Jump to content
BulForum.com

Здрач над Ендивал


groover

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Специални поздрави за всички, които и този път не дойдоха на срещата. Надявайте се някога да има нова... :sayjin

Link to comment
Share on other sites

е, адашка, не се чувствам поздравен, но тна теб ти честитя 69-и поуст! :)

Link to comment
Share on other sites

ихх... Да бе, верно. Ноо култов момемнт! 69. Няма да го запазвам обаче ;)

groover, ти поне дойде. Другия път ше се видим пак само двамката и пак няма да ни е зле. Може и да се понапием. :)

Link to comment
Share on other sites

Много съжалявам че не дойдох! :cry Бях болен! Но намерих един сайт където може да намерим други ролеви маниаци!RPG - fansite

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

някой нов ентусиаст?

Link to comment
Share on other sites

Ха-ха-ха, сериозно ли ще я възкресиш тая тема бе, адааш! Аз си го мислех, ама не смеех. Мерак може би все още имам, много ми е любопитно какво би се получило.

Link to comment
Share on other sites

виж кво, с теб ще си се съберем да се почерпим с квото има. работата е да се съберем с други и да играем.

пусни си шибаното icq някой ден, майна, да се разберем да излезем.

Link to comment
Share on other sites

малко ми е дървена главата, ама така и не мога да разбера с какво една игра на книга е по-добра от компютърните? ... не мога да видя и повече възможности...

 

разкажете за това което ви харесва

Link to comment
Share on other sites

пич аз ще ти обясня. ролевите игри ти дават пълна свобода сам избираш расата и класа на героя си неговите специфики и дори характера и начина по които го играеш макар че това последното вече е признак за маисторство в играта ти, аз лично играя от 2 години напоследък нямам време сега лятото работя на морето в слънчев бряг и просто няма с кои да играя там иначе гледам че сте ентусиазирани клуба до гладстон е добро начало макар 4е там основно играят мтг.. но познавам хората и там има много сериозни фенове които сравнение с вашите познания са направо богове дори аз позабравих доста неща но основното е да е кеф не толкова да занеш всички правила иначе форума на рпг обществото е rpgbg.net там ще намерите и инфо за редовните срещи в пловдив това е засега жалко че не съм тук в пловдив можеше да ви водя някои куест... иначе icq mi e aliendreamer или номер 290-278-319

Link to comment
Share on other sites

добре го каза.

LifeFeel - не че компютътрните не са по-добри, но на ролевата играеш с хора, забавно е. аз не съм играл от година може би, но имам мерак.

момчетата от клуба ги познавам, но те са на мноого по-високо ниво :) а на мен не ми се играе с някакви хора, които знаят цялата книга наизуст

Link to comment
Share on other sites

казвате пълна свобода на избор - ама това все едно го няма отдавна в компютърните RPG-та ... или пък играеш с хора (това всъщност не винаги е предимство - може би трябва да кажеш, че си избираш хората) това също не разбирам защо го давате - mmorpg-тата с кого играеш ?

@_@

Link to comment
Share on other sites

ееее, голямо, твърдоглаво диване си :)

Link to comment
Share on other sites

ееее, голямо, твърдоглаво диване си :)

 

:D след този отговор само ми остава да си мисля, че книжните игри ги играят хора които отричат предимството на компютъра - това ще ми остане като мнение след като не ми давате свестен отговот...

Link to comment
Share on other sites

нали казах - аз ролева игра не съм играл от години. хубаво е да се събереш с приятели и да си мислите някакви приключенич (този мерак ми е останал от детските години)

не казвам, че ролевите са по-добри - нещата са различни.

абе вземи се навий да направиш една игра и ще разбереш.

ти какво си представяш като се говори за ролва игра?

Link to comment
Share on other sites

ти какво си представяш като се говори за ролва игра?

 

единствено: може да имаш изказ на някакви лични фантазии (но пък едва пред няколко човека в сравнение със съревнованието с хиляди)

... иии може да фраснеш някой ако те ядоса

... ии (без това - хакването го има навсякъде)

 

но защо ми отговаряш с въпрос - напъни се малко - напиши едно есе защо трябва да опитам ирги на книга вместо на компютър ?

аз не влязох в темата за да се заяждам, а защото търсех да открия искрата която ви грабва

Link to comment
Share on other sites

не съм се заял. и ако искаш, наистина ще напиша нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Що не обаждате че има такава тема бе? :D

Кратко инфо за мен: цъкам p'n'p RPG-та от около 4 години. Ендивал съм цъкал около година и половина - две. След тва се ориентирах към D&D. Навремето групата с която цъкахме Ендивал беше от около десетина човека (иначе рядко се събирахме повече от 5). Може да сте чували за нас :D цъкахме в едно кафе на централна гара :D . Иначе в момента играя D&D(както вече уточних), но не сме се събирали от около месец-два.

Ще е яко ако се съберем хора за игра, било то ендивал, д&д или нещо друго.

 

@LifeFeel: еми представи си го така...в нито една компютърна игра нямаш АБСОЛЮТНА свобода на действие. Малко или много си ограничен от самата игра. Реакциите на NPC-тата са ограничени. Може да са много, но са ограничени. Приключението само по себе си е ограничено...колкото и да е нелинейна една игра, неможеш да направиш нещо, което не е предвидено да направиш. Не казвам, че компютърните RPG-та са тъпи - все пак напоследък по често цъкам на компа от колкото на живо(поради независещи от мен обстоятелства). Просто се опитвам да ти обясня, че НИКОГА една компютърна игра неможе да е по-добра от едно p'n'p RPG, НИКОГА не може да е с по хубава графика, НИКОГА не може да е с по хубава история(добре де, почти никога ;) ), защото НИЩО не е по-богато от въображението ти.

Link to comment
Share on other sites

аз за въображението вече споменах...

обаче това за АБСОЛЮТНАта свобода не го разбирам - казвате, че имате по една книга с правила - не ги ли спазвате?

mmorpg-та не играете ли? - там не говорим само за NPC-та (които при вас не виждам как ги замествате... или не виждам начин непостижим в компютърните) а за битки от по стотина играча... по между им или срещу създание и т.н.

 

повече съзирам сантиментална стойност, която не отричам ами подкрепям е нещо велико

 

а и евентуално някои не направени неща в компютърните - но там много бързо се развиват и все повече стават страхотни...

Link to comment
Share on other sites

Виж, немога да го обясня...наистина има много по голяма свобода на действие, която смятам че никога няма да може да бъде достигната в една компютърна игра, или поне не скоро. Трябва да пробваш и сам ще видиш че е адски различни и много по забавно... :D

Link to comment
Share on other sites

ха - то на mmorpg-тата не може лесно си намериш свястни хора, та камо ли на живо...

примерно последно за 2-3 месеца игра (всеки ден) - само едно познанство (но поне яко и с много готин човек)

сигурно е и заради възрастта ми де - по-малко сме дъртите магарета да играем игри ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...