Jump to content
BulForum.com

Alarmena instalaciq s Gsm!


Recommended Posts

Znachi eto kakvo smqtam da napravq, kupuvam si star gsm za 20-25lv nqkoi tuhla ot nai starite da e ne mi puka vajnoto da raboti, vzimam si naj evtiniq paket prima ili b-connect, vurzvam tel. kum kontakt, maham panela i naglasqm moq nomer da e na edin buton na nabirane, slagam edin mehanizum, mehanichen ili elektricheski -vse oshte ne znam shtoto mi trqbva telefona za da vidq kakvo e vuzmojno - ta tozi mehanizum natiska butona za obajdane na moq nomer i mi zvuni, drugiqt mehanizum e s elektricheski signal na vunshnata vrata na dve metalni plastinki, kato zagubi kontakt, prashta signal do tozi na gsm-a natiska butona i mi zvuni, taka nqkoi otvori li vratata tozi nomer mi zvunka i az vednaga razbiram, moga da sloja oshte edna ekstra, da zamenq mikrofona na gsm-a s vunshen taka che da otgovarqm i da chuvam kakvo stava i dali ne e falshiva trevoga :)) kakvo shte kajete :) samo se chudq moga li da razchovurkam gsm-a taka che da moje samo s elektricheski signal da me nabere?

Link to comment
Share on other sites

I kvo? Ako te obirat v 4 sutrinta i ne si 4ue6 telefona?Po dobre da go naglasi6 da zvunne v niakoi SOT.Nez znam.Ina4e ideqta e dobra...

За СОТ си има дайлери "устройство което набиран предварително зададен тел/GSM номер при задейсване" Въпросно нещо струва 40$ .По-скъпите модели са дайлер+воис те са някъде около 69-80$ според модела. Идеята за ГСМ-то ми харесва. Има какво да се работи по нея, но така е със всички нови идеи :)

Link to comment
Share on other sites

ако някой се интересува сериозно, мога да го свържа с хората които от около 2 години правят такива неща - към телефона се свързва малка платка-контролер, която управлява самия телефон симулирайки натискания на бутони.

тази платка от друга страна е свързана към определен брой външни датчици за различни събития (отваряне на врата, наличие на движение...)

платката се захранва от батерията на телефона, така че ако някой пререже захранващия кабел, все още има достатъчно енергия за да изпрати аларма "помощ, някой преряза жицата!!!"

при възникване на събитие, системата може да се настои да изпраща SMS или да звъни на определен номер.

може да се направи да изпраща SMS със статус-а си през определено време.

имаха разработено и отсрещно устройство което представлява нещо като централа която следи състоянието на много на брой такива обекти, това беше внедрено във ВиК за следене на отдалечени помпени станции.

мисля че предлагат такова и за кола, май цената беше около 150 лв. но не мога да твърдя със сигурност

Link to comment
Share on other sites

1. ami az shte si go aktiviram kogato izlizam taka che nqma da puska 20-30 puti sms-i

2. ave kak v 4 sutrinta nqmal sum da chuq tel. ti da ne mislish che nqma da chuq kak nqkoi mi razbiva vratata :) to nqma da e vkljucheno kogato az sum vutre.

3. za dialer hubavo ama ne iskam da plashtam mesechni taksi na sot-a,

a sega se seshtam za oshte po dobra ideq, da go vurja kum diktofona si i da zapisha na nego edin "pomosht obirat me na adres ....." na policiqta osven sms-a koito mi prashta. kicko maj takova kato tvoeto neshto mi trqbva samo che az ne znam kak da go svurja kum tel i kak da go programiram.

 

inache edin priqtel sega mi kaza che diplomnata mu rabota shte e neshto podobno no s razlika che shte e svurzano s smart house - aparata e svurzan kum klimatic, boiler, pechka, video itn, nabirash telefona i edin cifrov kod i klimatika ti se vkljuchva, vtori i boilera pochva da zagrqva.. ako si mislite che e fantaziq, da vi kaja che veche ima firma koqto instalira takova ustroistFo i go vruzva kum koito iskate uredi i cqlata rabota struva 1000lv. interesnoto e che dori moje da se svurje s vutreshna kljuchalka/reze na vratata koqto ne moje da se otvori otkljuchi otvun i samo s nabiraneto na nomera i posle na koda mojesh da go otkljuchish :) neshto mnogo sum zariben da si napravq neshto podobno..

 

 

a naj hubavoto v sluchaq e che vsushtnost nagledno tova si e napulno osushtestvimo i s podruchni sredstva...

Link to comment
Share on other sites

kicko maj takova kato tvoeto neshto mi trqbva samo che az ne znam kak da go svurja kum tel i kak da go programiram.

няма нужда ти да го вързваш към телефон, то си върви комплект с телефон, да не мислиш че някой може да направи нещо подобно което да се вързва универсално към всеки телефон

доколкото знам в началото ползваха Erricson T1018 а сега са със Siemens C35 или някой A-модел

SIM картата си я купуваш ти

Link to comment
Share on other sites

ami za da q osushtestvq mi trqbva evtin gsm ama nikoi tuk ne dava/prodava taka che dokato ne stane sumnqvam se "da stane" :)

chochosan razledai drugite post .Nikoi mai predlagashe edin BOSH za 15 leva .Ega i az shte go potyrsia i shte edit-na post-a :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...