Jump to content
BulForum.com

Kak se smazva ventilator?


Recommended Posts

Otvorih si zhranvaneto da si pochistia ventilatora.......produhah go malko s usta ot praha,no mi se iskashe da svalia i samata perka i da go pochistia i otvutre.....s durpane ne uspiah...togava zabeliazah,che pod lepenkata otzad ima malka gumena tapichka mahnah ia!Ta misulta mi e slednata tam li se slaga smazkata(znam,che e specialna),zashtoto ne vijdam nachin da svalia perkata......otzad e na rezba,no tova,koeto e zavito e kruglo a krugul kluch niama :woot Ako sum prav na drugite ventilatori t.e. na procesora i video kartata pak taka li se majat zashtoto tiah ne sum gi svalial!Mersi! :punk

Link to comment
Share on other sites

....!Ta misulta mi e slednata tam li se slaga smazkata(znam,che e specialna),zashtoto ne vijdam nachin da svalia perkata......otzad e na rezba,no tova,koeto e zavito e kruglo a krugul kluch niama :woot Ako sum prav na drugite ventilatori t.e. na procesora i video kartata pak taka li se majat zashtoto tiah ne sum gi svalial!Mersi! :punk

Da, pravilno predpolagash :) Pod lepenkata se namira gumeno kapache /pri niakoi ot modelite otsystva/ pod koeto se vijda osta na perkata.A za smazkata.....az lichno izpolzvam obiknovenno mashinno maslo zashtoto e po "tynko" t.e. ima goliam viskozitet.zasega sym dovolen ot rezultatite, no vse pak az izpolzvam i dosta visok klas ventilatori 7500ob/min koito sa sys x2br. igleni lagera.Edinstveno tozi na videokartata mi e sys ballbearing no....kakvoto imam tova polzvam.Otklonih se ot temata za koeto se izviniavam. :)

Link to comment
Share on other sites

Пор въпросното гумено капче (може да го има или не) се жижда оста на перката, а това с което е 'завита' не е винт. Това е пластинка, която влиза в жлебче на самата ос и я държи в оптимално положение (вент-а бачка и без тая пластинка, но магнита не задържа добре перката и може да почне да бръмчи). Таяпластинка се маха лесно с една игла -- внимавай да не я изкривиш/разхлабиш - после ше видиш зор докато я оправиш ;) . Смажи оста и вътрешността на ротора.

Link to comment
Share on other sites

Sled kato mahnesh gumenata tapichka napalno dostatuchno e da napalnish (ne savsem cialoto) prostranstvo s maslo.

Az lichno polzvam maslo OPEL, prosto toba imah predi niakolko godini i slozih ot nego. Ne biah dovolen nito ot mashinnoto maslo nito ot maslo s marka DIONA. Mnogo barzo davat fira i se nalaga da gi smazvam pak. Sled OPEL nikoga ne mi se e nalagalo da smazvam otnovo.

Link to comment
Share on other sites

Men ako pitash kupi si edna sprincovka s igla ot aptekata i ia napalni s maslo za da ne se poluchi omazvane vmesto smazvane...... :)

Masloto lepi mnogo prah. Ako omazesh perkite na ventilatora s maslo posle ste lepi mnogo prah.

Smazah gi s kapkomer! ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...