Jump to content
BulForum.com

Daite ideia za proxy!


fon_tomov

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Sega ste vi dokaza zashto efekta e nulev.

 

Ako mina BEZ proxi:

http://cyberatlantis.com/proxy_check.php kazva slednoto:

 

X-Forwarded-For xxx.xxx.xxx.xxx (moeto I.P.)

--------------------------------------------------------------------------------

Your IP address is 217.10.240.146 (also know as : cache.Evrocom.Net)

Your browser connected through your local port# 23003

 

Ako mina prez 217.79.38.15:80

http://cyberatlantis.com/proxy_check.php kazva slednoto:

X-Forwarded-For xxx.xxx.xxx.xxx (Moeto I.P.)

--------------------------------------------------------------------------------

Your IP address is 217.10.240.146 (also know as : cache.Evrocom.Net)

Your browser connected through your local port# 26232

 

SIRECH EFEKT NIAMA ZASHTOTO V KRAINA SMETKA MINAVAM I V DVATA SLUCHIA PREZ cache.Evrocom.Net!

 

Ako obache mina prez proxito na rabotata mi, koeto pak ne e burzo, no go napravih za test.

http://cyberatlantis.com/proxy_check.php kazva savsem drugo neshto i mi tzitira I.P.-to na sarvara vav rabotata mi.

Sirech efekt NIAMA ako mina prez 217.79.38.15:80

 

Sega nadiavam se da se saglasite che efekta na tezi proxita nemoze da bude razlichen ot NULEVIA sledovatelno skorostta nemoze da se povishi, defakto az ne minavam prez 217.79.38.15:80, a si minavam po kanalnia red prez evrocom.net!

 

Badete sigurni vav vsichkite sluchai sam vavel stoinostite na proxito savsem korektno i niama greshta. Ako ne mi viarvate napravete si tozi test sami kakto samo go opisal po-gore.

Link to comment
Share on other sites

Давам още един хинт. Ами ако проксито беше на порт 8080 или 3128? И какво значение има дали те фаща като като cache.evrocom.net след като шейпинга е на порт 80, а ти се кънектваш на друг?

 

Или греша?

Link to comment
Share on other sites

Principno e taka, no poviarvai mi ne vidiah efekt.

Opitah da pretocha neshto ot free.techno-link.com i transfera ne beshe kakto triabva.

V nachalodo vdigna 7-8k/s i posle si go svali na 2-3k/s i tva beshe. Viarno, ne sam chakal poveche ot 7-8 min da vidia kak ste e, no spored men tva beshe dostatuchno za test. Neznam, moze da sam ucelil niakoi kofti moment, no ne mi se viarva da e bash taka.

Link to comment
Share on other sites

Ehh, Dreamer e praw, niama nikakwo znachenie dali te razpoznawa serverat.Izpolzwaiki proxy, ti, edin wid mu dawash request kakwo da swali, kato pochne da go swalia go redirect-wa do tebe i ti na praktika smakwash ot servera, na koito e pusnat proxy-to, eto towa e cialata filosofia.

Link to comment
Share on other sites

awe kvo stava dnes s wareza nemoje da se svalia

Pi4 li4i si 4e si s DAP.Kazvam ti smeni go!!Vzemi si FlashGet i nqma6 nikakvi problemi.

 

P.S.Dneska sym svalil 1 CD na Unreal 2 4e i pove4e!

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest_ov3rm4n
Ehh, Dreamer e praw, niama nikakwo znachenie dali te razpoznawa serverat.Izpolzwaiki proxy, ti, edin wid mu dawash request kakwo da swali, kato pochne da go swalia go redirect-wa do tebe i ti na praktika smakwash ot servera, na koito e pusnat proxy-to, eto towa e cialata filosofia.

...taka de! A shva6ta6 li kakvo stava? 6tom zaiavkata na servera se polu4ava ot cache.evrocom.net kade e

faidata ot proxy-to? Nali to4no toi e shape-nat?! Zna4i 6te polu4i6 sa6toto koeto i bez proxy... Proxy-to v

toia slu4ai dori moje da vlo6i ne6tata... celta e vaob6te da ne minava6 prez cache.e.n. ili pone da ne e toi poslednia - t.e. tozi koito podava zaiavkata ti kam servera...

 

Ima logika v tova koeto kazva Dreamer za portovete, ama triabva da se probva....

Ina4e proverkata mu e maikata... Koito e proveril e vidial 4e sam prav...

 

... i se izgovaria 'overmAn', ne 'overmInd' ;) - ok?

 

~peace~

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest_ov3rm4n

.... hm.... edin ot dvama ni ne e naiasno s ne6tata... ne e zle da popro4ete6 tuk tam

ne6ro za HTTP. Server-a indentificira to4no IP adresa koito e DAL zaiavkata za daden

resurs. I sled kato kazva 4e zaiavkata idva ot cache.e.n. kaji mi kato kak, tova 4e

si slojil proxy ti pomaga. Anonimno illi ne - tova e savsem druga tema.

 

 

 

Via 1.1 cache.evrocom.net:8080 (Squid/2.4.STABLE6)

 

ozna4ava, 4e REQUEST-a idva ot cache.e.n.

 

X-Forwarded-For 212.xxx.xxx.xxx

 

ozna4ava, 4e cache.e.n. iziskva tozi resurs za 212.xxx.xxx.xxx

 

 

vsi4ko e prosto i iasno smiatam - gornoto idva da kaje:

 

1. 212.xxx.xxx.xxx iska ot cache.e.n. URL-a 'URL' primerno.

2. cache.e.n. se svarzva sas servera poso4en v toia URL i podava request za resursa.

3. servera dava resursa na cache.e.n.

4. cache.e.n. vra6ta resursa na 212.xxx.xxx.xxx

 

tova koeto iskate vie e:

 

1. 212.xxx.xxx.xxx iska ot proxy-to koeto ste naglasili URL-a;

2. Proxy-to se svarzva s servera na URL-a i iziskva resursa;

3. Servera dava resursa na proxy-to;

4. Proxy-to go dava na 212.xxx.xxx.xxx;

 

Togava VIA 6te so4i proxy-to koeto iska URL-a, a X-Forwarded-For 6te so4i 212.xxx.xxx.xxx - ako

proxy-to ne e anonimno.. Prez kolkoto proxy-ta i da mine6 - vsi4ki ostaviat zapis v poleto

VIA. Parvoto proxy v spisaka na VIA e proxy-to koeto kontaktuva direktno s server-a....

 

Po-podrobno ot tova obiasnenie, ne znam....

Daje mislia 4e dosta hora 6te mi se obidiat za tova obiasnenie, no iavno ima i takiva deto imaty nujda...

 

~peace~

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest_ov3rm4n

V kraina smetka - sloji si proxy i pusni edin tracert da razbere6 koe proxy iska

resursa ot servera - tova koeto ti si slojil, ili cache.e.n.

 

Ako cache e tozi koito kontaktuva sas servera - sorry - vsi4ki ograni4enia si ostavat v sila.

Drug prost test - sloji si proxy i probvai da vleze6 v warez.ru -

ako vleze6 - proxy-to ne var6i rabota. Ako vmesto tuk te prati pri rusnacite s firmata za

avto4asti - zna4i nai-nakraia si nameril proxy deto zaobikalia cache.e.n. - obadi mi se da

mi go kaje6...

 

Kakto kazah do sega edinstveno sas Steganos mi se e otdavalo da izbegna cache.e.n. i da se

svarja prez drugo proxy v i-net...

Link to comment
Share on other sites

Guest_ov3rm4n, az tochno tova iskam, da izbegna cache e.n. obache do momenta ne sam nameril kak da stane. Obache paradoksa e che nezavisimo ot tva che polzvam niakakvo proxy, minavam prez cache e.n. i nemoga da vidia warez.ru. Sirech za niakoi neshta raboti proxito (ne mi dava warez-a) a v sashtoto vreme minavam prez cache e.n. Neznam kak da si go obiasnia tva.

Tka ili inache nemoga da izbegana cache e.n. sledovatelno zabranite si vazat, nezavisimo ot tva na koi port se vrazvam. Iavno niama znachenie porta. Predpolagam ima ogranichenie. Minavash si prez cache .e.n na obshto osnovanie i tva e! Ako stesh polzvai proxi ako stesh ne, problema si e tvoi.

Za zalost obache Steganos neshto mi varti nomera, garmi i tva e.

Iavno ste triabva da tarsia drug nachin. Ste nameria, no iavno niama da e lesno.

Link to comment
Share on other sites

Predpolagam, 4e niama i da nameri6 na4in da izbegne6 cache.e.n. - nali toi ti e ISP...

Nai-nadejdno za celta koiato iskate da postignete mi se struva predlojenieto na Dreamer

za proxy, koeto sami da si startirate na drug server. Bi triabvalo da stane i po-drug

edin na4in, no toi e po-slojen za izpalnenie - Nameri si shell account i probvai na nego da

svalia6 ot FTL, mislia 4e taka 6te stane, za6toto ot shell account-a zaiavkata koiato pravi6

niama da mine prez cache.e.n. a direktno 6te otide kam servera...

Ograni4eniata si ostavat v sila oba4e za vrazkata m/u teb i shell-a...

A pyk i shell s takiva vazmojnosti v BG :unsure: ?!

Link to comment
Share on other sites

V kraina smetka - sloji si proxy i pusni edin tracert da razbere6 koe proxy iska

resursa ot servera - tova koeto ti si slojil, ili cache.e.n.

 

Ako cache e tozi koito kontaktuva sas servera - sorry - vsi4ki ograni4enia si ostavat v sila.

Drug prost test  - sloji si proxy i probvai da vleze6 v warez.ru -

ako vleze6 - proxy-to ne var6i rabota. Ako vmesto tuk te prati pri rusnacite s firmata za

avto4asti - zna4i nai-nakraia si nameril proxy deto zaobikalia cache.e.n. - obadi mi se da

mi go kaje6...

 

Kakto kazah do sega edinstveno sas Steganos mi se e otdavalo da izbegna cache.e.n. i da se

svarja prez drugo proxy v i-net...

Emi 4rez pyrvoto proxy na Dreamer se otvarq saita za avto4asti !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
abe pi4 zemi si sloji nekfa distribucia na Linux or Unix  OS i togava probvai kak ti e vruskata .... i dali shteti trebvat proxyta i tnt buzi  .......! OpenBSD r0x!

Ei na tova mu vikam da se izkazva6 "okolo" razgovora....

Bravos!! Kato gledam subject-a na topic-a vednaga mi

stava iasno, 4e ba6 tuka mu e miastoto da si govorim

za OS... A puk sigurno v topic-a "OS" 6te si obsajdame

proxy-tata i konekciite, nali? :huh:

 

p.s.: BTW IMHO - "buzi" se pi6e s "o", ako razbira se si

imal predvid mnojestvenoto 4islo na "bezalkoholna napitka

ot jitni rastenia"... V bulgarian language niama duma

"nekfa" , "vraska" se pi6e sas "z", a "shteti" sa dve dumi...

"tnt" puk e vid vzrivna smes - trinitritoluol

(osven ako ne barkam)... Ama ako tova si imal v predvid za

kakvi vzrivoopasni bezalkoholni napitki ot jitni rastenia stava

duma?! Basi'mamta - omotah se: ne e po silite mi da sledvam

dalbokata ti misal. Izvan moite skromni sposobnosti e...

 

~peace~ :blink:

Link to comment
Share on other sites

abe pi4 zemi si sloji nekfa distribucia na Linux or Unix  OS i togava probvai kak ti e vruskata .... i dali shteti trebvat proxyta i tnt buzi  .......! OpenBSD r0x!

pone da beshe nahvalil Solaris s toia avatar, deto si si lepnal ...

ama kvo znachi OpenBSD r0x, kvo r0x, kolko r0x, shto r0x

neshto ne mi se vpisva v glednata tochka, kak moiata OS, shte pomogne da prekaram po-burzo neshto prez edna mnoooogo tiasna dupchica ??? shtoto niakude po traseto "me" --> FTL, niakoi e reshil da kaje : "ia go vij toia, shto iska FTL, shte mu puskame napolovina". Obiasni kak OS shte pomogne za reshavane na tozi problem ... edinstvenia nachin e, onzi vuprosnia niakoi, da ne razbira, che "me" se opitva da se dokopa do FTL. Ama az iskam ... sledovatelno si predstaviame slednata situacia. "me" kazva na "phriend", dai mi FTL, onzi prejdespomenatia niakoi, gleda i vika: "a-a-a toia iska phriend, ne FTL, dai sha mu pusnem povechko", suotvetno "phriend" ti dava FTL i taka izbiagvash ogranichenieto na onzi niakoi.

Za da raboti tova, triabva "phriend" da ima po-dobra vruzka kum FTL otkolkoto ti dava niakolko-puti-spomenatia niakoi :) Sushto taka, triabva da e sklonen da se razdeli s chast ot trafika si, predostaviaiki go na "me" i t.n.

Ta kato pishete poniakoga tva r0x, onova sux i drugi takiva "modni" dumichki, zamislite se purvo dali znachat neshto v konteksta na diskusiata ili samo si cheshete ezicite.

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

 

P.S.: Izviniavam se za "prostoto" (ili "prostashkoto") obiasnenie na problema i reshenieto mu, kakto i ne-mnogo-informativnoto teoretizirane na neshtata. no taka mislia, poveche "r0x-ajii" sha ma razberat!

Link to comment
Share on other sites

Az obache namerih edno reshenie na vaprosa, samo deto ne me ustroiva.

Ste vzeme d stana konkurencia na evrokom. Ideiata ne e losha samo deto mi triabvat ima-nema $100 000, pak ne sam nameril otkade da gi otkradna. Priemam predlozenia vsiakakvi. :D :D :D

Taka ili inache ne se nameri nikoi, koito da e naiasno kak da izbegenm niakoi ogranichenia. Zalko, zashtoto takav nachin si ima, samo deto nie ne go znaem.

Kofti, no ste triabvada si primirim sas nashtoiastoto, koeto imame. :(

Kakto i da e. Dano niakoi den samite Evrokom da promeniat neshtata. Kato ne namerih drug nachim mi ostana samo tva - da se NADIAVM.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I kvo stava sled 4 strani4ni diskusii nikoi ni6to ne re6i ;)

TVa e basi ko6mara a na FTL ima t000lkova mnoooogo ne6ta i 6te ni ulesni jivota ott vsqkade

Qsno 4e tva e trudna rabota no az edno en razbrah

Qvno ima user-i koito sa uspeli da nastroqt ne6tata :) i svalqt ot FTL s dobra skorost

Razbiram ako imat osnovatelna pri4ina da ne spodelqt s nas na4ina (napr 4e tova si "proxy" li kvo li ne 4atnah mnoo vzemat 4e go sprat 6tot mnogo maimuni na edin klon :D ) , no ako ne6tata ne stoqt taka to si e 4ista proba balkanski sindrom i prosta6tina da ne si pomagame a samo da sa tupame v gurdite "ooooo az svalqm ot FTL s 16 ne vijdam kav e problema" i t.n.

Are kajete kak stoyat ne6tata i 6to ne iskate da ni otvorite nas "neprosvetenite" . V kraina smetka taka si pomagame vsi4kite

Link to comment
Share on other sites

Prasko, kakto vizdam razbral si che nikoi niama da kaze kak sa neshtata. Ti samia kazvash che tova e balkanski sindrom. Nikoi niama da ti kaze, ne se pritesniavai. Kakto vizdash baia pisania imashe po vaprosa i uvi ........ nishto.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...