Jump to content
BulForum.com

LG CD-RW 52x32x52x


Recommended Posts

Принципно както и CD-та с обем 700MB,но мисля,че ти трябва по-новичка версия на Nero.

 

 

.:offtopic:. Утре ще си взимам същата записвачка :lol:

Link to comment
Share on other sites

:confused Za6to 6te se precaka i kak da q nastroq? :confused

ami po princip kogato pe4e6 po golemi cd ta kara6 matricata da se izmestva ot neiniq ograni4itel i ako v momenta da re4em e na 750 mb i zapisva tam do 790 i ne66to ako ti ogasne toka posle nemoje da se vyrne v pyrvona4alna poziciq taka e prio si4ki cd overburn e opasno spored mene do sega sym vidql kak se 4upi plextor i teac ot tova ne6to s o4ite si v edni poznati ot togava ne praq takiva ne6ta kaji kakvo tolkva ne moje6 zapi6e6 na 1 cd:)

Link to comment
Share on other sites

Ama da vi kaja, 4e dori i da pishe 4e overburn e supported ne vinagi e garancia, 4e zapisva4kata moje da pishe takiva diskove :cry . Stariat mi NEC beshe taka, dori tuk biah pisal za nego. Pishe 4e poddurja, a defakto "iok bate", kak li ne se mu4ih, niama da kazvam i kolko diska izhabih :wacko: , za da osuznaia 4e pisa4kata ne moje i ne moje da pishe overburn :angry:

Taka 4e davai purvo simulate za da si niamash iadove B)

Link to comment
Share on other sites

Ama da vi kaja, 4e dori i da pishe 4e overburn e supported ne vinagi e garancia, 4e zapisva4kata moje da pishe takiva diskove :cry . Stariat mi NEC beshe taka, dori tuk biah pisal za nego. Pishe 4e poddurja, a defakto "iok bate", kak li ne se mu4ih, niama da kazvam i kolko diska izhabih :wacko: , za da osuznaia 4e pisa4kata ne moje i ne moje da pishe overburn :angry:

Taka 4e davai purvo simulate za da si niamash iadove B)

Q kaji kav ti beshe NEC-a shtot i az sam s NEC i mai i moia e takyv :(

Link to comment
Share on other sites

A az sym s 9100A i zapisvam do 89min57s

Mislq 4e e zadyljitelno pri overburn da se vkl. DAO 96...

Ako byrkam- popravete me! :) Pone az taka sym zapisval v nqkolkoto slu4aq. V kraq mi dava gre6ka, no posle CD se 4ete normalno...

Link to comment
Share on other sites

Tia NEC-ove sa iavno dosta naakani otnosno overburn, makar 4e segashnia mi gi pravi. George_131 NEC-a mi beshe 24x i mai beshe 9200, no ne sum siguren

Ne e zaduljitelno da se vklu4va DAO/96 i samo s DAO stava pone na moiata e taka NEC 48x

Eto vi TUK malko za tova koeto sme si govorili predi vreme za tozi problem B)

Link to comment
Share on other sites

malko vuprosut mi shte bude izvun temata, no da popitam vse pak(osobeno pritejtelite na NEC CD-Recordable):

... NEC-a mi beshe 24x i mai beshe 9200, no ne sum siguren

 

1. az sushto ne sum siguren kakuv model e, no znam samo che e 24x i e NEC.

2. problemite sa slednite:

- pri instalatzia na nyakoya programa ili igra mi dava greshki.siguren sum che e neshto s pisachkata, zashtoto kogato si napravya virtualen disk vsichko e nared t.e. instalatziata e uspeshna.

- mnogo chesto ne chete diskovete/ni gi otkriva, koeto me kara vinagi da restartiram pc-to za da "zahape" dadenoto cd. ako sum polzval 3-4 diska(slagal v cd-roma), 4-5 pochti vinagi ne go razpoznava :confused

Link to comment
Share on other sites

zna4i za LG 52/32/52 - az sam s neia i nemam nikakwi oplakwania. Niakolko pati sam zapiswal do kam 85min (smetnete go kolko mb prawi ;) ) oba4e prez cialoto wreme biah pod foliamo naprejenie. Gledal sam kak teac se %#$@%# i powiarwai mi - dosta nerwi stawat :tongue :tongue :tongue

 

Po princip predpo4itam da razdelia po-golemite failowe na dwa diska otkolkoto da si precakam nowi4kata zapiswa4ka ( LG 52/32/52 e srawnitelno nowa, nal' ?) :)

Link to comment
Share on other sites

ami po princip kogato pe4e6 po golemi cd ta kara6 matricata da se izmestva ot neiniq ograni4itel i ako v momenta da re4em e na 750 mb i zapisva tam do 790 i ne66to ako ti ogasne toka posle nemoje da se vyrne v pyrvona4alna poziciq taka e prio si4ki cd overburn e opasno spored mene do sega sym vidql kak se 4upi plextor i teac ot tova ne6to s o4ite si v edni poznati ot togava ne praq takiva ne6ta kaji kakvo tolkva ne moje6 zapi6e6 na 1 cd:)

Глупости - cd-тата които събират повече да не би да са по-големи на размер ???

"matricata da se izmestva ot neiniq ograni4itel ..." ..може би в края, ако има някоя и друга пътечка вповече - но силно се съмнявам...

запиши на CD което е 800+ MB - на такова cd запиши 700 MB и виж докъде е ...

даже ми се струва, че при overburn - ама направо лазъръ шъ изреже кутията като няма къде да пиши вечи....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

S LG zapisva4kite nqma da ima problem da se zabi6e po golqm disk.Tq edinstveno pi6e i mnogo nadrani RW-ta.Az imam TEAC i za edna godina se precaka.Nikoi da ne se laje da si vzima takava.Mnogo sa smotani.

Link to comment
Share on other sites

Глупости - cd-тата които събират повече да не би да са по-големи на размер ???

"matricata da se izmestva ot neiniq ograni4itel ..." ..може би в края, ако има някоя и друга пътечка вповече - но силно се съмнявам...

запиши на CD което е 800+ MB - на такова cd запиши 700 MB и виж докъде е ...

даже ми се струва, че при overburn - ама направо лазъръ шъ изреже кутията като няма къде да пиши вечи....

ami man kaji mi ti s kakvo cd si ako iska6 ei tyi moje6 da probva6 prosto zemi da si pi6e6 edno 90 min cd i kato stane nqkade 97-98% prosto mu drypni zahranvaneto na pc ako ti e lubopitno i ne vqrva6 :tongue

Link to comment
Share on other sites

samkijot izviniavai ama az ne sum te vidial, 4e si pisal. Tova koeto shte ti kaja malko e naizust ama e predpolojenie. Mislia si 4e software-a za zapisvane e vinoven za tezi neshta, koito ti se slu4vat (osven 4e i zapisva4kata si ima niakakuv bug, moje bi). Do tova 'veliko' zaklu4enie dostignah sled kato naskoro si preinstalirah pc-to, koi znae kolko e viarno tova neshto ama sega shte obiasnia kakvi sa mi dovodite.

 

4esto mi se slu4vashe kato sloja niakoi rewritable, koito se 4ete po-bavno estestveno, i sled tova kato sloja niakoi recordable pozvoliavasht maksimalna skorost na 4etene, pisa4kata mi da go 4ete na maksimalnata skorost za rewritable (sega sum s NEC 48x) I kato mudam Nero info tool i se opravia nastroiva si se pak na max :confused No kogato preinstalirah pc-to purvona4alno niamashe nikakvi problemi slagash vsiakakvi diskove 4ete si gi na max i tova e, no v momenta koito slojih NERO 6.0.0.11 pak vze ot vreme na vreme da gi pravi tia nomera, ne vinagi ama se slu4va poniakoga

 

ta tova e moje da si e niakakuv defekt na NERO-to znam li

 

Pro4etoh i druga tema, v koiato fon_tomov se e jalval s negovoto ama si mislia 4e ti ne si stignal 4ak do tam da se zanimavash s firmware i t.n.

 

BTW tova e temata

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...