Jump to content
BulForum.com

Проблем с рутер D-Link DI-524


Recommended Posts

От около 5-6 месеца имам два модема D-Link DI-524 - единият вкъщи, другият в офиса. Още от началото нета през рутера спираше и идваше от само себе си :angry1 . Независимо колко го рестартирах и пренастройвах ту идваше след 2 часа, ту след 2 дни :cry . Тогава даже прочетох в интернет, че проблемът бил от Евроком, които блокирали от време на време някои рутери... :angry:

Както и да е...впоследствие вкъщи проблемът изчезна но в офиса продължава. Всяка седмица по 2 пъти нета през рутера спира (иначе директно си има).

Може ли някой да ми каже как така ту работи, ту не работи? В евроком ли е проблемът, в рутера ли, в windows ли?

 

Моля за съдействие, за да разбера кое да сменя - рутера или доставчика :blink: ???

Link to comment
Share on other sites

От това което си написал не може да се разбере от къде идва проблема. Няма да е лошо да кажеш как точно разбираш кога нямаш интернет (и къде - дали в рутера или след него). Също така можеш да звъннеш един телефон на ЕК да ги питаш дали наистина правят това, което си прочел.

Link to comment
Share on other sites

От това което си написал не може да се разбере от къде идва проблема. Няма да е лошо да кажеш как точно разбираш кога нямаш интернет (и къде - дали в рутера или след него). Също така можеш да звъннеш един телефон на ЕК да ги питаш дали наистина правят това, което си прочел.

 

...ами как спира...изведнъж спира...после изваждам кабела който свързва модема с рутера и го пъхам директно в десктопа и тръгва...преди това разбира се 1 час рестартирам рутери, компютри, настройки но нищо - през рутера интернет няма а през десктопа само - има... на другия ден пробвам и понякога става понякога - не. в краен случай след два дни става. и всичко тръгва по старому - 5 дена работи, 1-2 не работи...

 

Евроком разбира се казват че нищо не правят. те ми казват - имате интернет когато не ползвате рутер, значи проблема не е при нас...

 

А сега де?

Link to comment
Share on other sites

Пак не каза дали интернета спира преди рутера или в него. Рутера захапва ли DHCP-то коректно при спиране?

Link to comment
Share on other sites

един приятел има същите проблеми от както направиха динамични ИП-тата а преди това рутера работеше пушка....какво ли не опитах за да го оправя но само и единствено ръчните настройки на ИП-то вършат работа което не е кой знае какво решение при положение че след няколко часа ипи-то ще се смени.принудих се да се свържа с един познат дето работи в ЕК и той ми каза че новите собственици от софия филтрират рутерите и по евтините модели не могат да се сборят с това.така че ако тва е проблема няма спасение... :pirate

Link to comment
Share on other sites

Пак не каза дали интернета спира преди рутера или в него. Рутера захапва ли DHCP-то коректно при спиране?

 

Не знам дали спира преди него или в него? Не зна и какво е DHCP? Знам че като минават кабелите през рутера, а не директно, тогава много често нет-а спира.

 

един приятел има същите проблеми от както направиха динамични ИП-тата а преди това рутера работеше пушка....какво ли не опитах за да го оправя но само и единствено ръчните настройки на ИП-то вършат работа което не е кой знае какво решение при положение че след няколко часа ипи-то ще се смени.принудих се да се свържа с един познат дето работи в ЕК и той ми каза че новите собственици от софия филтрират рутерите и по евтините модели не могат да се сборят с това.така че ако тва е проблема няма спасение... :pirate

 

Благодаря за изяснението. Ще ти бъда много благодарен, ако ми кажеш какъв рутер да си купя - така че да нямам никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Според мен проблемите са породени от съвсем друго естество. Защо не пробваш да въведеш ръчно DNS-ите 217.10.240.2 и 217.10.240.242. Също и интервалите на рефреш на DHCP-то можеш да направиш да са по-кратки. Точно и от там ти идват проблемите според мен. Единия вариант е при второто анонсиране на адресите ти от страна на евроком да ти пращат само IP netmask и gateway без DNS-ите. А другия вариянт е да анонсират новите настройки примерно през час, но тогава странното е, защо не работи след рестарт :blink: При всички положения е в рутера проблема, но според мен е въпрос до настройки.

Вариант също е и рутера ти да се дъни нещо по настройките на локалната мрежа.

Иначе относно вземането на по-хубав бих ти предложил да се ориентираш към някой LinkSys или ако имаш пари за харчене към Juniper SSG :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Spoko problema ne e v routera i pri men e sashtoto polojenie imam DI-524 i kogato neta spre gledam 4e ne moje da si vzeme IP izvestno vreme zashtoto tiq boklytzi ot ....... neshto praat. na routera ti nqma nishto povqrvai mi zashtoto moq go prevkly4vam na ra4ni nastroi i ne rabti posle na auto i pak sashtoto i 4ak kogato reshat da go pysnat go pyskat i si tragva sled 20 30min ili kogato togava no za men problema e direktno v ....... zashtoto vadq kabela bodvam go direktno v PC-to i mi dava invalid IP taka4e spoko she smenqme dostaF4ika

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за отговорите досега. Докато чаках да ми отговорите се наех с безкрайно ровене из интернет и стигнах до следния отговор.

Евроком както и почти всички други доставчици ограничават някакви TTL пакети на стойност 1. По този начин интернет стига само до рутера но не и след рутера - и то при рутери които не могат да заобикалят това ограничение от доставчика.

D-link Di-524 няма такава функция в оригиналния си firmware...но в последния - ИМА :punk

 

Тъй като в българия е разпространена модификация B на горепосочения рутер нов firmware не можете да намерите на американския или английския сайт на фирмата. НО, на австралийския сайт го има :devil

 

Сега си го ъпдейтнах и спрелия нет веднага тръгна. Искрено се надявам, че това е решението на моя проблем и че повече няма да имам проблеми.

 

Надявам се и хора като мен които имат същия проблем да намерят решението тук в този пост.

 

Поздрави... ;)

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа съмнява ме да е точно така, щото на няколко места "наглеждам" подобни рутери и щяха да пропищят и те, а само теб да те режат по този начин ми се вижда странно. Освен това в такъв случай никога не би имал интернет, а не само от време на време!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
...

Евроком както и почти всички други доставчици ограничават някакви TTL пакети на стойност 1. По този начин интернет стига само до рутера но не и след рутера - и то при рутери които не могат да заобикалят това ограничение от доставчика.

D-link Di-524 няма такава функция в оригиналния си firmware...но в последния - ИМА :punk

 

Тъй като в българия е разпространена модификация B на горепосочения рутер нов firmware не можете да намерите на американския или английския сайт на фирмата. НО, на австралийския сайт го има :devil

 

Сега си го ъпдейтнах и спрелия нет веднага тръгна. Искрено се надявам, че това е решението на моя проблем и че повече няма да имам проблеми.

...

 

Firmware за DI-524 (Ver.B4) са тук! V2.06b02 2007-06-28 е последната към момента.

 

Кратко обяснение за Time-to-live (ТТL) value in an Internet Protocol тук

 

Предполагам си имал предвид това:

HOME -> WAN -> Do not change the TTL value -> Enabled

Link to comment
Share on other sites

Евроком и ТТЛ=1 хммм много ме съмнява... ГГШит по-може да има такова....

оправи си настройките на рутъра.... на WAN порта ми задай МАС-а който е към ЕК, задай му и Dynamic IP, настрой и DNS-ите и няма да имаш никакъв проблем !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Firmware за DI-524 (Ver.B4) са тук! V2.06b02 2007-06-28 е последната към момента.

 

Кратко обяснение за Time-to-live (ТТL) value in an Internet Protocol тук

 

Предполагам си имал предвид това:

HOME -> WAN -> Do not change the TTL value -> Enabled

Zna4i az sum na megalan v sf pri tqh ttl=1.Zna4i problema mi e sledniq kato go dam na enable neta spira,kato e na disable neta trugva.Tova ozna4ava li,4e mogat da me osetqt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...