Jump to content
BulForum.com

Проблем с XMMS


Recommended Posts

imam slednia problem s XMMS-a

puskam si internet radio i kato mu dam stop i sled tova play se bugva xmms-a neiska da pusne radioto i nemoje da se zatvori

trabva da go kill-vam ot system monitor sled tova kato go pusan na novo pak neiska da play-va dori i 1 pyt

izkaravami prozorec

 

Please check that:

Your soundcard is configured properly

You have the correct output plugin ssselected

No other prom is blocking the soundcard

 

neznam dali ima znachenie no go instalirah s Kpackage tool

polzvam debian

Link to comment
Share on other sites

Увери се, че XMMS-а ползва ALSA драйвирите и че нямаш някакви тъпи приложения стартирани, които ползват OSS. Когато приложение с OSS съвместимост използва звуковата карта никое друго приложение не може да я използва.

 

Защо не пробваш плейъра audacious има същата функционалност и изглед като XMMS.

Link to comment
Share on other sites

No other prom is blocking the soundcard

 

Ми разбира се, че има друго приложение дето ползва картата ти... правилно ти казва. Имаше някакъв саунд сървър на KDE - той използва картата и се "бие" с другите... просто си седи там и ако определено време програмата ти не ползва саунд картата, той взима контрол върху нея... помня този проблем... спри го и ще видиш как няма проблем... бях си правил даже разни скриптове си спомням - като искам да стартирам плейър първо скрипта убива тоя саунд сървър и после стартира плейъра- за да няма такива проблеми...

 

за КДЕ се досетихме от пакетния мениджър... ама... що КДЕ като си с Дебиан?!? Гном.

 

Та проблема ти е на КДЕ-то, не на XMMS-а... Пробвай с GNOME и ще се убедиш... или с какъвто и да е друг джам-менажер...

Link to comment
Share on other sites

// offtopic

Това горното мнение беше супер глупаво. Човека му е кеф е да ползва KDE - ползва си го; кеф му е Debian - ползва си го. Дистрибуцията по никакъв начин не се обвързва със графичната среда. Проблема не е в KDE!

 

//ontopic

Тоя въпрос е разискван многократно тук и едно търсене ще ти изкара доста резултати. На кратко решението е да спреш aRts и да нагласиш Output плугин-а на XMMS на alsa или esd, като съответно следиш всички програми използващи звуковата карта да ползват същата звукова система. За подробности потърси из другите теми.

Link to comment
Share on other sites

Не си ме разбрал...

 

Аз самия ползвам Дебиан... Учудих се за КДЕ-то защото Дебиан предпочита Гном. Ако му е кеф да ползва кавото си иска. Просто казах от къде му идва проблема. От саунд сървъра на КДЕ - aRts... Това е глупаво ли?!

 

Дори му подсказах решение, доста по-интелигентно от "На кратко решението е да спреш aRts" - скрипт, който да се изпълнява при стартиране на плейъра... така ще си има и aRts - ако му е кеф са си има звуци в КДЕ - хем плейъра няма да му дефектира....

 

Забележи, че няма да направя като теб - да кажа:

 

Това горното мнение беше супер глупаво. Човека му е кеф да си има работещ aRts - ползва си го...

 

Но не го казвам... въпреки че - "проблема не е в КДЕ!" е тъпо да го кажеш, след като ред по-надолу сам казваш, че проблема е на aRts, което е какво?... идва с кое?...

 

Та така...

 

Не мисля, че съм по-глупав от теб или че ти си по-умен от мен. Поне с това си мнение не се представяш като нещо по-умно...

Link to comment
Share on other sites

Обобщението ти беше да смени KDE. А аз не му отговорих пълно и така както интелигентно може да се направи, защото не си е направил труда да потърси и да види какво е писано. Няма по 100 пъти да се обясняват едни и същи неща. А и debian не се разбира по-добре с GNOME, а просто върви по-подразбиране с него...надявам се правиш разлика.

 

Все тая, няма смисъл да задълбаваме.

Link to comment
Share on other sites

Не - прочети пак. Обощението ми е, че проблема е на КДЕ - за да се убеди да пробва с Гном или какъвто и да е друг джам менажер... Не съм му казвал да сменя нищо.

 

Има смисъл да задълбаваме, приятелю, защото ме нарече глупав прибързано и без никакво основание...

 

Можеш просто да кажеш простичко - съжалявам, не съм разбрал наистина, прочетох набързо по дииагонал поста ти, или дори изобщо не го прочетох, не си глупав... Но вместо това - "да не задълбаваме"....

 

Ми хубаво... да не задълбаваме... но да знаеш, че не говори добре за теб това поведение - обиждаш прибързано, после замазваш обидата с тъпа реплика - да не задълбаваме... не е джентърменско... но не се коси - аз ще го преживея... та карай...

Link to comment
Share on other sites

mersi na vsichki koito pisahha ama mai nqma da razbera kakvo mi e bilo zbyrkano

napravih apt-get upgrade i sega modulite ne mi bili instalirani ili neshto takova ta mai shte preinstaliram che po byrzo she stane che na men ne sa mi qsni nehstata oshte v linux mycha tva onova ama poveche vreme v instlairane prekarvam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...