Jump to content
BulForum.com

AGP 8x ?!


Recommended Posts

taka ,na4i videoto mi e GForce 4 MX 440 AGP 8x na 64 MB , ta ako nqkoi znae,mn molq da mi razqsni to4no kakvo e AGP 8x , az sum 4uval 4e osushtestvqvalo pove4e vruzki s processora i nqkfi takiva bullshit; i s agp8x bilo daje po dobre ot kolkoto na 128 MB oba4e ot tova ne mi stana mn qsno kak to4no ba4ka i kvo to4no predstavlqva.ta ako nqkoi znae ,pls explain :) blagodaria za vnimanieto

 

uff ,deba.. tfa mislex da go poste v hardware ma zabravix ,pls nqkoi da go premesti ( pa ako tuk ne pre4i ,neka tuk da sedi.. )

Link to comment
Share on other sites

Ето:

AGP 8X

 

Accelerated Graphics Port (AGP) was developed by Intel in 1996 as a way to enhance the performance and speed of the graphics card connected to a PC. AGP 8X is the specification for the next-generation AGP interface. Like AGP 4X, it implements a 32-bit wide bus, but the new specification allows a doubling of speed to 533 MHz and supports a data rate of 2,133 MB/s. Some AOpen motherboards, with bandwidth of 2,133 MB/s offered by AGP 8X, enable users to enjoy great graphical experience, especially in 3D gaming.

agp8x_eng.gif

 

AGP8X.gif

Link to comment
Share on other sites

Ob6to vzeto faida nqma golqma ot 8X.Moje bi 1% pri realni usloviq

 

V na4aloto kogato se poqvi tazzi versiq na interface-a pove4eto testove pokazaha uveli4enie v proizvoditelnosta samo 2-3% no sega s izlizaneto na po-novi shemni nabori i VGAs se okaza 4e povi6ava proizvoditelnosta pri nqkoy platki s po 5-10% [GeForce 4 MX AGP 8x] a pri nay-novite VGAs [FX 5900 i Radeon 9800] naistina ima polza.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...