Jump to content
BulForum.com

Daite ideia za proxy!


fon_tomov

Recommended Posts

Ot dosta vreme se opitvam da nameria niakoe proxy, kam koeto da imam dobra vrazka i koeto ot svoia strana da ima dobra vrazka kam free.techno-link, free.data.bg, kakto i kam niakoi drugi saitove, za koito ne se seshtam v momenta.

Dosta cenni neshta si namiram tuk i tam i se okazva che kam vaprosnia sarvar vrazkata e meko kazano kofti.

Znam zashto e taka - znam i kak da si resha problema, no uvi, oste ne sam nameril proxy, koeto da otgovaria i na dvete goreposocheni uslovia.

Mnogo ste sam blagodaren na tozi, koito me svetne chie proxy da polzvam.

Blagodaria predvaritelno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Vaprosa mi beshe ne kak da si opraviam vrazkata, a nameria proxy prez koeto da minavam za da izbegna direktnata vrazka sas Sofia. Naprimer, da mina da rechem prez Stara Zagora kam koito az imam dobra vrazka, a te ot svoia strana da me prepratiat kam Sofia nakudeto pak te imat dobra vrazka. Razbira te li kakvo imam kato ideia. Po tozi nachin izbiagvam slabata vrazka na evrokom kam Sofia.

mnogo e prosto samo deto niamam chovek sas takova proxi............ ili niakoe free proxi............. ima gi mnogo, no ne gi znam.

Link to comment
Share on other sites

Ami cialata rabota e, che drugarite ot evrocom shape-wat traffica do sites kato FTL i zatwa se poluchawa uber shity speeda.Dobar nachin da si namerish proxy e kato scan-nesh BG IP space-a i testwash nared, taka se namirat dosta proxy-ta.Samo deto e goliama igrachka, no ako tolkoz si zazhadnial.Polzwai nmap, ima dosta opcii, koito shte ti spestiat niakoi operacii:)

 

Towa "chak w Sofia" mi haresa, ta warez.ru e niakade w rusia:)

Link to comment
Share on other sites

Nai-nakraia da se nameri edin chovek deto da ti otgovori kato horata bez da se naduva i da si pridava vaznost.

Blagodaria za ideiata Faust. Chesno kazano ste se porovia dokato ne mi pisne, pa da vidim kakvo ste se poluchi. Dano se poiaviat oste takiva hora kato teb deto da sa naiasno kakvo govoriat i da go kazvat bez nenuzno naduvane.

Oste vednaz blagodaria ti. :D

Link to comment
Share on other sites

Има още един варинат пак с пробване... гледаш някой български дето е с counter на search.bg. Отиваш там, гледаш ласт 20 проксита... и пробваш докато стане :)

 

Аз досега не съм имал успех :(

Link to comment
Share on other sites

Dreamer ae da obqsni6 na lamerite(men) kade se vavejda proxyto :o

i osven tova kakvo trqbva da e - pravilno li sym razbral 4e trqbva da e na seacrh.bg?

Link to comment
Share on other sites

Има още един варинат пак с пробване... гледаш някой български дето е с counter на search.bg. Отиваш там, гледаш ласт 20 проксита... и пробваш докато стане :)

 

Аз досега не съм имал успех :(

Za primer moga da dam tova

Link to comment
Share on other sites

Zna4i ima edna tanka podrobnost...

Dokolkoto razbiram Evrocom ti e dostav4ik i to4no tuk

e klu4a za barakata - po na4ina koito ti predlaga Dreamer

niama da moje6 da si sloji6 proxy - svarzano e s dostav4ika...

dori i da napravi6 tezi nastroiki, ako vleze6 na niakoi site,

koito ti dava informacia ot kade se svarzva6 i t.n. 6te

vidi6, 4e vmesto proxy-to koeto si nastroil v browser-a

ti pokazva pak cache.evrocom.... T.e. - otnovo minava6 prez

tiah vapreki proxy-to (ne stava tova koeto ti iska6 dokolkoto

razbiram). Ne znam za6to e taka, no kakto kazah - svarzano

e s Evrocom (niakakvi nastroiki?! :huh: ).

Tova sa ne samo moi nabludenia, poznavam dosta hora

v mrejata na Evrocom koito se oplakvat ot sa6toto...

 

Edinstvenia na4in koito mi e izvesten da mine6 prez proxy

kogato si varzan za evrocom e s pomo6tta na edna programa

nare4ena Steganos.Internet.Privacy.v2.04:( tia

si svalia spisak s proxy-ta ot site na Steganos i polzva nego.

Var6i rabota samo ako iska6 da se "skrie6" po niakakvi

pri4ini (primerno, 4e vliza6 ot Bulgaria)...

 

Predi vreme biah ka4val tuka edna druga programa: PCBooster -

za neia se govori, 4e kato cialo optimizira sistemata ti i ot tam

podobriava (razbirai - zabarzva) i-net vrazkata ti, no az li4no

ne sam ia polzval (vrazkata si mi e dobra) i ne znam viarno li e :unsure: ...

Ima6e i niakakvi igri s nastroikite na Windoze Registry, koito

podobriavat skorosta na i-neta, no te sa za W9x - ne znam ti na kakva si...

 

~peace:ov3rm4n~

Link to comment
Share on other sites

Na toia adres moje da si proverite

proxy-tata sled kato ste si nastroili browser-a da minava prez niakoe...

 

ako ne znaete:

1. adresa na proxy-to izliza v poleto "VIA"

2. va6ia IP e v poleto "X-Forwarded-For"

3. AKO TIA DVE POLETA GI IMA I SA POPALNENI - kofti, tova proxy ne vi krie!!

4. Nai-dobrite proxy-ta vaob6te ne saob6tavat na serverite 4e sa proxy-ta - t.e. poleto VIA e prazno.

 

eto vi o6te edin link s proxy lists - potarsete si tuka... http://www.stayinvisible.com/page1.html

 

~peace:ov3rm4n~

Link to comment
Share on other sites

Chesno kazano az neiskam da se kria i zatova da mi se nalaga da polzvam proxy, a go iskam za da moga da izbegna kofti vrazkata na evrokom kam Sofia.

Ot prochetenoto do tuk obache zapochvam da se zamisliam dali ima smisal da se mucha oste pri polozenie che mi e edva li ne zabraneno da polzvam drugo proxy.

Iavno niama da stane taka. Ste triabva da potrsia niakakav drug variant.

Imam ideia da pomolia niakoi sas proxi da me pusne daminavam prez nego, no da vidim kakvo ste se poluchi.

Moze bi i toia nomer niama da mine po sashtata prichina po koiato ne minavat i drugite nomera.

Kakto i da e, ste se nalozi da se borim......

Blagodaria na vsichki che pomognaha, specialni blagodarnosti na ov3rm4n.

Link to comment
Share on other sites

a go iskam za da moga da izbegna kofti vrazkata na evrokom kam Sofia.

 

Ot prochetenoto do tuk obache zapochvam da se zamisliam dali ima smisal da se mucha oste pri polozenie che mi e edva li ne zabraneno da polzvam drugo proxy.

Кофти връзка? Nope. Shaping се нарича и то не до София а до фрий сайтовете (някои).

 

Прокси можеш да ползваш, разбира се. Ще ти дам пример с това на английската British Telecom: webcache.bt.net:3128. Пробвай - работи... :)

Link to comment
Share on other sites

E te tochno zaradi tia free saitove mi e ideiata da polzvam proxi.

Samo che tova na British Telecom ne varshi rabota v sluchaia. Triabva da e nashe mesno i rodno - inache kazano Bulgarsko, zashtoto tia free saitove nai-chesto ne se vizdat otvun (izvun BG). Inache takiva proxita ot shirokia sviat ima hiliadi, no faidata e nikakva.

Prodalzavame tarseneto znachi.........

Vse ot niakade ste izkochi neshto interesno :D

Link to comment
Share on other sites

Дадох ти го за да видиш, че можеш да ползваш проксита през евроком... :)

Иначе е ясно, че не става.

 

Айде, още един хинт ви давам :) free.bgnet.bg предлагат хостинг с PHP, намирате си PHP Proxy (php-proxy.sf.net, google) и ако bgnet са позволили outcoming и outgoing връзки можете да сваляте през http проксито :).

 

Не съм го пробвал, само CGI Proxy-то и то работи :) В Headoff примерно, но пък те сега нямат Perl hosting.

Link to comment
Share on other sites

overmind, hehe, mnogo obarka choweka be, 50% ot neshtata, koito kaza sa greshni.Parwo, nikoi ne iska da se krie, a prosto da tegli ot free sites s prilichna skorost.Ima oshte mnogo drugi nachini da se sdobiesh s proxy, no ot praktikata znam, che towa e nai-efektiwniat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...