Jump to content
BulForum.com

Любителски сетове на ПС Софтуер.


Exploit

Recommended Posts

Идеята ми е ако има запалени юзъри по-компютърните софтуери за миксиране и оделят време и миксират да показват свойте творби.

Пък може и това да му е професията за в бъдеще :)...

Знам, че истинските пултове нямат нищо общо с софтуера (от личен опит), но все пак струват сумати пари, който доста малко хора биха могли да си ги позволят.

Аз лично миксирам на Traktor DJ Studio 3, но има и още софтуери за миксиране.

Поредицата на софтуери от Atomix не е лоша.

Все пак миксирайте на каквото ви допада и ви е най-лесно :P ...

Всеки може да качва най-различни стилове.Кой каквото му е в душата да миксира :)

Също така темата служи и за траклисти.. (Тоест, ще е хубаво да поствате и траклисти за да може да обменяме информация :) )

 

Сега ще ви дам линкове за да дръпнете софтуера, който си харесате ( за тези, който мислят, че ще им допадне да миксират и те първа започват със софтуер )

 

Traktor DJ Studio 3 - Full

Atomix Virtual DJ 4.7 - Key

Atomix MP3 v2.0 - Full

 

Това са софтуерите, който най-често се ползват.

Като за начало ето нещо мое - за сега само промо :)

 

Exploit - In The Mix (Promo) -> Упнато е в play.evorocom.net - Сваляйте с 1 връзка да няма баннати...

Time: 19:04

Size: 26,2MB

Genre: House

Year: 2006

 

Tracklist: Малко по-късно ще постна :)

Link to comment
Share on other sites

2-те теми са близки по-значение, но все пак сетове-ремикси, Оригиналана Продукция нищо общо с любителските :)

 

DJ's, Producers, Musicians:, Оригиналана Продукция.
Link to comment
Share on other sites

ot baq wreme си миксирам за свое удоволствие у нас, с тази разлика 4е вси4ката ми музика с изключение на един палзмаджийски сет дето празвих скоро е ЛЕГАЛНА.скоро смятам да си купувам хардуеърен контроллер за Трактор 3.

МАлко ме мързи да си ги качвам наляво надясно мисковете но имам някой стари в http://www.archive.org/search.php?query=x2805 само лошото е че някой не са цели но аз май ги изтрих.От другтите програми за миксиране до сега не съм видял такава която да става за р еално пускане извън пределите на "детската" освен Трактор

Link to comment
Share on other sites

Сега свалям някой твой творения :)

 

Само 1 ми е проблема с софтуерите на мене..

Значи миксирЪл съм на Vinyl-и и на грамофони + трактор на Лаптоп.

Разликата е от тука до небето, но не е там проблема.

За мене проблема е там, че при реалното имаш 2 ръце и всичко е по-лесно..

Докато при софтуера имаш само 1 мишка и ако нещо тръгне да се сгафва по-бавно го оправяш или пък, ако ти идва как да направиш уникалното смесване неможеш само и само, защото ти трябват 2 ръце :)

 

Но все пак това е любителско не е професионално :P

Скоро ще уплоадна още 1 мое сетче, което вече няма да е само промо :)

Link to comment
Share on other sites

Сега свалям някой твой творения :)

 

Само 1 ми е проблема с софтуерите на мене..

Значи миксирЪл съм на Vinyl-и и на грамофони + трактор на Лаптоп.

Разликата е от тука до небето, но не е там проблема.

За мене проблема е там, че при реалното имаш 2 ръце и всичко е по-лесно..

Докато при софтуера имаш само 1 мишка и ако нещо тръгне да се сгафва по-бавно го оправяш или пък, ако ти идва как да направиш уникалното смесване неможеш само и само, защото ти трябват 2 ръце :)

 

Но все пак това е любителско не е професионално :P

Скоро ще уплоадна още 1 мое сетче, което вече няма да е само промо :)

Ах много хубава тема ..... Е при виртуалното миксиране имаш и клавиатура ... обаче за да запомниш кое копче кое прави ... тва си е за мене Хамалска работа .... иначе на моя принцип върти сучи яко с мишката и се получават магийй :D

Link to comment
Share on other sites

Ах много хубава тема ..... Е при виртуалното миксиране имаш и клавиатура ... обаче за да запомниш кое копче кое прави ... тва си е за мене Хамалска работа .... иначе на моя принцип върти сучи яко с мишката и се получават магийй :D

Ти не се крии сподели и твойте творби :)

Скоро и цял сет ще уплоадна не само промо

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

На първо време обърни внимание на това , кога вкарваш второто парче докато върви това в ефир , не можеш просто да го пускаш когато си искаш на удобна за теб пауза/дупка.

забелязах , че не са ти изравнени парчетата , а просто при понижаване на звука на ефирно парче си пуснал да върви второто.

второ - селекцията е що-годе прикрепяна към еднакво звучене , което е добре като начало.

работата е лесна със Sync. , опитай се да изравниш бийтовете на ръка ,с тактуване бройш, за което ти е нужно да хванеш първо време , да преброиш BPM (beat per minute) като в електрото към което си се насочил варира от 124 до 130 бпм , преброяваш бпма на ефирния трак и бпма на трака , който ще вкарваш. казвам това защото прави работата по-лесна при изравняване (не можеш вечно със Sync. да работиш), като трябва да стигнеш до фина настройка , след това (което е най-трудно в началото) насочи усилията си към фиксация при миксирането (високи,средни и нискочистотни звуци, силата на звука на ефирното и силата на звука на следващото парче.) , последната тема(32 бийта) на ефирното парче да се слее с първата тема на парчето което ще влиза, за да могат да се миксират основните теми (essentials), а не да ги вкарваш когато ти скимне, след това поработи още върху селекцията на тракове и тяхната последователност.

ЕФЕКТИТЕ , или т.нар. работа с Pitch Control ,които си вкарвал като намаляне преди кик на нискосредно чистотните звуци, са последното нещо което трябва да изучаваш и насочиш вниманието си. (има и други ефекти , до който има доста време да учиш , преди да стигнеш до тях)

Link to comment
Share on other sites

Проблема при програмите е че когато съвпаднеш 2 парчета програмата след малко ги размества, което при хардуера не мже да се получи никога и просто е много неприятно тъй като се прецаква целия микс. Има най-различни Конзоли за тези програми но са бесмислени и все още са много назад.

 

Бъзикъл съм се с: Hercules MK2

hercules-dj-control-mk2.jpg

И просто няма смисъл, даже накой път може да ви се случи да блокира конзолата нищо че е най-използваната в цилия свят, и не мога да си представя по-гадните Марки производители на конзоли кви грешки правят.

 

Даже ако искате потърсете в българските форуми срещат се хора който продават същата конзола и ги питайте за кво я продават и то в повечето случаи чисто-нова.

 

 

Нищо за сега не може да замени Хардуера. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...