Jump to content
BulForum.com

Windows XP Book na bg


Recommended Posts

Docs - е как така не можете да прецените коя тема за къде е? А ти прегледа ли вече папката Docs на FTP-то? Айде виж там, там има доста книжки...

Link to comment
Share on other sites

Дали някой знае от къде мога да дръпна книжка за ХР на Български. Нещо за Майки  ;) Че има желание жената :P

Imam Windows XP Bible ,no na English ,skoro 6e q ka4a ;)

Link to comment
Share on other sites

Провери първо дали я няма - нещо ми се върти, като да съм мяркал тук Windows и Bible в едно заглавие...  ;)

Mda opredeleno ima nqkakav XP Bible , eto link http://warez.ru:8080/FTP/Docs/HUNGRY.MINDS...S.XP.BIBLE-JGT/

 

P.S Da knigite sa kato 4e li edni i sa6i - avtor ALAN SIMPSONS ,no tazi za koqto sam dal link e meko kazano razpar4edosana (na zip failove e :sick) Za tova 6e ka4a i moq variant do utre ;)

Link to comment
Share on other sites

Вижте ПИТАМ ЗА КНИЖКИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК става дума за майка ми. Не е за мен. а тез съм ги погледнал - добри са. Из free-тата има много книги, но трудно се отсява кои са на БЪЛГАРСКИ. Поста ми е за това ;) Предварително 10х

Link to comment
Share on other sites

Вижте ПИТАМ ЗА КНИЖКИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК става дума за майка ми. Не е за мен. а тез съм ги погледнал - добри са. Из free-тата има много книги, но трудно се отсява кои са на БЪЛГАРСКИ. Поста ми е за това ;) Предварително 10х

Ami i az sam tarsil ,no dosega ne sam popadal na takava. Vse pak ako nqkoi znae za takava neka da dade link ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

И аз имам Windows XP Bible PDF format/16 Mb/,но също е на английски.Дръпнал съм я от data.bg.Имам и друга компютърна литература,но нямям нищо на български.По този повод имам питане-не може ли с компютърна програма за превод да се преведе?Вярно е,че може да се получи 90-96% точност,но някой пробвал ли е?Четох в Download.bg/дори мисля,че имам някъде подобна програма за превод/,в нашия Варез също има разни речници,но не съм се занимавал подробно с този въпрос.

Някой знае ли нещо повече по въпроса? :zzz

Link to comment
Share on other sites

90-96% точност

[offtopic]

Оптимист... :P

Вярно, че не става въпрос за художествен текст, но 90-96% точност... някой друг път. Механичният превод е приемлив за кратки текстове с преобладаващи прости изречения и малък лексикален обхват. Но за книга - не мисля.Такава програмата ще трябва да разполага с огромен обем от "знания", т.е. примери как превеждат хората, плюс сносна система за извличане на изводи от тези знания, та крайният резултат да прозвучи поне близко до ако не баш на български. В случая с техническата литература ще трябва да "познава" и клишетата в областта.

В този смисъл, предпочитам да се насиля да чета на малко познат език (с намерение да го науча) отколкото да си изтезавам мозъка с подобни механични преводи.

И още нещо - дори и да се превежда с такава програма, на нея не можеш да и подадеш pdf, chm или какъвто там формат е книгата и тя да ти я изплюе обратно в същия, само че преведена. Ще трябва да се изтегли текста, да се преведе, после наново да се направи на книга... Ти би ли вложил толкова труд безвъзмездно?

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

И аз си мисля,че е трудно да се преведе машинно,но може би все пак някой го е направил.Все пак писах по този въпрос,защото нещо подобно ще бъде много полезно.По-добре оптимист,отколкото заклет песимист-и аз не вярвах преди една година,че ще имам интернет,ама ей на...

Съжалявам,но на български нищо не откривам.

Често ходя на руски сайтове и се възхищавам,как почти всичко е преведено на руски.Затова ще дам нещо руско...

Link to comment
Share on other sites

И аз си мисля,че е трудно да се преведе машинно,но може би все пак някой го е направил.Все пак писах по този въпрос,защото нещо подобно ще бъде много полезно.По-добре оптимист,отколкото заклет песимист-и аз не вярвах преди една година,че ще имам интернет,ама ей на...

Ако този,който е отворил темата иска майка му /може да знае руски/ да има ръководство за ХР на руски,нека види дали това няма да му свърши работа:

http://free.data.bg/atina/Programs/

Там има "Всичко за Windows XP" на руски,но е малко големичко-801 Mb!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...