Jump to content
BulForum.com

прехвърляне нет на друг адрес


Recommended Posts

интересува ме, кое ISP предлага такава услуга, без да иска значителна сума. в смисъл да е в рамките на 10-15 лв. някъде .... става въпрос нета да се пусне първоначално в смирненски, а след това да се "прехвърли" в кичука.

 

предварително благодаря на отзовалите се (и запознатите все пак).

 

п.п. питам, тъй като един приятел си взе машина, но не си пуска интернет, тъй като след 2-3 месеца ще се мести, но ако не е проблем да се прехвърли абонамента, би се включил веднага.

Link to comment
Share on other sites

един познат миналата година се прехвърли така - на гигабит беше . Не му взеха пари - услугата беше безплатна.

Link to comment
Share on other sites

един познат миналата година се прехвърли така - на гигабит беше . Не му взеха пари - услугата беше безплатна. Аз съм питал на телефона н а БТК за информация - при тях също е безплатно местенето на интернета от един номер на друг (ако другият има възможност за АДСЛ и ако договора за интернет е на името на местещият се ) .

а с евроком как стоят нещата? щото той не иска мноо да му дупчат апартамента. все пак 5 месеца само т'ва правеха :D .... или май трябва да питам в софийския форум за информация относно преместването? :confused

Link to comment
Share on other sites

а с евроком как стоят нещата? щото той не иска мноо да му дупчат апартамента. все пак 5 месеца само т'ва правеха :D .... или май трябва да питам в софийския форум за информация относно преместването? :confused

Ако не се лъжа преместването е 4 лв...Тоест модема от точка А да се премести на точка Б...То тая процедура можеш и сам да направиш,грабваш модема и го вързваш на новия адрес,вероятно компа е ще е същия така,че МАК адреси и шитс не са нужни.Но е добре те да го направят,че след време да не званят на стария ти адрес.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм питал на телефона н а БТК за информация - при тях също е безплатно местенето на интернета от един номер на друг (ако другият има възможност за АДСЛ и ако договора за интернет е на името на местещият се ) .
За БТК не е безплатно за съжеление.Трябва да си палтиш за така натеченото "инженерно инсталиране".Един приятел си прехвърли нета на БТК този месец и на въпро са му дали можеда си инсталира нета сам/понеже той може/ му отговориха,че не става и трябва да си плати за инсталирането/мисля,че беше 30 лева/.В крайна сметка пак си го пусна сам,но си плати за преместването.
Link to comment
Share on other sites

За БТК не е безплатно за съжеление.Трябва да си палтиш за така натеченото "инженерно инсталиране".Един приятел си прехвърли нета на БТК този месец и на въпро са му дали можеда си инсталира нета сам/понеже той може/ му отговориха,че не става и трябва да си плати за инсталирането/мисля,че беше 30 лева/.В крайна сметка пак си го пусна сам,но си плати за преместването.

Е нали има пакет "инсталирай сам" ?

Link to comment
Share on other sites

Е нали има пакет "инсталирай сам" ?

Има,но той е за първоначално инсталиране.За прехвърляне на адрес не става "инсталирай сам'.Поне така са обяснили на моя приятел.

Link to comment
Share on other sites

Че каква е разликата,щом веднъж е успял да го направи и 2-ри път....

 

Не би могъл. Когато подаваш заявка в БТК за получаване на АДСЛ , си избираш (ако искаш разбира се ) опцията "инсталирай сам " (за да си спестиш идването на техник с цена 30 лв мисля беше ).Инсталацията е безпределно проста,хората и упътване ти дават. Обаче, при подаването на заявката попълваш номера ,на който ще бъде пуснат интернета.Модема който получаваш бива обвързан в центъра им с даденият от теб телефонен номер.На друг телефонен пост - интернет няма да тръгне (ако просто за идеята решиш да го включиш ей така). Трябва да подадеш молба при тях за преместване .Но от тук нататък вече не мога да кажа нищо. Просто за това съм се интересувал.

Link to comment
Share on other sites

Не би могъл. Когато подаваш заявка в БТК за получаване на АДСЛ , си избираш (ако искаш разбира се ) опцията "инсталирай сам " (за да си спестиш идването на техник с цена 30 лв мисля беше ).Инсталацията е безпределно проста,хората и упътване ти дават. Обаче, при подаването на заявката попълваш номера ,на който ще бъде пуснат интернета.Модема който получаваш бива обвързан в центъра им с даденият от теб телефонен номер.На друг телефонен пост - интернет няма да тръгне (ако просто за идеята решиш да го включиш ей така). Трябва да подадеш молба при тях за преместване .Но от тук нататък вече не мога да кажа нищо. Просто за това съм се интересувал.

В договора,който сключваш с БТК е записано,че при смяна на адрес дължиш еднократна такса за инженерно инсталиране.Която се равнява на 36 лева.Днес проверих при моя приятел!

Link to comment
Share on other sites

/оффтопик

 

добре де :) Мисля съм споменал по-горе ,че съм се интересувал само до момента с молбата за преместване :) И съм обяснил защо не би има интернет ако решиш просто така да го включиш модема на друг телефонен пост :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...