Jump to content
BulForum.com

Iskam da razbera dali programata mi biva :D pls daite nqkoi saveti :))


Snu

Recommended Posts

Zna4i minalata godina prenirah 3 meseca do lqtoto i prekysnah i sega skoro pak zapo4nah i hodq ot okolo 2 meseca i eto mi programata :

Ponedelnik

Gyrdi i Triceps

1.Lejanka 3x10

2.Gorni gyrdi 3x10

3.Flais 3.10

 

Vtornik

Presa 3x25

 

Srqda

Kraka i Ramo

 

Zna4i minalata godina prenirah 3 meseca do lqtoto i prekysnah i sega skoro pak zapo4nah i hodq ot okolo 2 meseca i eto mi programata :

Ponedelnik

Gyrdi i Triceps

1.Lejanka 3x10

2.Gorni gyrdi 3x10

3.Flais 3x10

 

1.Skripec 3x10

2.Frensko 3x10

3.S dymbel 3x10

 

Vtornik

Presa 3x25

 

Srqda

Kraka i Ramo

1.klqkane s 6tanga 3x10

2.Napadi napred 2x10

 

1.s 6tanga pred glava 3x10

2.S Dymbeli vstrani 3x10

3.vdigane na 6tanga i zadyrjame pred glava 3x10

 

4etvyrtyk

Presa 3x25

 

Petyk

Gryb i Biceps

1.Nabirane na lost 3x10

2.Dyrpane na skripec pred glava 3x10

3.Durpane na skripec pred gyrdi 3x10

 

1.S 6tanga 3x10

2.S dymbeli 3x10

3.Koncentrirano sgyvane 3x10

 

 

Pls izkajete se ako ne6to ne e nared v programata pls :) 4akam otgovori :)

Link to comment
Share on other sites

Ами не си дал точна информация.Примерно някой неща аз немога да ги разбера,но кажи колко килограма си и колко си висок.Това 3х10 ми се вижда малко странно и практикувано според мен доста отдавна.Дай информация как изглеждаш и всеки ще може да те упъти по добре.Според мен не за всяка мусколна група трябва да се тренира с еднакъв брой упражнения.Примерно аз тренирам голямите мусколни групи с по 4,5 упражнения,а малките с максимум три.Това си е лично мое решение ;)

Link to comment
Share on other sites

Приятелю програмата ти е в гъза....

 

какви са тия гърди с трицепс... не се вързва освен ако не правиш само гърди в дневна тренировка най много....казвам най много едно упражнение с 3 повторения за трицепс за доизпомпване....ти така или иначе го вкарваш в гърдите и после като го натовариш с тия три опражнения и му ебаваш майката....и ефекта е надолу...т.е. по верочтно е да свалиш отколкото да качиш.....

 

ако искаш пиши едно лично и ми кажи колко време тренираш в седмицата да ти дам някаква програмка :)

 

 

П.П сега разгледах по обстойно с тая програма нищо не пртавиш....трябва да въртиш упражненията поне веднъж в месеца....за да са в стрес мускулите....и мускулните влакна да не спират да се разкъсват....т.е. да разстът в последствие....много е важно и какво ще взимаш...вкарвай и по една супер серия от време на време например бицепс трицепс рамо в суперсерия мусколите полудяват е стига да имаш пауър... :)

 

наблягай на упражнения с дембел...на мен ми влизат така най добре...

 

и определено обърни внимание на набирания широк хват отпред и зад рамо.....кофичките са много добри ( при тях задължително главата наведена макс на долу краката в хват отзад

 

ако нещо искаш да питаш лично :)

Link to comment
Share on other sites

Doss, понеже в предишния ти пост говориш за програми и за кофички и набирания, реших да те питам дали случайно не знаеш някоя програма, която се състои само то упражнения, които не се изпълняват в зала - кофички, набирания, лицеви опори, коремни преси ? Арнолд имаше някаква така програма наричеше я основните 6 или нещо подобно и го препоръчваше на начинаещи да го правят няколко месеца преди да почнат да ходят на зала. Та въпроса ми е - знаеш ли някаква подобна програма, състояща се предимно от набирания и кофички ? Общо взето, на мен ми трябва някоя програма, която може да се изпълнява без да има нужда от фитнес зала.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм чувал за тази програма но не я знам каква е.Слизаш пред блока на лоста правиш 5 серии по 10 повторения широк хват(ако можеш разбира се).После зад глава по същия начин,гледаш да правиш максимален брой.След това правиш 5х10 или 15 кофички.Лицеви опори 5х20.Ти си преценяш какви са ти възможносттите.Това което съм написъл е твърде относително.Не се притеснявай че с 5 серии ще се претовариш все пак правиш само едно упражнение.Не очаквай големи резултати но се пак ще изгаряш по нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

spetsa - 10x. Доста ще са ми проблемни набиранията широк хват отпред и отзад, особено бройката (аз сега ги докарвам едва отпред 5-6, а отзад 3). Някаква идея как да ги заменя примерно с по-тесен хват и по колко минимум да правя на серия (т.е ако правя по 3 ще има ли смисъл или пък по 2 ?). А за кофичките - може ли вместо кофички да правя помпички (т.е да не се люлея, че люлеенето ми е доста проблемно). Освен това помпичките ги докарвам около 20, предполагам, че ще е добре да ги правя сериите от колкото мога повторения ?

Ще бъде ли добре ако редувам сериите набирания/кофички ? (Примерно 1 серия набирания, кратка почивка, 1 серия кофички и после за другите набирания - 1 серия набирания, 1 серия лицеви опори ? ) Някакви препоръки за дължина на почивките в сек ? Или пък за суперсерии и някакви почивки м/у отделните сетове от суперсерии (например набирания/помпички/набирания - почивка - помпички/набирания/помпички или пък наб/пом/наб/пом -почивка- -/-) ?

Link to comment
Share on other sites

Значи според мен е най-добре да не смесваш упражненията за гърди и гръб.Това са големи мусколни групи и е най-добре да ги тренираш през ден.Почивките между сериите гледаи да не са над 1 мин за да може да става работата както трябва.Тези помпички не ги разбрах какви са но прави от всичко.С тези упражнения няма да се пренатовариш.По повод това колко бройки правиш ,не се притесняжай аз в началото почнах с две три сега съм на 10.В моя случай залагам повече на повторенията защото имам доста мазнини.Специално за гърба се препоръчват 12-15 повторения защото е по далеч от сърцето и по трудно достига кръв до него за да може да се напомпа.Специално за хвата на набиранията за всеки е индивидуално.Аз примерно си вдигам ръцете на нивото на рамената и амплитудата ми на движение е доста малка.Не пускам до край и погледа ми стига до лоста.Много хора го правят така че брадата им да упре горната част на лоста но според мен това не е правилно.Според мен най-добре тренирай така:

Първи ден:

5х20лицеви опори (не се притеснявай ако неможеш да ги докарваш до тези бройки след месец два няма да са нищо)

5х10 кофички

Втори ден:

Почивка

Трети ден:

Набирания (5 серии по максимум възможни повторения)

ПС:Ако има нещо неясно или неточно моля да бъда поправен или ако не разбираш нещо питай.Малко набързо написъх поста Успех ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерси, за бързия отговор :)

 

Ами първо ще се опитам да ти изясня какво имам предвид под "помпички". Пак се качваш на успоредката, само че въобще не се залюляваш докато правиш упражнението т.е. докато пускаш надолу и се качваш нагоре тялото се мести само вертикално, а не и хоризонтално. Като цяло е доста по-лесно от кофичките, но пак натоварва трицепса и гърдите.

 

А за примерната програмка, дали няма да е по-добре да преместя кофичките да са втория ден, поне в началото, защото не вярвам да имам много сила да ги правя след лицевите опори.

Освен това след ден 3 прави ли се почивка или се почва директно от началото и въобще важно ли е да има някакви дни почивки или може да се заменят с някакви дни примерно с тичане или нещо друго ?

 

Само да добавя, че някъде след около 1 месец ще почна да ходя в зала, ако може да ми предложите и някаква програмка за залата (броя ходения в залата са без значение, ще съм на месечен абонамент) като за начиенащи, която да е леко модната и да набляга и на корема и най-вече за сваляне на мазнини от корема, хълбоците и задника.

Link to comment
Share on other sites

Ами по добре ги прави преди лицевите опори но да са в един ден.След третия ден почиваш и другата седмица пак така или след 2 3 дни за да може мусколите да починат.За примерна програма като начинаещ първите два месеца правиш всичко по пет серии и след това 10 или 20 мин кардио.След тренировка би трябвало да си изморен,а не пълен със сили и напомпан,това ще стане като минеш на разделна.Правиш лежанка права/наклонена,скрепец,сгъване с щанга,френско и корем както намериш за добре ;)

Link to comment
Share on other sites

Специално за гърба се препоръчват 12-15 повторения защото е по далеч от сърцето и по трудно достига кръв до него за да може да се напомпа.....Не пускам до край и погледа ми стига до лоста.Много хора го правят така че брадата им да упре горната част на лоста но според мен това не е правилно.

Според мен на теб мозъка ти е далеч от сърцето и до там не стига кръв изобщо, но понеже си спец - не ти се налага да го използваш по предназначение!

Като не са ти ясни нещата не давай съвети. Няма смисъл да вкарваш някой в заблуждение, като не си сигурен в нещо. Явно е, че нищо не разбираш, но защо заблуждаваш момчето? По-добре нищо не пиши, отколкото да му дадеш грешен съвет.

 

Спец моля ти се бил...

Link to comment
Share on other sites

Според мен на теб мозъка ти е далеч от сърцето и до там не стига кръв изобщо, но понеже си спец - не ти се налага да го използваш по предназначение!

Като не са ти ясни нещата не давай съвети. Няма смисъл да вкарваш някой в заблуждение, като не си сигурен в нещо. Явно е, че нищо не разбираш, но защо заблуждаваш момчето? По-добре нищо не пиши, отколкото да му дадеш грешен съвет.

 

Спец моля ти се бил...

Ти кат си професор ще не му кажеш ти.Защо не влезнеш в някоя фитнес зала и не видиш с по колко повторения хората си тренират гърба.

Link to comment
Share on other sites

Гърба наистина изисква повече повторения, но това е така, не защото е далече от сърцето, а защото е много голям мускул. Аз лично правя по 10-12 повторения. Иначе анатомично погледнато, сърцето си е точно пред гърба :) А колкото до това докъде трябвало да се опъва лоста, ами зависи и колко широк ти е хвата. Но не съм чел или чул някъде да се препоръчва да не се стига до края.

Link to comment
Share on other sites

Ти кат си професор ще не му кажеш ти.Защо не влезнеш в някоя фитнес зала и не видиш с по колко повторения хората си тренират гърба.

Не съм професор и за тва не давам съвети, а си мълча. Хората кво тренират си е тяхна работа.

Идеята ми е, че вместо да напишеш някоя глупост си замълчи и не казвай нищо.

Пък и на мен ми се е случвало да влезна във фитнес зала.

Айде край на спора, че ме върна в 6-ти клас.

Link to comment
Share on other sites

не пълнете темата с глупости.....

 

ако някой иска нещо да ме пита на личен не отказвам на никой знам че в началото е трудно...

 

иначе правени под различен наклон лицевите влизат идеално и за долна и за горна част

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...