Jump to content
BulForum.com

я да видим кой...


hEka

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply
Аз карам 15 годишна е класа - нямя да лопне няма да хлопне -вози страхотно- здрава кола е направена със скъпи материали-вратите е се затварят като трезор-усеща се качество!!! Немога да я нарека барака макар че е старичка.Каквото и да говориш има 2 вида коли Бенца и всички останали.

Моята кола ще я сменям само за такава с мерник на капака.

 

И моето мнение е че колите с мерници са една класа над другите МПС-та.

Един приятел си взе Пунто и чесно си поприказвахме думите му бяха:

"-малка каручка малко върви много гори(7/100) ,а в багажника можела да се събере цяла дамска чанта."

Той мислеше да слага газова уредба като сложи бутилката в жабката.Якоооооооо :punk

Link to comment
Share on other sites

И моето мнение е че колите с мерници са една класа над другите МПС-та.

Един приятел си взе Пунто и чесно си поприказвахме думите му бяха:

"-малка каручка малко върви много гори(7/100) ,а в багажника можела да се събере цяла дамска чанта."

Той мислеше да слага газова уредба като сложи бутилката в жабката.Якоооооооо :punk

 

Кола, която ти гори 5 на 100 няма как да върви. Физиката със семки и бонбонки няма да я оборите. Ти що не пиеш само вода и после да ходиш на фитнес, ами и добавчици зимаш(образно казано).

Link to comment
Share on other sites

1,4 90 барбарончета 7,5л. бензин градско извън града и до 5,5 пада ако се кара нормално .... нямам газ, но знам че на газ гори 8,5-9 в града... а колко върви ... хм.. ми понавървява си ;)

Link to comment
Share on other sites

Най ме радват хората с 15-20 годишните мерцове :D дето са си зели соц. иконата, явно им е била на сърце по онова време и ся дай вместо нещо отпреди 5-10 години ама различно от мерц, да вземем един 20 годишен мерцедес, нищо че гори като ламя, нищо че 20 години се е търкалял по пътищата, нали е мерцедес не се износва :D Мерцедес ако не сте го разбрали е друг клас кола, кола за успял бизнесмен, показващ успеха си, а не за земеделец, дето може да натовари 150 кила картофи в багажника :)

Едит: О да бе, и зимата много ме радват на снега мерцовете :) как тичкат, ама ей така някак си странично тичкат, задницата още малко да изпревари предницата : )))))

Link to comment
Share on other sites

Най ме радват хората с 15-20 годишните мерцове :D дето са си зели соц. иконата, явно им е била на сърце по онова време и ся дай вместо нещо отпреди 5-10 години ама различно от мерц, да вземем един 20 годишен мерцедес, нищо че гори като ламя, нищо че 20 години се е търкалял по пътищата, нали е мерцедес не се износва :D Мерцедес ако не сте го разбрали е друг клас кола, кола за успял бизнесмен, показващ успеха си, а не за земеделец, дето може да натовари 150 кила картофи в багажника :)

Едит: О да бе, и зимата много ме радват на снега мерцовете :) как тичкат, ама ей така някак си странично тичкат, задницата още малко да изпревари предницата : )))))

 

от 20 годишен мерц до 20 годишен мерц има разлика. ако това не го знаеш.....дискусията приключи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Най ме радват хората с 15-20 годишните мерцове :D дето са си зели соц. иконата, явно им е била на сърце по онова време и ся дай вместо нещо отпреди 5-10 години ама различно от мерц, да вземем един 20 годишен мерцедес, нищо че гори като ламя, нищо че 20 години се е търкалял по пътищата, нали е мерцедес не се износва :D Мерцедес ако не сте го разбрали е друг клас кола, кола за успял бизнесмен, показващ успеха си, а не за земеделец, дето може да натовари 150 кила картофи в багажника :)

Едит: О да бе, и зимата много ме радват на снега мерцовете :) как тичкат, ама ей така някак си странично тичкат, задницата още малко да изпревари предницата : )))))

 

Малко история за моята кола!! Бенца го имаме от 1994 - тогава го взехме - беше на 12000 километра- един от първите в Пловдив. Гори ми 7.5 в града и пада на 6 извънградско - 2.5 дизел е мотора. Досега се е доказал като много надежден - пак и си го пазя сменям всичко навреме.Имаме още 2 коли едната е ситроен ц5 2004година другата е шкода супер б 2003- мога да ви кажа че дават повече дефекти от моята кола- верно по пъргави са ама.... няма да изброявам проблемите им. Да и за зимата - с добри зимни гуми си върви нормално а и съм преминавал през Шипка в най-големия сняг -с вериги разбирасе ,но не ме е оставила-вървеше като танк.

Имах много възможности да си я сменя с по - нови коли- но засега си ме кефи и не смятам да се разделям с нея скоро.

Да и имам много познати които си купиха нови коли - след една - две години ги виждам пак със старите мерджовци....

Link to comment
Share on other sites

На 63000 смяна на турбината как ти звучи? За шарнирите не споменавам - иначе друго за сега - а тя е на 120000 , не се е случвало.

Link to comment
Share on other sites

Видях ги тая зима в снега бе :) и бмв-тата и мерцедесите :) забавно беше, имаше смелчаги с тракшън контрол дето излезнаха ама като се повъртяха малко им писна и си викнаха таксита.

Имало разлика между мерц на 20 и мерц на 20...има сигурно, ама не знам що оставате с впечатление, че всички строят като руснаците- вечни неща.20 години са си голям период всичко се износва.

И пак повтарям мерцедес е за успял бизнесмен показващ успеха си.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Legend е най-луксозния модел на Honda , а E-class не е най-луксозния модел на Mercedes. Защо не сравняваш с Mercedes S-class с Honda Legend. Даже E-class ако не е базщово изпълнение с малък двигател е в пъти по-хубава от тая Honda , Е500 4Matic , E55 AMG , Е420cdi 4Matic. Няма ли да разберете най-накрая, че най-хубавите коли са BMW и Мercedes , а коли като Honda, Toyota, Mazda , VW , Ford , Opel , Peugeot , Renault са 2-ро качество. Защо според вас всички Президенти , Министри , Посланници карат само BMW и Mercedes и понякога Audi , сигурно защото нямат възможност да карат Honda Legend или VW Phaeton или защото някой разбирач като вас не им е обяснил, че BMW и Mercedes не са хубави коли...

 

Edit :

ROBIN интересно ми е кой модел на HONDA караш , който е с по-добро качество и по-дългъг и безпроблемен живот от Mercedes и BMW ?

Не си ме разбрал всеки си има правото да си харесва колата която кара или която му е кеф ,както казваш и ти Легенд е наи луксозната марка на ХОНДА ,следодвателно според Auto expres (http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/firstdrives/50344/honda_legend.html) e дост по добра от Мерцедес или БМВ

Link to comment
Share on other sites

Още от самото начало те разбрах...

 

Само едно немога да разбера ,защо хората които карат фият,мерцедес,голф ит.н. си мислят че карат КОЛИ?

 

Просто Мерцедес не са коли :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Чували ли сте за 3те големи? :)

 

Имаш предвид Хонда, Субару и Лексус ли?

Да, чували сме за тях доста неща.

Включително и, че всеки осъзнал се човек с повечко пари е заменил немското чудо - мерцедес, с далеч по класния лексус ;)

 

Ама каквото и да си говорим, хората не си избират Хонда случайно.

Да си купиш Хонда е въпрос на преценка и личен избор. Обикновено го правят хора, на които им е омръзнало колата им да е повече време в сервиз, отколкото в ръцете им :)

Link to comment
Share on other sites

хах, единствената причина която трябва да те кара да предпочетеш хонда пред мерц са парите. Незнм кой е излъгал японците, че могат да конкурират мерцедес във високия клас. Ако го проумеете един път завинаги, ще си спестите доста празни приказки. Успеха на японците произлиза от американския пазар където американските коли се оказаха недостатъчно конкурентни на хонда и т.н. Хонда е value for money. :) Дори един мерц от 80те да вземеш, пак ще имаш по-добра или поне същата возия от една хонда.

Обаче в УСА за 15-20к $ с каква хонда избухваш не е истина :)

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид Хонда, Субару и Лексус ли?

Да, чували сме за тях доста неща.

Включително и, че всеки осъзнал се човек с повечко пари е заменил немското чудо - мерцедес, с далеч по класния лексус ;)

 

Ама каквото и да си говорим, хората не си избират Хонда случайно.

Да си купиш Хонда е въпрос на преценка и личен избор. Обикновено го правят хора, на които им е омръзнало колата им да е повече време в сервиз, отколкото в ръцете им :)

 

 

 

Извинявай, явно доста хора като мен (заблудени) си караме БМВтата, аудитата и мерцедесите :lol:

Link to comment
Share on other sites

"Даже E-class ако не е базщово изпълнение с малък двигател е в пъти по-хубава от тая Honda , Е500 4Matic , E55 AMG , Е420cdi 4Matic. "

 

Kato sravnqvate koli gi sravnqvaite kato horata. Kogato stava duma za koli s "edin klas" pod vis6iq mislq 4e se vodqt "sreden-vis6" kato E-class 5ta seriq Legend i t.n. .... Pone gledaite da sa s edni i su6ti motori estestveno e 4e kolata s V8 kato E500 6te e po skupa ot 6 cilindroviq motor E350 . Ta da si doidem na dumata E350-50.039.50 euro v germaniq E350 CGI s 292 "konq" 53.133 , a Honda Legend 3.5 295PS -56.600 evro. S kakvo e po evtina hondata ot mercedesa ne vijdam . Kakto i da gleda6 56 hilqdi evro sa si pove4e ot 53hilqdi - govorim za bazoviq model v germaniq. Tova lesno moje da se proveri o6te sega v oficialnite saitove na kompaniite.

 

E izklu4vame fakta 4e Mercedesa moje da stane po "tejuk" s 20tina hilqdi evro ako se "nagu4i" naprimer sys sporten paket AMG i vsi4kite dopulnitelni pomii. Lista s ekstrite opredeleno e po bogat ot na hondata :P

Link to comment
Share on other sites

В Германия , както и тука има мита за внос от страни ,които не са членки на Евросъюза - от това идва разликата в цената на Мерцедеса и Хондата. А нали се сещаш за 3500 кубика мотор какви такси при внос се начисляват.

А между другото кой модел според теб е по-масов в Германия Легенд или Е-класа?

Link to comment
Share on other sites

Ti siguren li si 4e Legend ne se proizvejda i v Evropa , za6toto ako ne se luja Honda imat i evropeisko prozivodstvo . No kakto i da tova s cenata sa otnositelni ne6ta . Nai veroqtno E-class e v pove4e no ne moje da se opla4e 4e e ostanala bez konkurenciq.

Link to comment
Share on other sites

за Тойота Авенсис знам че се прави в Англия

Королата е в Турция

Легенда мисля че си е Японска - все пак е хай-клас на Хонда.

Link to comment
Share on other sites

Колата е средство да се предвижиш от точка А до точка Б,ся дали искаш да се возиш на облак,да ти е хладно и да го правиш по-бързо си въпрос на вкус,възможности и предпочитания.Радвайте се на това,което имате и правете всичко възможно да имате това, за което мечтаете.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
айде покажете се де кой кара най-яката марка...

явно аз ще започна ...Карам 6г CIVIC 1,4 iS 90hp+ 96г. с двигател Д14А4...

като за първа тема мисля, че е най-удачно да се запознаем... да видим има ли изобщо почва в този форум марката.... :D

нашия,навил сам се да си зимам точно като твоита машина даи един акал след като е купя какви разходи имам,говоря ти за ремаци,ролки,масло мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...