносителите на втора употреба не ти искат пари за монтаж.Затова предположих,че и технополис имат екип за безплатен монтаж,както при кар аудиото има.

Търга не се е провалил и аз с интерес чакам крайния срок.

Благодаря ти за модерирането на раздела,всички го оценяваме,но понякога редакцийте ти са неуместни и идват в повече.Вярно,в някои теми се налага намесата ти,но не във всички-не във всички!

Link to comment
Share on other sites

@Midex,реален купувач съм и не съм накарал човека да ми монтира климатика.Просто питах.Не съм купувал климатик от Технополис за да знам дали включва монтаж или не.

Какво лошо има в това,че попитах.

Ако купиш климатик от техно клима или някои от вносителите на втора употреба не ти искат пари за монтаж.Затова предположих,че и технополис имат екип за безплатен монтаж,както при кар аудиото има.

Търга не се е провалил и аз с интерес чакам крайния срок.

Благодаря ти за модерирането на раздела,всички го оценяваме,но понякога редакцийте ти са неуместни и идват в повече.Вярно,в някои теми се налага намесата ти,но не във всички-не във всички!

; )

При вносителите на 2 употреба е друго, защото те като го докарат първата им работа е да го отворят, да видят дали всичко е горе долу закърпено за да могат да го пробутат и така или иначе работят със някой голям сервиз тези фирми, защо да не се ангажират и с монтаж, така или иначе вече са тясно свързани и зависещи от тези сервизи.

Иначе и в Техномаркет, Технолукс, Зора....не се ангажират с такова нещо като монтаж, аз за 1 път чувам.

А колкото до кар аудиото(в Технополис). ; ) Незнам откога е безплатно, но преди 1-2 месеца с един приятел ходихме да си купува цд плеър за колата и му зеха 20 лв за да му го свържат.

Айде след 2 часа свършва търга, пак приканвам @Master2001 й останалите, които писаха на ПМ да постнат в темата, иначе няма да им призная офертите.

Link to comment
Share on other sites

@mrdds, ок...разбрах. Няма проблем - ще пиша отделни постове (а едитването ще си го запазя само за нарушителите), въпреки че така смятам, че ще внасям повече излишен "шум"

в темите, но щом така го искате (не само ти) - така да бъде.

Не казвам, че да попиташ това, дето ти попита е лошо и не съм изтрил нищо нарочно...просто сме писали по едно и също време...но и не разбрах какво лошо видя в това, когато ти казах, че "монтажът не се включва, но за всеки случай попитай продавача, ако случайно се навие"...въпреки, че след разговора с него 2 дена преди това знаех, че няма да се навие? А и се чувствах отговорен точно за тази тема, тъй като се получи доста голям проблем поради отказването на двама от участниците. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...