Jump to content
BulForum.com

Хайде да направим матрицата за описанията


Movies

Recommended Posts

Айде да ви дам и аз един пример с мой торент. :P

http://bt.wrzru.com/details.php?id=3594

Не съм качвал кой знае колко филми, но още в началото си направих един свой си шаблон, така както най-много ми харесва и само него си ползвам. Гледам да има информация за качество на звук и видео, за участниците, плюс някаква допълнителна информация за филма (ако това може да ви помогне в избора за матрица). Може да има и някой друг скрийншот, макар че не виждам смисъл ако има sample.

Link to comment
Share on other sites

тея описания в сами торент според мен са безсмислени. даваш един линк към imdb, един към български сайт с резюме на филма (ако има такова), техн. инфо за видео/аудио, за тези които не могат да видят nfo-то и т'ва е. колкото по-семпло, толкова по-добре. аз съм на този принцип.

Link to comment
Share on other sites

Не определено филма се избира по описанието ... Пък и като направиш няква "боза" с 2 линка, въобще не ти е хубаво. Друго си е един добре оформен торент.

 

П.П. Просто не намерих нфо-файла за това съм сложил това ... Имаше 1 програмка която ги правеше, ама немога да се сетя името и ... Не беше NFO creator със сигорност ...

Link to comment
Share on other sites

Не определено филма се избира по описанието ... Пък и като направиш няква "боза" с 2 линка, въобще не ти е хубаво. Друго си е един добре оформен торент.

"боза"-та с 2-та линка ти дава същата информация, която ти ще сложиш от въпросните 2 линка в торента ;)

много важно как е оформен торента. стига да има информация за него и картинка. съдържанието е от значение ;) .... или както семкаджиите по мачовете подвикват "който разбира, при мен се спира" :D

всичко останало е чиста проба суетня.

Link to comment
Share on other sites

Много сте ми интересни с тия шарени лайна. Особено двата кумира на световния уарезинг Movies и Eleutherios of Pelorygion. Какво значение има по дяволите дали ще напишеш "Описание" с болд или италик ? Или пишете ей така колкото да си чешете езиците. Teddy-King ви даде матрица, която е УНИВЕРСАЛНА и се ползва в най-големите сайтове. Да не говорим за тия простотии под описанието с мигащите гифове и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Хм, да помислим в моето описание какво точно няма от матрицата на Teddy-King ? Къде са ми мигащите работи? Явно ти си този "кумир" за който става дума.

Link to comment
Share on other sites

Ето ви и вариант на български. Приемам критиката, нека е така.

 

http://bt.wrzru.com/details.php?id=3360&edited=1

 

Ето и кода:

 

[size=4][b] Заглавие в оригинал [/b]
Превод на заглавието [/size]
[color=#999999]
[b]Жанр:[/b] 
[b]Година:[/b] 
[b]Режисьор:[/b] 
[b]Времетраене:[/b] 
[b]Държава:[/b] 
[b]Участват:[/b]

[b]IMDB Рейтинг:[/b] 
[b]IMDB:[/b] 

[b]Сюжет: [/b] 
[/color]

Ти схващаш ли това? Всъщтност много сте ми интересни, такива хора който не са чели темата, намесват се и се осират накрая ... :confused

Oбичам, просто да съм прав и много се кефя. Ще ме извините ако звуча малко "озлобен"

 

П.П. Много добре мазниш положението ;)

Link to comment
Share on other sites

Формат бе момче. Навсякъде е така. В най-големите сайтове е така. Ти предлагаш да го правим по друг начин...И защо, при полужение, че е много по-удобно навсякъде да е еднакво.

 

На кой да се мазня ? И защо да го правя ?

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея за какво да го правиш, просто така изглежда отстрани по начина който си го написал. Формат, защо след като го има в заглавието (което го виждаш преди да влезеш в самия торент) и продължаваш да го виждаш на 2 пъти после отгоре? И попринцип е хубаво всеки тракер да е индентичен ...

539586.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз имам едно предложение, след последните дни прекарах бая време да преглеждам филми щото не мога да намеря никъв интересен, та предложението ми е ако може да се направи шрифта малко по-голям щото като прегледаш 10-20 описания и тоя дребен шрифт дразни...

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея за какво да го правиш, просто така изглежда отстрани по начина който си го написал. Формат, защо след като го има в заглавието (което го виждаш преди да влезеш в самия торент) и продължаваш да го виждаш на 2 пъти после отгоре? И попринцип е хубаво всеки тракер да е индентичен ...

539586.jpg

Ми точно, де. Нали за това говоря, че е хубаво 'матрицата' да е идентична с тази в големите сайтове.

Link to comment
Share on other sites

П.П.

Ако искате описанията да са на английски, и от imdb има такъф мод, който автоматично взима информацията за дадения филм ... Но според мен ще е грозно

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Категория филми:

 

[color=red][size=4][b] Заглавие в оригинал [/b][/size][/color]

[color=green][b]Genre: [/b][/color]
[color=green][b]Year: [/b][/color]
[color=green][b]Runtime: [/b][/color]
[color=green][b]Directed by: [/b][/color]
[color=green][b]Language: [/b][/color]
[color=green][b]Country: [/b][/color]
[color=green][b]Cast: [/b][/color]

[color=green][b]Plot: [/b][/color]



[color=red][size=4][b] Превод на заглавието [/b][/size][/color]

[color=green][b]Жанр: [/b][/color]
[color=green][b]Година: [/b][/color]
[color=green][b]Времетраене: [/b][/color]
[color=green][b]Режисьор: [/b][/color]
[color=green][b]Език: [/b][/color]
[color=green][b]Държава: [/b][/color]
[color=green][b]Участват: [/b][/color]

[color=green][b]Сюжет: [/b][/color]


[color=green][b]Screenshots: [/b][/color]

пример: http://bt.wrzru.com/details.php?id=1839&edited=1

 

 

 

Категория Игри:

 

[color=red][size=4][b] Име в оригинал [/b][/size][/color]

[color=green][b]Производител: [/b][/color]

[color=green][b]Сайт на производителя: [/b][/color]

[color=green][b]Системни Изисквания: [/b][/color]

[color=green][b]Описание: [/b][/color]

[color=green][b]Инсталация : [/b][/color]


[color=green][b]Screenshots: [/b][/color]

пример: http://bt.wrzru.com/details.php?id=2097&edited=1

 

 

 

Категория Софтуер:

 

[color=red][size=4][b] Име в оригинал [/b][/size][/color]

[color=green][b]Описание: [/b][/color]

[color=green][b]Системни Изисквания: [/b][/color]

[color=green][b]Сайт на производителя: [/b][/color]

[color=green][b]Screenshots: [/b][/color]

пример: http://bt.wrzru.com/details.php?id=1828&edited=1

 

 

 

Категория Музика:

 

[color=green][b]Artist: [/b][/color][color=red][b] Артист [/b][/color]
[color=green][b]Album: [/b][/color][color=red][b] Албум [/b][/color]
[color=green][b]Genre: [/b][/color][color=red] Жанр [/color]
[color=green][b]Year: [/b][/color][color=red] Година [/color]

[color=green][b]Info: [/b][/color] Допълнителна информация

пример: http://bt.wrzru.com/details.php?id=2145&edited=1

 

 

Информацията се попълва на края на всеки ред в стандартен текст. Изключение правят заглавията и първите четири реда в раздел музика, които са в червено. Ненужните редове се премахват. Стилът и цветовете са съобразени със стила на WRZRU.com.

 

Надявам се матриците да бъдат одобрени и да бъде добавен линк към тях. Веднага щом това стане, те да влязат в сила.

Link to comment
Share on other sites

мен лично зеленото ме дразни, предпочитам най-обикновено бяло, иначе матрицата изглежда добре - изчистена без префърцунени лайна и т.н

може би трябва и нещо за коментар на ъплоудъра - нещо по качеството, субтитрите и други неща, които трябва да се добавят понякога

Link to comment
Share on other sites

мен лично зеленото ме дразни, предпочитам най-обикновено бяло, иначе матрицата изглежда добре - изчистена без префърцунени лайна и т.н

може би трябва и нещо за коментар на ъплоудъра - нещо по качеството, субтитрите и други неща, които трябва да се добавят понякога

Зелена е само първата, подчертана дума, за да се открои. Останалия текст, който се попълва е бял. Това е същото зелено, което е използвано за броя на сийдърите.

 

Други категории винаги могат да се добавят, всякакви предложения за това са добре дошли. Нека описанието бъде максимално пълно и полезно.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се матриците да бъдат одобрени и да бъде добавен линк към тях. Веднага щом това стане, те да влязат в сила.

 

Абсолютно съм за! Крайно време е да има малко ред в тракера!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...