Jump to content
BulForum.com

P4 2.6 kloknat na 3.2


Recommended Posts

DJ Nicolaeff niama6 griji maina kogato kaje6 maina.

 

fon_tomov dunoto go vijda6 be pi4.P4 raboti na 200MHz standartno pamet 400MHz i system bus na 800MHz,no kato se nabuzi do 3.2 stava na 246/400/984 ne6to takova be6e,no ne raboti stabilno dulgo vreme zabiva si poniakoga

Link to comment
Share on other sites

A voltaj podavash li? Zashtoto vse pak iska malko poveceh naprejenie makar i da e s 600MHz clock-a ;) Kupi si po hubava pamet i e pusni v sinhronen rejim, za da imash i po golqma proizvoditelnost na pameta. Q pusni nqkoq AIDA 32 ( po nova versiq) i kaji kakvi sa ti rezoltatite?

Link to comment
Share on other sites

Da ti kaja kakvo e sinhronno kogato FSB-to na procesora e sys syshtata nominalna stoinost kato na pameta primerno Procesora raboti na 200x13 ramta raboti na 200MHz (DDR400), procesora raboti na 241MHzx13 ramta raboti na 241MHz (DDR482) Razbirash li kakvo iskam da ti obqsna?

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 dobre razbiram te dai mi togava optimalen variant za teb kato ima6 predvid,4e sistemata mi e dosta stabilna.6te go kaja s drugi dumi iz4isli mi ako obi4a6 edin klock.Vse edno sistemata e tvoq,a az 6te probvam dali ba4ka.ok?

Link to comment
Share on other sites

Taka ami ima programi za testvane na stabilnosta na sistemata. Az nikgoa ne sym se zaniamval s overclock na intel :D Obache v obshtii linii sigorno razliakta mejdo clock na intel i amd nqma da se razlichavat mnogo ta, shtom ti zabiva sistemata ot vreme na vreme znachi neshto ne e kakto trqbva, ti kaza che temeperaturata e dobra, znachi spored men trqbva da se podade malko naprejenie na chipseta zashtoto se diga dosta FSB-to i na procesora, ti kaza che podava [auto] sigoren li si che e dostatychno

zemi da testvash sys Prime 95 da vidish dali shte izkara 2-4 chas bez da dade greshka. Az ianche obicham da ne e izcedena do poslednata kapka procesora+dynoto a da e zakrygleno na nqkakva stoinost koqto mi haresva na men :) Probvai na po malka chestota kak shte vyrvi, a posle na po visoka. Sigoren li ci che ohlajdaneto ti e dostatychno efektivno?

 

P.S. Nem ojesh li da vleznesh v irc da se razberem????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...