Jump to content
BulForum.com

Проектът:Съншайн (Sunshine)


Recommended Posts

logo12.jpg

Не знам колко от Вас са чували за този филм, който много странно според мен остана малко в сянка (наистина малко смешно казано, имайки се в предвид заглавието) от новоизлезлите глупости на Холивуд (Спайдърмени и т.н.), според мен този филм наистина заслужава внимание....

...и ето малко инфо от интернет и малко и от мен :) ....

Интересна мисия в Kосмоса за спасяване на планетата ни. Тежка психологическа ситуация на борда. Уникалнии компютърно създадени кадри на Слънцето в близък план. Това са три добри причини да гледате филма Проектът Съншайн с широко отворени очи.

thesun_01.jpg

Има и четвърта причина – филмът е на Дани Бойл (режисьор на култовите "Трейнспотинг" и "28 дни по-късно"), но както и той сам обича да казва, обикновено хората не гледат кино заради режисьора, а заради актьорите и/или историята.

Така да бъде. В Проектът Съншайн няма да намерите никакви холивудски муцуни, участват средно до малко известни актьори от цялото земно кълбо.(Тук аз малко не съм съгласен с екипа на programta.bg, защото всички актьори във филма са си доста известни поне според мен - играят в продукции като "Troy", "28 days later", "Red Eye","Fantastic Four"- а бе всички са извесни лица :D )

cast_image.jpg

Сега нека скочим към историята.

Около 50 години напред във времето Слънцето дава сериозен дефект и ако не се предприемат критични мерки, скоро ще изгасне.

thesun_02.jpg

След една неуспешна мисия, при която корабът Икар изчезва в Kосмоса, вече 16 месеца към животворната звезда пътува втори кораб – Икар 2, с 8 учени и астронавти на борда и ядрена глава с размерите на Манхатън, която трябва да бъде взривена на повърхността на Слънцето, за да възвърне поне част от енергията му.

01a.jpg 02a.jpg

И тогава екипажът чува сигнал от първия Икар.

the%20cast.jpg

Трябва да се вземе решение накъде да продължи мисията и отговорността става по-тежка, отколкото човешката психика може да понесе – трябва да се реагира нечовешки, но няма да се теглят къси клечки.

04a.jpg

Нека не стане грешка – Проектът Съншайн не е някаква героична приказка в стил Армагедон, на този кораб няма мъже като Брус Уилис, нито звучат балади на Aerosmith. Много по-близо сме до сай-фай класики като Една одисея в Космоса: 2001, а колкото до "космическото приключение", посоката е НАСА, а не Star Wars. Пътуването към слънцето е зашеметяващо като визия, ефектите нямат грешка, но за Бойл и сценаристът му Алекс Гарланд (заедно и в Плажът и 28 дни по-късно) по-важна е атаката върху психиката – как се побърква човек, когато се приближи до най-големия познат източник на енергия, до създателя на всичко живо в научен, а защо не и в религиозен смисъл?

thesun_15.jpg

Екипа на programata.bg се е постарал добре да се придобие представа за филма като само са пропуснали да споменат нещичко и за музиката и тук се намесвам аз :P Саундтрака е на Underworld-може би няма какво повече да говоря - всеки кадър от филма, всеки един момент е слят с музиката по невероятен начин и тотално те потапя в пресъздадената атмосфера.

Това е за мен един страхотен филм за ценители! :punk

Препоръчвам го за кино!!!

Link to comment
Share on other sites

Хмм.. да.. достатъчно алтернативно като за мене :)

 

Дават ли го на кино и къде :)

Разбира се по всички кина в Пловдив, просто виж в www.programata.bg

Малко кофти, че е изместен от по комерсиалните филмчета сега дето ги дават и се прожектира в по-малките зали, но снощи в 22:15 в зала 3 на Фламинго беше фул, така че все още хората разбират от кино :)

Link to comment
Share on other sites

Програма на пловдивските кина за филма :)

Като погледнах за 1ви път филма си казах, че е поредната измишлиотина пък и този актьор не ми допада особено, но като прочетох доброто ревю на adibas реших, че ще го гледам. Остава само въпроса кога :tongue

Link to comment
Share on other sites

Програма на пловдивските кина за филма :)

Като погледнах за 1ви път филма си казах, че е поредната измишлиотина пък и този актьор не ми допада особено, но като прочетох доброто ревю на adibas реших, че ще го гледам. Остава само въпроса кога :tongue

Кадъра който си вкарал пък никъде го няма във филма...:) иначе наиситна е разочароващ :)))

Link to comment
Share on other sites

Малко кофти, че е изместен от по комерсиалните филмчета сега дето ги дават и се прожектира в по-малките зали

В това няма нищо лошо - даже напротив: аз така се ориентирам кой филм е глупав и кой не :) Тъй като винаги слагат бълвочите в големите зали поради факта че интелигентността на тази планета е константа а населението постоянно се увеличава :)

Link to comment
Share on other sites

В това няма нищо лошо - даже напротив: аз така се ориентирам кой филм е глупав и кой не :) Тъй като винаги слагат бълвочите в големите зали поради факта че интелигентността на тази планета е константа а населението постоянно се увеличава :)

Да бе добре казано, ама аз кво съм виновен, имам предвид, че е кофти, защото друго е тоя филм да го видиш в зала 1 на Лъки Синема, а не да гледаме Спайдърмен 16 ! Whateva....нищо против Спайдърмен ( и той си е класика) просто не ми е интересно на мен (за всеки влак си има пътници - лошо няма) !

Link to comment
Share on other sites

Саундтрака е на Underworld-може би няма какво повече да говоря -

да,може би наистина няма,след като soundtrack-а НЕ е от underworld. Групата може би да е,но работят заедно с друг човек за саундтрака и не е същият.

Main theme-а от trailer-а е от друг филм или поне е 99% римейк от този филм : Requiem For A Dream.

 

Аз лично чакам повече OST-то отколкото филма :) Интересно ми е дали освен main theme-а има нещо интересно в него :)

Link to comment
Share on other sites

да,може би наистина няма,след като soundtrack-а НЕ е от underworld. Групата може би да е,но работят заедно с друг човек за саундтрака и не е същият.

Main theme-а от trailer-а е от друг филм или поне е 99% римейк от този филм : Requiem For A Dream.

 

Аз лично чакам повече OST-то отколкото филма :) Интересно ми е дали освен main theme-а има нещо интересно в него :)

Ами чудно защо тогава след финалните надписи на филма изписва Music by Underworld и извинявай много ама вчера изгледах филма и ДА музиката в него е именно на UNDERWORLD!

A относно песента от "Реквием за Един сън", съм съгласен, но това е музиката вкарана просто на трейлъра, тази песен въобще не звучи във филма ;)

А и още нещо за тази песен (използва се и в още мнооого много филми включително и във Властелина на Пръстените)

Така че написал съм си домашното и не ми спори , saundrtack-a е на UNDERWORLD :P

Link to comment
Share on other sites

а дали може да се свали отнякъде принципно ?

По принцип филмите, които не излизат от Холивуд съм забелязъл, че може да се гледат или много по-рано преди да излезнат на кино или доста по-късно!

Дай един рикуест във форума пък може и да го качи някой ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз преди време гледах трейлъра(там нали преди да почне прожекция пускат трейлъри) и реших,че ще е много добър филма,но все пак някой беше ли та да каже дали е добър или не :)

 

Е ся аз уважавам твойто мнение,че е добър,но просто искам още някое друго мнениице за вилма.А иначе ревютата на филмите доста пъти се разминават с действителността.Та затфа питах :)

Link to comment
Share on other sites

Аз преди време гледах трейлъра(там нали преди да почне прожекция пускат трейлъри) и реших,че ще е много добър филма,но все пак някой беше ли та да каже дали е добър или не :)

Пич, от тва дето съм написал ако не си разбрал дали е добър или не....просто по-изчерпателен немога да бъда!!! :blink: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

филма е яко ТЪП...като цяло историята е интересна ама има толкова идиотски сцени ,че направо съжалявам че си загубих времето и отидох да го гледам...

 

има много моменти ,които се пропускат и се прескача напред...

 

и ми е много чудно как нашия човек сам си облече скафандера ,разхождаше си се в кораба с него(тоя скафандер тежи супер много ,а в кораба не е в безтегловност),а накрая даже и сам си го свали :lol:

 

ония цървул от Икар 1 как така оживя като го опърли слънцето? или може би е станал безсмъртен :rolleyes: и има още доста тъпи моменти в филмчето...

 

не си губете времето да го гледате ;)

Link to comment
Share on other sites

филма е яко ТЪП...като цяло историята е интересна ама има толкова идиотски сцени ,че направо съжалявам че си загубих времето и отидох да го гледам...

 

има много моменти ,които се пропускат и се прескача напред...

 

и ми е много чудно как нашия човек сам си облече скафандера ,разхождаше си се в кораба с него(тоя скафандер тежи супер много ,а в кораба не е в безтегловност),а накрая даже и сам си го свали :lol:

 

ония цървул от Икар 1 как така оживя като го опърли слънцето? или може би е станал безсмъртен :rolleyes: и има още доста тъпи моменти в филмчето...

 

не си губете времето да го гледате ;)

ТОлкова си и гледал филма пич. Но,всеки си има право на мнение разбира се ;)

Link to comment
Share on other sites

ТОлкова си и гледал филма пич. Но,всеки си има право на мнение разбира се ;)

Бзззззззззззз :wacko: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :blink: :blink: :blink: :ph34r:

Хареса ми,само където на места онзи лудия ме стряскаше ужасно :ph34r:

Хубав е.И хубавия герой умря :cry И двамаат даже :cry И третия не беше лош де... :(

Link to comment
Share on other sites

филма е яко ТЪП...като цяло историята е интересна ама има толкова идиотски сцени ,че направо съжалявам че си загубих времето и отидох да го гледам...

 

има много моменти ,които се пропускат и се прескача напред...

 

и ми е много чудно как нашия човек сам си облече скафандера ,разхождаше си се в кораба с него(тоя скафандер тежи супер много ,а в кораба не е в безтегловност),а накрая даже и сам си го свали :lol:

 

ония цървул от Икар 1 как така оживя като го опърли слънцето? или може би е станал безсмъртен :rolleyes: и има още доста тъпи моменти в филмчето...

 

не си губете времето да го гледате ;)

И аз мисля така.. Филмът е глупав и странен..

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля така.. Филмът е глупав и странен..

Както казах, всеки има право на вкус, за мен филма е мн хубав! За други е глупав и странен, трети се вглеждат във детайлите и то до такава степен, че пропускат основната идея на филма (напр. че скафандърът бил тежък и че не можело да се носи когато няма безтегловност и пр). и т.н. в определените филми аз примерно търся нещо, каквото и да е нека го определим като нещо-идея, виждане, концепция, истина и т.н. не ме интересува колко тежък бил скафандърът, колко трудно се ходело в безтегловност или че филма е странен и т.н. В тоя филм за мен аз открих "нещо" и ме изкефи адски много...не го защитавам...за мен филма е дълбок смислен, вложено е много повече идея, отколкото екшън и изпълнение!

Всеки търси и намира :)

Link to comment
Share on other sites

ами и аз казах че ми хареса исторята много,но самото изпълнение на филма е боза...вярно е ,че се вглеждам в малките детайли ама някой хора ги дразнят такива работи ,а други не.Дразни ме също така защото за точно 'малки' детайли и нищо не пречи да се направи както трябва ,а не е направено...

 

има и още 2-3 такива дразнещи момента в филма,но както и да е...

Link to comment
Share on other sites

Тотално разочарован съм.Поредният от типа "save the mаnkind".Сюжетът е изключително плитък,вярно е,че има драма,кара те да се замислиш,но си е боза.Космическо пътешествие,чат пат някой съботаж и технически проблем по кораба :punk Направо да ти спре дъха! :angry1

 

П.С.

 

А хепиенда е просто задължителен :laughing: :woot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...