Jump to content
BulForum.com

Classics? Available or not?


GeorgiK

Recommended Posts

Smiatam da se zanimavam s kino operatorstvo v toia si jivot. Ta za taia cel cheta tuk istoria na kinoto i tva ti onova ti. Obache nomera e sichkite teia filmi da se gledat. Sam da gi usetish. Ta se pitah dali moga da namera izobshto niakade v net-a neshto staro. Imam predvid Antonioni, Felini, Zefireli.......am stanaha samo italianci. Ne iskam chak Griffith(za neznaeshtite bashtata na Holywood) ama pone neshto ot 70te, 80te dali ne moga da namera?

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK az sam sastiq ... e ne iskam da se zanimavam s kino operatorstvo no vij aktiorstvoto me zadovolqva.. btw kakvi knigi za istoriqta na kinoto imash che i az sam dosta zainteresovan .. az imam Istoriq na bg kinoto, bg animacionno kino, enciklopediq kinoto (tazi novata deto izleze minalata godina) i edna dosta golqma enciklopediq koqto po princip e 3 toma no az imam samo 2riq. ... nakratko tova e ... filmi na fellini se srestat iz mrejata na emule no povecheto sa na italianski ... za antonioni i zefireli ne sam proverqval ... kolkoto do griffith naskoto mernah The Birth of a Nation ... pusnah go da se darpa no dokara samo do 100mb i az se otkazah posle ... ako ima nqkoi koito moje da ni pomogne da svirka. btw kaji kakvo tochno ti trqbva az sti kaja dali go ima i dali moga da ti pomogna ?

Link to comment
Share on other sites

i az sym "ZA" ideiata s vsi4kite si 4 krainika :D ....

ako triabva da se svalia ne6to ot niakade - svirkaite (t.e. daite mi adresa de) - imam

vreme bol v net-a za celta... Osobeno 6te sam 6tastliv ako izkopame ot niakade

"Andaluskoto Ku4e" na Godar i Dali - izdirvam go ot kakto imam dostap do I-net...

Link to comment
Share on other sites

ed2k://|file|un_chien_andalou_(1929).anon777_soniknap.sharereactor.mpg|166335652|31c90c9953ab80e4171af5e8a61c8728|/

 

ed2k://|file|Citizen.Kane.[DVD-Rip,.DivX].avi|716414976|728a58870bdc2bfbbd1283f7af679640|/

 

tova se filmite v emule mrejata...

Link to comment
Share on other sites

xax..az dosega sam nqmal problemi ... vse pak ako ne probvash nqma kak da se sdobiesh s nito edin film nali ? :) .. btw ako si darpal nqkoi mnogo nashumql film za vremeto si e normalno da e fake no starite filmi obiknoveno sa si na mqsto ... btw2 naskoro drapnah uj 20min otkaz ot matrix reloaded i poznaite ko se okaza ..emi nekfo detsko na disney :) ... taka che prosto iskam da kaja che novite filmi koito sa ne-release-nati sa fake a starite sa si istinski. uha ;)

Link to comment
Share on other sites

prav si na 100% sigurno, no prdpo4itam da zalagam na sigurno ;) ...

znae6 s kakva skorost se tegli ot tam - ne iskam da teglia ciala no6t i da

se okaje 4e prosto sam si zagubil vremeto - za tova vreme bih mogal da

drapna niakoi film, ama naistina, ot normalen server.... (4e i dva poniakoga)

 

...no tova si e li4no moe mnenie po vaprosa, radvam se 4e ti si dovolen i 4e

si var6i6 rabota s emule... tova e nai-vajnoto v kraia na krai6tata nali?! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ei bravo be momcheta. Napalnihte mi dushata. Skysah si nervite az sys Birth of a Nation. Sia kato biah v USA i go vidiah i beshe samo $5 i ne si go kupih. Dva dena po-kasno kato otidoh i veche go niamashe. Ebati. Inache Chien Andalou ne se li iaviava na Bunuel? Samo da pitam shtot az taka znam. Inache tarsia super mnogo Bunuel. Kakvoto i da e. Toia chovek e velik. Kazvam oshte predi da sam gledal kakvoto i da e negovo osven glupostite mu s Dali. Kolkoto do Citizen Kane...vodi se nai-hubavit film praven niakoga. Bashta mi(koito e artist btw) go e gledal i kazva che ne struval. Ili pone ne e nai-velikia film izobshto. Inache moje da poglednete i za neshto na Milos Forman praveno oshte v Chehia. Gledal sam Balat na Pojarnikarite. Razmazvasht film. Abe izobshto kakvoto namerite. Kolkoto do tva che e na italianski...niama nishto. Ti da az sha sa opraviam.

Kolkoto do istoria na kinoto imam onia trite toma deto ti imash samo vtoria. Drugite ne mojah da gi namera deiba. Bashta mi e artist a chicho mi rejisior i triaa da ima vkashti kolkoto si iskash ama samo tva namerih. Moje skoro da ida do VITIZ da si kopna neshto ot bibliotekata. Imam razni priateli tam. Ako iskash moje da se skiame i da go obsadim. Pishi na GeorgiK@abv.bg

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n emi to imashe nekfo preview na filma deto mojesh da si pusnesh tva det si go drapnal i da vidish kakvo e ... problemat e che ne si spomnqm kakvo tochno se praveshe ... nqkoi ?? inache - da - muleto naistina mi varshi rabota makar da e hyper bavno :).

 

Birth of a Nation mnogo iskam da go gledam ... vse pak tova e Griffith pak e tochno filma s koito zapochva Hollywood ..awe lud sha e ... chel sam dosta za nego .. i za tova kak tova bil parviq film v koito ima otdalechavane i priblijivane na kamerata, masovi sceni i tem podobni .. awe ludnica nisto che e ot 1915 .. pak i horata go narichat nai-velikiq nqm film na vsichki vremena :). tova me navqva na misalta che ne e losho pak da se pomacha da go drapna .. btw sega pusnah andaluskoto kuche veche sam na 10mb ;)..btw2 filmat e mpeg stoto ne e izlizal na dvd vaobste... osven tova pusnah i bronenosetzat potiomkin kakto i citzien kane ... zasega tova .. dano darpaneto da stane po-barzo.. :rolleyes: inache Georgi mnogo qko si se izigral trebalo e da go kupish :(.. kolkoto do tova dali e na Bunuel da negovoo e .. no Dali mu pomaga za snimkite i scripta...za Bunuel nzn ... kaji nekoi negov po izvesten film pak ste vidim?ade stiga tolkoz za bunuel i dali ..... za citizen kane dam i az tai znam .. novata mu ekranizaciq RKO nesto-si beshe dosta tapa no koi znae originala e po vajen .. sha go vidim dano da se drapne... btw basta ti kade e artist ?? za milos forman sq sha hvarlq edin pogled ... ako namerq ste svirkam

hm .. nekfa ideq otkade da si namerq 3te toma ... stoto moq e samo za filmite izleznali ot 1900 do ww2 ako se ne laja (ili s drugi dumi 2 tom)... a pak v parviq e vsichko za kinoto ...ta ako imash nekfa ideq otkade moga da si gi namerq/zakupq kazvai..btw q proveri po obstoino kakvi drugi knijki za kinoto imash ? a ako kopnesh ot vitiz sha e oste po-dobre .. btw ti na kolko godini si we chovek ?

 

curidge@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...