Jump to content
BulForum.com

Препоръка за комп'тър


madafaka

Recommended Posts

Здравейте :)

Искам да си купя нов комп за до 700 кокала сичко и ако мойе да ме посъветвате малко.

Един приятел ми изготви оферта, но тогава още разполагах с 800 камъка :rolleyes: .

Тя беше атлон 4000 х2, 2гг рам А дата, дъно - беше нещо GB нещо си S2 или S3, карта ати 2600 или 3850 и хард 250 сийгейт. имаше и фротрон 400в и атх 350в.

Това което аз съм замислил е Интел кор дуу 2160/2180 (не знам за съществена разлика)

Също така дъното знам че ще е добре да е Асус ама не знам точно кое. Някой беше препоръчал p5 pl-2

май ама не знам...

Рама да е 2гг,харда примерно 250;

ии сега видеото дето ми е също толкова мътна работата, :P , знам, че Джи форс са по-добри от Ати и че 8500 е кенеф и за малко пари ще е добре да се избере 8600, но пак...

И така очаквам да изкажете тежката си дума и благодаря. :)

пп: моя приятел като ми препоръча това и в последствие като разбра че ми е съкратен бюджете ми каза да си ползвам картата от дъното и да дъбирам пари, при което аз не бях очарован от идеята. Пък и нещо интелчето по ми е на сърце.

А и да уточня,че ще го взимам с ДДС, защото нямам фирма регната по ддцто.

ето и какво направих с моите невероятни знания като сглобка :

 

Твърд диск: Seagate - Seagate 250GB 7200, SATA ,16MB Cache 100.00 BGN

Видео карта: Chaintech - Chaintech GF 8600GT, 256MB 8600GT PCI Express TV Out 143.00 BGN

Процесор: Intel - Intel E 2160 1,8GHz/800 1MB BOX, LGA775, DUAL CORE 104.00 BGN

Памет: Kingston - Kingston KIT 2*1GB/800 53.00 USD по техен курс 1.35

Дънна платка: ASUS - ASUS P5KPL, iG31, Quad, 2D2-800 101.00 BGN

Обща цена с ДДС: 623.46 BGN

като няма кутия и захранване щото тия най-много ги знам.

Informaciqta e ot Stealtech computers

е това е всичко мисля че бях изчерпателен и пак благодаря :):)

Link to comment
Share on other sites

Не беше изчерпателен по няколко причини:

1. Не каза дали смяташ да ползваш машината основно за игри (ако е така ,3850 на Ати е единственият ти сносен избор)

2. Дали ще я оувурклокваш,щото тоя процесор има човали с потенциял за клок (!)

 

Аз бих ти препоръчал да вложиш повечко пари в захранването ,като не купуваш нещо под 40-50 лв. и да не падаш под марката FSP (Fortron).

За харда мога да ти кажа ,че е много бърз и евтин (имам същия) ,но като започне да чете от плочите ми се къса сърцето.Не само че шуми ,но и се усеща как вибрира (зависи доста от кутията ,но си е доста шумен).

За дъното ,има вградена видео карта ,която едва ли някога ,ще ти е нужна ,затова те съветвам да си вземеш някое от по евтините дъна на Асъс с чипсета P965 (направен е за C2D-та)

Успех при покупката!

Link to comment
Share on other sites

дъно: същото като твоето - 120.71

процесор: Intel Core 2 Duo E2200 - 160.35

памет: 2x1 GB DDR2 800 ама на коя фирма е незнам (най-вероятно A-DATA или PQI) - 82.22

оптично устройство: LG GSA-H62N - 51.87

флопи: 1.44MB Black - 12.09

твърд диск: 250, WD, SerialATA, 7200, 16MB - 108.93 или този който си избрал

кутия и захранване: ATX 460W, JNC RJA 52 - 53.29

видео: RADEON HD2600PRO, 512MB, Sapphire, DDR2 - 126.86 или RADEON HD2600XT, 256MB, Sapphire, DDR3 - 152.93 (тук лично за видеокартата мисля че е най-добре да спестиш още малко за RADEON HD2600XT, 512MB, Sapphire, DDR3 - 194.60)

 

със 2600про излиза 716.32, със 2600xt е 742.39

смятал съм го в JAR компютри

Link to comment
Share on other sites

1. Не каза дали смяташ да ползваш машината основно за игри (ако е така ,3850 на Ати е единственият ти сносен избор)

2. Дали ще я оувурклокваш,щото тоя процесор има човали с потенциял за клок (!)

 

Аз бих ти препоръчал да не падаш под марката Fortron.

За харда мога да ти кажа ,че е много бърз и евтин (имам същия) ,но като започне да чете от плочите ми се къса сърцето.Не само че шуми ,но и се усеща как вибрира (зависи доста от кутията ,но си е доста шумен).

За дъното ,има вградена видео карта ,която едва ли някога ,ще ти е нужна ,затова те съветвам да си вземеш някое от по евтините дъна на Асъс с чипсета P965 (направен е за C2D-та)

Успех при покупката!

 

Първо благодаря на отзовалите се.

След като карах доста време с Целерон 2.6 512 рам и вградено видео интел 64мб без никакви шейдери реших че е време за нешо по-... Машинката смятам да си я ползвам за всичко. Не съм гейм-маниак и не седя 25/7 на компа, но искам да инвестирам хем в нещо добро, което ще е на ниво доста време (което до колкото знам сега е доста възможно), хем да не давам 50000 лева.

 

За това и пускам тази тема, за да ме посъветвате с конкретни чарколяци.

 

За оувърклока знам че имат големи възможности тези процесори, но не знам КОГА И КАК ТЕ СА БЕЗОПАСНИ и дали въобще са за здравето на ПЦто. За това и питам дали има същеаствена разлика м/у 2160 2180 че и 2140, защото се различават само с по 200мхц, а след един евентуален клок ?? могат да се постигнат сходни данни??.

За захранването не се притеснявай - не смятам да е различно от Фротрон.

 

Благодаря отново на колегите и ще изчакам още малко, за да видя и други предложения относно конкретни части, фирма, от която да бъдат закупени, гаранционни условия, цени и всичко от тоя род.

Link to comment
Share on other sites

ами за процесорите точно незнам дали има разлика в това колко се клокват като %, но определено процесор с базови примерно 200MHz отгоре ще можеш и да го клокнеш по-добре. Също е доста важна и паметта, която използваш, дъното, и разбирасе охладител, въздушен поток на кутията. Но за това, което каза че искаш да инвестираш с нещо "което ще е на ниво доста време", с толкова пари просто няма да стане... моя комп е за около 1200 лева, но пак остарява вече, всъщност най-зле ми е процесора.. но за тези пари които ти можеш да отделиш, горе-доло нещо такова ще можеш да си купиш - нисък клас двуядрен процесор, среден клас видеокарта.

Link to comment
Share on other sites

Клок много няма да можеш да видиш поради 2 причини:

1. Дъното е много куцо. Дъната в вградена видеокарта (Intel) не стават за добър клок а за някакъв посредствен а и евтиниоте дъна на Асус са пълни дървета като евтин вариант ти препоръчвам Gigabyte GA-P31-DS3L струва г/д 125 лв в Мост или Jetway I35P-SG intel P35 което е най-прехваленото и обсъждано дъно в БГ струва 146лв в Ера.

2. Процеосра за максимален клок не се взима най-високия в серията си защото е само с по-голям множител и температурата спрямо 2160 ще е с 10 градуса отгоре а с куция боксов охладител зациклиш на 50-ина градуса а с клок 70 и нагоре ... за това си вземи 2160 и едно добро охлаждане и клоквай здраво. Процесора може да понесе много бой :) повечто хора правят 100% клок с дъното на Jetway.

 

За рам взимай А-дата евтини и подлежат на приличен клок в зависиомост от чипсета.

Захранването задължително 350В фортрон или по-добро.

Харда - малко е относителна работата но Хитачи като цена качество е много добре и е значително по-тих от този който си посочил.

 

П.П. - всички дъна поддържат 4 ядрени процесори така че няма от какво да се плашиш. Сега видях че горе си писал за Е2160 а не Е2200 :)

Link to comment
Share on other sites

За дъното колегата е много прав като предложи тези модели на Gigabyte и Jetway.Аз за мен избрах дъно на Gigabyte въпреки че това другото е доста хвалено.Просто не бих заложил на непозната марка за мен.

 

За процесора аз съм с Е2180 и изобщо не съм забелязал да грее повече от по-ниските модели на Интел в тази серия.За базис взимам машините на дадени приятели.Ако имаш пари за такъв едва ли ще сбъркаш ако го вземеш.

 

За харда аз съжелявам че си купих Хитачи само по една единствена причина.Харда ми е Hitachi HDT725032VLA360 320 ГБ САТА 2 и определено е по шумен от Сийгейта.Като зарежда или мисли нещо бая си постъргва.Старият ми Сийгейт си беше бая по-тих а и наскоро слагах на един приятел 320 ГБ Сийгейт които също се оказа по-тих.Това само не му е хубаво на Хитачито всичко друго му е бомба :)

Link to comment
Share on other sites

.. но за тези пари които ти можеш да отделиш, горе-доло нещо такова ще можеш да си купиш - нисък клас двуядрен процесор, среден клас видеокарта.

 

Точно това имам предвид.

 

До тук разбах следното:

процесора ще е 2160 или 2180 като това ще се доуточни в последствие

харда - 320 гиги Сийгейт

захранване 350В Фротрон

 

Ако може сега още някакви предложения относно видеокартата (марка,модел), дъното-точн модел ирам кутия.

Оптичното не ми е тумнало много, имам в нас едно асус дето чете когато си иска.

 

Та това е за сега от мен. Благодаря много на писалите и ако може с обясненията да давате конкретни примери както са направили jozo и Surgul.

Link to comment
Share on other sites

ако ще клокваш е добре да отделиш няколко лева повече за РАМ а по-точно за Super Talent CL4. Малко по-скъпа е от А-ДАТА.

за дъно аз предпочитам серията DS3 на Gygabite но не ти я казах щото не ти влиза много в бюджета.

Иначе трябва да помислиш може би и за охладител за процесора, въпреки че и боксовия ще ти свърши добра работа.

Видео - тъй като със среден клас видеокарта просто няма начин да играеш DX10 игри, може да си вземеш GeForce 7900 GS, GeForce 8600 GTS, Radeon HD 2600 XT като от тези лично аз НЕ бих си взел 8600 GTS. Можеш също да вземеш новото предложение на AMD - Radeon HD 3650, но нямам наблюдения върху нея все още.

Кутия - моята например - Cooler Master Elite 331 - добре се охлажда, отпред е на решетка, може да се сложи 120мм, отзад има също 120 мм, удобна е.. абе аз съм си доста доволен от нея :)

Link to comment
Share on other sites

вземи си Chaintech 7900GS за 144лв. от Жар... картата маже всякакви 8600GT/2600Pro, които въпреки, че поддържат DirectX 10 нито ще подкарат Directx 10 игра с нормален framerate, нито могат да съперничат на 7900GS по груба сила... :)

Link to comment
Share on other sites

вземи си Chaintech 7900GS ... картата маже всякакви 8600GT/2600Pro

тук си прав, но какво ще кажеш за GTS/ XT ? както казах в предния пост не бих си взел 8600 ако ще и Ultra да я пишат, но все пак GTS/ XT са доста по-добре от GT/ Pro

ако бях аз щях да си спестя за по-добра видеокарта, разбира се ако е толкова важна. примерно HD3850 - 330 лв. HD3870 - 380 лв. 8800GT - 365 лв. а тук естествено 8800GT е най-добрия вариант.

Link to comment
Share on other sites

и аз мислех да му препоръчам същатата, но не знаех, че цената й е паднала толкова :punk

 

едит: азотчо, то ако става въпрос да си събере пари за едно такова - XFX GF 8800GTX XXX Edition 768MB :D

Link to comment
Share on other sites

Ами според мен това за видео картата е въпрос на личен избор.Аз не бих дал 300+ лв. за видео карта освен ако не ми прави с*ирка.За човек който няма да ползва компа за игри е безмислено според мен.

Link to comment
Share on other sites

Какво ще кажете за това дъно : Gigabyte GA-P35-S3G - 157.14 лв. с ДДС

 

или нещо толкова скъпо не е нужно?

 

Също като избирам процесора последно 2160 или 2180 да е ?

 

И накрая остават около 150лв за видеокарта. При тоя вариант кое ? .Това нвидиа 7900гт ми хареса

Link to comment
Share on other sites

дъното не е лошо, почти идентично е с P35-DS3L. според мен няма причина да не си го вземеш. Ако клокваш естествено по-скъпо дъно = по-добър клок. Но аз не бих взел за този процесор дъно от 200+ лева. Процесора вземи си E2180, за тия 15 лева повече които ще дадеш има разлика. Видеокартата 7900GT няма да можеш да си я купиш щото не ти влиза в бюджета. иначе имаш избор между тия:

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529857

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529523

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528860

7900GS има предимство че е с 256bit memory interface а другите са със 128bit. Ако имаше около 250 лева вариантите бяха 8600GTS или X1950Pro, но за тия пари определено си струва да си вземеш един 7900GS срещу тоя 8600GT който реално не струва.

Link to comment
Share on other sites

е какво за 8600GTS дайте да говорим в цифри

tablica_13.jpg

да лапа 7900 или атито, което си предложил и заспива. ако иска нещо повече наистина трябва да идем в друг ценови клас, който е доста над 250лв. това предложение, което си дал също ми допада много RADEON HD2600XT, 256MB, Sapphire, DDR3 :D

Link to comment
Share on other sites

За видео карта ще ти кажа че ако ще играеш игри 7900ГС е най-доброто решение стига да има от къде да си я набавиш ако ли не можеш 2600ХТ на сапфир а Ати-то мачка 8600гт :)

За дъното Gigabyte GA-P35-S3G трябва да е DS3L това D отпред е съкращение за Durable и това дъно е изцяло с новите кондензатори и е много добро но и по-скъпо. Дъното е най-важното то ще те крепи за бъдеще така че ако за 20-30 лв му се чудиш за по-доброто направо ги дай пък вземи процесор с по-нисък степинг (2160).

Link to comment
Share on other sites

Получих следните оферти :

 

 

Мост:

 

GB P35 S3G

E2160

1GB SuperT 800 Cl5 X 2

Galaxy 8500GE 256 ddr3

CX 5758 350Wi/o pan/fan

Fortron 350W

LG gsa-h58n

 

780.26 BGN

 

 

I Com:

 

MB ----//----

E2180

HDD ----//----

2X1 GB Super T 667

Galaxy 8600GT 512MB DDR3

Cooler Master Elite 331 Black

Fortron 400W

 

850.00 BGN

 

 

Jar:

 

MB - GB P35 DS3

E2180

GF 7900 256 ddr3 Chaintech

320 Seagate

2 X 1GB ddr2 800

LG gsa-h62N/66N

Fortron 350W

case : W Jar RJA 52 - 29 лв.

 

всичко за 844 лв със инсталация и сглобяване

 

Това са офертите. За мост беше смешно че каза че 7900 е спряна от производство (нямаше му я в базата данни) и пита оня до колко пара - викам 150 и тои ми трясна тва дърво според мен. В Иком работата е яка, преценете си.

А в Джар ме накефи много. Пича беше много точен, препоръча тва дъно дс3 като по-добро, както тука се дискутираше и проблема ми там е само с рама. Вика че ще сложат PQI, A-Data,... нещо такова.. Викам няма ли да мога аз да си го избера, разбра се че ще може. Питах го нещо Супер Т Цл4 нещо за клок така и той вика че клокарска памет ми е 90 кинта парчето Корсаир.

Общо взето навсякъде е едно и също като цена и предлагане.

 

За сега се спирам на офертата на Jar.

 

Искам да благодаря на всички, които се отзоваха. Много ми помогнаха съветите Ви :).

Link to comment
Share on other sites

Коя от тези карти е по-добра според вас?

 

Galaxy 8600GT 512MB DDR3

 

GF 7900 256 ddr3 Chaintech

 

защото офертата от Джар и тази от Иком се различават горе-долу само по тях.

 

:read: :online2long: :smile1:

Link to comment
Share on other sites

Коя от тези карти е по-добра според вас?

 

Galaxy 8600GT 512MB DDR3

 

GF 7900 256 ddr3 Chaintech

 

защото офертата от Джар и тази от Иком се различават горе-долу само по тях.

 

:read: :online2long: :smile1:

http://www23.tomshardware.com/graphics_200...5&chart=315

Виж и си направи изводи...

По-добре да играеш игрите с повече fps и без DX10 отколкото с 12-15 кадъра да цикли този боклук 8600...

Link to comment
Share on other sites

http://www23.tomshardware.com/graphics_200...5&chart=315

Виж и си направи изводи...

По-добре да играеш игрите с повече fps и без DX10 отколкото с 12-15 кадъра да цикли този боклук 8600...

 

Да, но 8600 има 512 ддр3 тва няма ли значение.

В групите в Том'с хардуеар няма такава карта.

Link to comment
Share on other sites

Да, но 8600 има 512 ддр3 тва няма ли значение.

В групите в Том'с хардуеар няма такава карта.

ако играеш на някви извънземни резолюции може и да има, но до 1280х1024 ще е минимална разликата между 256/512, а да не говорим, че 7900 е 256bit, така че и 512рам да е другата мисля, че резултатите пак ще са в полза на 7900. имам чувството, че хората се залъгват като видят видеокарта 8х и си мислят, че е нещо супер-дупер

Link to comment
Share on other sites

Не, не се залъгвам, но пак да питам.

Знам че 8600 8500 са кенеф, пък и един приятел одеве ми каза, че при гф8500 с 256 и 512 няма особена разлика, а при 8600 ще е същото. Така че 7900 ще да е джентлмен :)

Само ще видим кво ще прая с рама и кутията в Джар, че нямат Спер Т или така сум разбрал, а за кутия ми сложиха нещо обикновено.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам смисъл да си взимаш SuperT особено CL5 ако имат си вземи но ако няма не е болка за умиране А-дата-та се клоква толкова колкото СуперТ цл5 та даже и отгоре. Ламарината е хубаво да си я избереш защото ще ти се налага да я гледаш доста време по възможност търси кутия с по-дебела ламарина. Повечето кутий ги правят от една толкова тънка че с една ръка може се огъне. За предпочитане са по-дебелите защото обират повече вибрацийте и са по-стабилни а не като ЦД устройството завърти диска с максималната си скорост и цялата ламарина да се тресе ... препоръчвам ти да си вземеп компютъра без гаранционна лепенка за да може сам да си отстраняваш проблемите когато е възможно.

Успех с покупката !

Link to comment
Share on other sites

ако клоква естествено че има смисъл да си взима SuperTalent CL4 ;) но може да изкара и с една обикновена A-DATA :) като погледнах офертите ми е ясно че от жар е най-доброто, иначе за рамта зимай A-DATA ако имат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...