Jump to content
BulForum.com

Търся радиатор


Recommended Posts

Трябва ми радитар от СокетА или П4.

Да изглежда горе-долу като тези:

smd.jpg

 

cuw1f-715_2.jpg

 

cuw2f-715-back.jpg

 

 

Също така, ще бъда много благодарен, ако някой ми каже, къде в Пловдив се продават термо лепенки.

Link to comment
Share on other sites

Runner, и аз съм на тази вълна в момента, мога да споделя малко печален опит - снощи се опитах да залепя такива радиаторчета на транзисторите на дъното с помощта на термолепило което сам си направих според рецептата на спецовете от forums.hardwarebg.com (смесвайки епоксидно с термопаста) но нищо не стана ! Компютъра се рестартира след около 10-20 мин работа, което ми говори че с така направената смес вместо да отвеждам топлината я задържам.

 

Та по темата : радиаторчета заедно с термолепенки се продават в Reset и смятам да си купя само заради лепенките :(

Иначе, по-големи и хубави радиаторчета от тези които се вървят към лепенките :) в Ресет, може да намериш във ВикиВат и в това магазинче за електроника на ъгъла до Comet-а. На второто място са по-евтини. Двойно по-евтини. 40 ст. с/у 80 ст.

Така като гледам снимките които си постнал - на първата снимка не най-големия а следващия по големина се намира във ВикиВат, аз си взех 2 такива.

Link to comment
Share on other sites

Ей kicko, мерси. Все се каня да отида до викиват, ама не бях сигурен дали ще намеря изобщо радиатори. Термолепенки има във Вали - за съжаление софийска фирма 25х25 - 0.80$ за 5 бройки. Тука в Пловдив не съм виждал, ама не съм и питал. Някой знае ли дали се продават изобщо такива в Плд?

 

На мен много ми е чудно как ще стане тоя номер със смесването на смола с паста. Просто не мога да си го обясня. По-добре пробвай по другия начин - по една капка канаколит в двата ъгъла, а другото с паста. И тоя начин не ми се вижда подходящ, ама като няма термо лепенки...

Link to comment
Share on other sites

Vali е великотърновска фирма, не софийска :) но имат и в София офиси

от тях си взех захранването Fortron (като твоето)

но за тези лепенки съм чувал лоши отзиви в гореспоменатия форум

 

незнам Kazinski дали не внимава, или напротив, но във Викиват като питах с какво да залепя радиатора ми предложиха някаква паста и казаха че ще държи, но аз нямам доверие че след като се нагрее и размекне ще издържи тежеста на радиатора

 

Kazinski, ако знаеш нещо по въпроса сподели с нас - трябва ни нещо дето да държи здраво радиатора към чипа дори когато е вертикално или надолу с главата, като лепило, но и същевременно да провежда топлината, защото както се убедих аз от моя опит, смесВа епоксидно лепило/паста не само че губи лепящите си своиства (след повече от 2 часа още не се беше втвърдило, въпреки че на опаковката пише "след 8 мин е готово") ами и и топлопроводящи своиства очевидно нямаше.

 

Може грешката да е в мен. Може да е трябвало да изчакам повече, може и лепилото да е било неподходящо (двукомпонентно Moment) и с друго да стане, незнам...

Link to comment
Share on other sites

..... Викиват като питах с какво да залепя радиатора ми предложиха някаква паста и казаха че ще държи, но аз нямам доверие че след като се нагрее и размекне ще издържи тежеста на радиаторa.....

Po vyprosa pitai bratushkite.Te gledam po princip vsichki takiva radiatorcheta lepiat sys secundno lepilo.Ako me pitash zashto.....i az neznam.Iavno ima dobra toploprovodimist.Az lichno nesym probval. :) USPEH

Link to comment
Share on other sites

и на мен ми е интересно да видя снимки

тези транзистори на дъното са много малки бе, аз като капна секундно в ъгъла и ще покрие 1/4 от транзистора !

между другото тази смес която я бях забъркал още не е засъхнала - оставих си двата радиатора притиснати един към друг и сега като пробвам си се пързалят един спрямо друг, макар че е трудно да бъдат разделени

Link to comment
Share on other sites

Това ме навежда на идеята да си залепа множество радиаторчета по цялата рам-платка :)  :punk

ами по принцип повече има смисъл да си облепиш чиповете памет на видеокартата, иначе за RAM модулите на дъното въпроса стои малко по-различно - понеже те са наблъскани с много тясно разстояние помеждуси там се ползват други "радиатори", едни такива метални черупки които обхващат модула от двете страни, незнам дали си виждал снимки на разните там overclock-ърски памети Kingston HyperZ, OCZ...

corsairpc4400memory.jpg

само че на едно място четох че нямало кой знае какъв ефект - пича беше направил тестове на такива модули памет първо с фабричните радиатори и после без тях, извода беше че просто паметите са добре подбрани, качествени и стабилни, радиаторите са по-скоро за красота.

Link to comment
Share on other sites

Гледах някво ръководство - как най-добре да си изшкуркаме чиповете на видеокартата без да я скапем :) .

Link to comment
Share on other sites

Mi kak taka nemojesh da zahvanesh radiatora kam procesora?

Toy se zahvashta sas edna skoba. Kvo te pritesnyava pastata ili lepenkata?

Realno skobata darji ohladitelya kam socketa. Pastata e za uplatneni i estestvenno tryabva da e termoprovodima v takav slu4ay, sashtoto se otnasya i za lepenkata.

Ako imate problem obadete mi se na 098/628721 i da se vidim i sha vi go naprayvya, estestvenno bez pari ;) Shte se opitam da pomogna na 4ovek koyto se nujdae ot pomosht. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Я дай линк да видя тея братушки ЦЕЛИЯ чип ли мажат или само по една капка в ъглите.

Mam*** nemoga da otkria site :( No pone moga da obiasnia ideiata na bratushkite.Znachi....ideiata e slednata.Namazva se sys silikonova pasta stednata chast na chipa/tranzistora a v 4-te ygyla ze kapva secundno lepilo.Kogato se pritisne radiatorcheto pastata ravnomerno se raznasia po sialata povyrhnost.i tova e.Malko e stranno no iavno RABOTI :) Samo nemoga da si obiasnia ako opita e nespoluchliv.....kakvo pravim togava???? :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Mi kak taka nemojesh da zahvanesh radiatora kam procesora?

Toy se zahvashta sas edna skoba. Kvo te pritesnyava pastata ili lepenkata?

абе човек, прочети малко първо за кво говорим и тогава се намесвай в разговора !!!

кви процесори, кви пет лева ? говорим за пставяне на радиатор на места където няма предвидени отвори, щипки или каквото и да било за закрепването им - памети на видеокарта, някои чипсети на някои дъна, ключовите транзистори на дъното ...

 

иначе, мерси за предложението, ако имам проблем с поставянето на охладителя на процесора, ти ще си първия на който ще се обадя :angry1

Link to comment
Share on other sites

Pravilno, samo 4e az sam karal po temata na Runner oshte v na4aloto :wacko:

A shtom stava vapros za dopalnitelno ohlajdane na Video ili RAM moduli ili naprimer za HDD, za tyah sashto se prodavat ohladiteli koito sashto imat na4in za zahvashtane. Napravi si smetka, 4e nito edna firma proizvoditel nyama da proizvede produkt (tip ohladitel v slu4aya), koyto tryabva da se zhvashta ey tuko-taka za ustroystvoto.

Runner, proveri v Adroid ili v MostComputers.

Pitay gi to4no kvo ti tryabva i te shte ti obyasnyat kvo tryabva da se napravi.

 

kicko, kato sam pro4el, 4e iska ohladitel za Socket A ili P4 i ne sam vidyal nadolu za kvo stava na vapros :wacko:

No sashto moga da pravya ohladiteli i za drugi moduli, dosta vreme sam se zanimaval edno vreme s ohladiteli :rolleyes:

OK are do skoro, proverete v Adroid-a i MostComputers.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...