Jump to content
BulForum.com

Ubuntu


Recommended Posts

Имам 3 харда и едно четящо !

1ви хард hda 20гб мастър

2ро четящо слейв е

1ви хард hdc 60гб мастър другия слот

2ри хард hdd 40гб слейв другия слот

Искам да инсталирам убунтуто на празния 60 гб диск !

Всичко е перфектно , но накрая ме пита къде да инсталирам груб лоадъра !

Пише hd0 и това е 1вия hda хард диск !

Аз искам да го запиша на hdc и ме интересува как ще стане !

Незнам hdc на hd2 или hd3 се равнява ... обърквам се заради четящото !

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Четящото е hdb и флопито тогава е fd0 или нещо токова ... благодаря (значи само хард дисковете се броят в ред) , а другите нямат цифров ред ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

абе вии луди ли сте. hd0 e mbr дяла на първия хард диск. за кво ти е да го инсталираш на друг хард като няма да ти свърши работа. Ако ползваш виндолския лоадер няма да ти види линукса тряя ръчно да го пишеш. инсталираи си група в мбр-то и не се занимаваи с глупости. Ще си имаш и линукс и виндолс

Link to comment
Share on other sites

endy, похвално, че искаш да помогнеш, ама... човека е имал нужда от тоя съвет преди три месеца... едва ли три месеца седи и чака да му отговорят... айде гледайте датите на темите преди да се хвърляте да съветвате... освен това - ясно е казал какво иска. Отговора ти не отговаря на въпроса - ако не знаеш как да стане това което иска не се намесвай. и не давай определения кое е глупости и кое не е - негова си е системата, той така иска, значи не са глупости. ако на теб ти се струват глупости - подмини ги без да отговаряш...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
endy, похвално, че искаш да помогнеш, ама... човека е имал нужда от тоя съвет преди три месеца... едва ли три месеца седи и чака да му отговорят... айде гледайте датите на темите преди да се хвърляте да съветвате... освен това - ясно е казал какво иска. Отговора ти не отговаря на въпроса - ако не знаеш как да стане това което иска не се намесвай. и не давай определения кое е глупости и кое не е - негова си е системата, той така иска, значи не са глупости. ако на теб ти се струват глупости - подмини ги без да отговаряш...

Впрочем като се замисля , ще е добре да използвам виндолския лоадер , но тогава как да направя така да не се инсталира груб и дайте пример с боот файла !

Не , че ми трябва в момента , но просто искам да знам как става !

Темата е от три месеца , но не ми пречи да науча нещо в повече дори и да не ми трябва сега !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...