Jump to content
BulForum.com

Fiat Punto


DON_CHEFO

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply
Brat mi kara6e edno vreme PUNTO GT i varve6e mn ama kaf mu e smisala na SPORTING da mu sloji6 turbo ?! zima6 si obiknoveno GT i si gotov

 

Ми тръпка. :) с 1,2 пък не могат да ти земат старта :)

Link to comment
Share on other sites

Ако някой има Пунто без значение от модификацията и го е карал по-дълго време, може ли да каже впечталения. Щото чух че предницата им била "мека" за нашите пътища.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой има Пунто без значение от модификацията и го е карал по-дълго време, може ли да каже впечталения. Щото чух че предницата им била "мека" за нашите пътища.

 

Един приятел има Пунто HGT казвам ви резачка. Така върви, че нямам думи, пета година го кара и няма никакви грижи. Просто като се кача, при него и ме лепи с голям кеф. Не е правил предница изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел има Пунто HGT казвам ви резачка. Така върви, че нямам думи, пета година го кара и няма никакви грижи. Просто като се кача, при него и ме лепи с голям кеф. Не е правил предница изобщо.

 

Чакай не е ли БРАВО HGT 2.0 20V или Пунто GT(което е с турбина на 1,6 бара заводско и е 130 коня). И все пак мерси за инфото дано и аз нямам грижи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Има и Пунто HGT, 1,8, 130 кс. А Пунто ГТ е 130 или 136 кс. и по-голям въртящ момент от HGT-to

 

Верно има такова, но е модела след МОЯ :):).

 

Иначе само за фенове е тоя линк. 900 Кила - 260 коня. 250 км макс. скорост. 0-100 като някоя Карера

 

и само 7000 ерво отгоре http://www.puntopower.com/mariotti_gt_2l16v.html

Link to comment
Share on other sites

А някой знае ли какъв е средния разход на Punto 1.1i в градски условия?

 

Eдин колега има такова и мисля, че каза 6 или 7. Като се мерне по някое упражнение ще го питам ;). Мойто дава около 8 и малко отгоре.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Верно има такова, но е модела след МОЯ :):).

 

Иначе само за фенове е тоя линк. 900 Кила - 260 коня. 250 км макс. скорост. 0-100 като някоя Карера

 

и само 7000 ерво отгоре http://www.puntopower.com/mariotti_gt_2l16v.html

Ми не е много.За 14 хиляди лева може да си вземеш много по строшена кола :D .А я дай снимка та твоята колица.Аз много харесвам новите Fiat Grande Punto.Супер злобни са и оптичен тунинг как ше им отива не е истина :)

Link to comment
Share on other sites

Ми не е много.За 14 хиляди лева може да си вземеш много по строшена кола :D .А я дай снимка та твоята колица.Аз много харесвам новите Fiat Grande Punto.Супер злобни са и оптичен тунинг как ше им отива не е истина :)

 

Нямам снимка на мойта. Пунтото е същото като на снимката ама жълто. Из нета има някоя друга снимнка. :). Нямам с какво да я снимам и за това така :(

Link to comment
Share on other sites

IMA punto II 1.8 HGT 131 HP ima i PUNTO 1.4 turbo GT 131 HP no 1.6 turbo NQMA !

 

КОй ти каза, че червеното от линка е 1,6 ГТ. Двигателя му е на Делта 1 1,6 16В, а скоростите от КУПЕ 2.0 20В турбо. Турбината ГАРЕТ Т35. Просто е правено.

Link to comment
Share on other sites

мойта булка има Пунтак 1,2 75 магарета, абе не е зле количката, с климатик е, за града е супер навсякъде се вре, изванградско малко тромавка,по отношение на разхода бензин под 8/100 не е падала, та затуй сега газ и сложихме ще видим как ще е занапред

Link to comment
Share on other sites

мойта булка има Пунтак 1,2 75 магарета, абе не е зле количката, с климатик е, за града е супер навсякъде се вре, изванградско малко тромавка,по отношение на разхода бензин под 8/100 не е падала, та затуй сега газ и сложихме ще видим как ще е занапред

 

А викаш ГАЗ, я дай малко инфо как и каква ГАЗ и колко ти легна, щото мойто е с ПЛАСТМАСОВИ колектори или там в началота са така. КАзват ми 800 до 1300 лева. Като инфото ми е от фиат форума. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

нашто май не е с пластмасови колектори, да ти кажа добре върви на газ, даже имам чувството, че малко се поотпуши, на бензин нешто не вървеше добре, газовата е БРЦ, парата е 470 лв. , но не я слагаха в Пловдив

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

проблеми нямаш с пласмасовите колектори ... щом при мен издържат на над 1 бар налягане проблеми няма :) а смисъла на спортинг да се сложи турбо може да го видите тук http://www.vbox7.com/play:a6c30f49 и тук http://www.vbox7.com/play:481558e6 PS: бялото пунто е ГТ с MOTEC електроника настройвано в Проспийд и е над 200 коня мерени на дино стенда ;)

Link to comment
Share on other sites

проблеми нямаш с пласмасовите колектори ... щом при мен издържат на над 1 бар налягане проблеми няма :) а смисъла на спортинг да се сложи турбо може да го видите тук http://www.vbox7.com/play:a6c30f49 и тук http://www.vbox7.com/play:481558e6 PS: бялото пунто е ГТ с MOTEC електроника настройвано в Проспийд и е над 200 коня мерени на дино стенда ;)

 

Язък за парите дадени по бялото ГТ. Май май са се получили пишман майстори. Щото в нета има такива ГТ-та, че да си завие свят. "Синята мълния" много си ме кефи. Да видим дали ще доживее моя Спортниг да "подиша" нагнетен въздух :P

Link to comment
Share on other sites

ama kaf mu e smisala na SPORTING da mu sloji6 turbo ?! zima6 si obiknoveno GT i si gotov

Смисъла е че това 1,2 + Турбо без проблем минава заводското 1,4 Турбо :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Смисъла е че това 1,2 + Турбо без проблем минава заводското 1,4 Турбо :blink: :blink: :blink:

 

Това се казва фенщина. ;). Не е първата няма да е и последната кола с допълнително слагана турбина. Що е30-ки има по 7, 800 коня с турбина на над 1,5 и дори над 1,8 бара ;).

Link to comment
Share on other sites

До 1,90 няма проблем с подаване на главата през люка ;) Но е факт, че е малка кола. Отпред е доста широко,но при двама дълги на предните седалки отзад става тесничко.

Link to comment
Share on other sites

Много малка тая въшка, ще ми стърчи главата през люка ;)

 

Но днес с нея фанах 188 км в час ако съм видял добре или 190 бяха. За малко не ми изключи на 5-а. Не знам колко верно показва километража и втори път няма да го направя тва просто исках да ги впрегна един път тия кончета

Link to comment
Share on other sites

Опредлено има отклонение. И аз съм правил малко над 180 с Пунто като твоето, но предполагам, че реалната скорост е към 170-175. Пък и с тея тънки гуми на мен ми идва малко в повече скоростта

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...