Jump to content
BulForum.com

Търся стар и евтин сериен кабел за Сименс


Recommended Posts

Търся стар и евтин сериен кабел за Сименс S/C25, S/C/M35, S/SL/ME/M45 . Искам да се опитам да си направя МОД на рутера да мога да се връзвам към него през серийна конзола. Н съм сигурен че ще стане, но яко някой има стар и непотребен кабел и е готов да се раздели с него за скромна сума, нека пише тук.

Link to comment
Share on other sites

Да ,мога :D Обаче вътре не е тази интегралка ами това . ( 2 транзистора, 2 диода, и няколко резистора ) Вършат същата работа. Аз съм правил кабела. Имах SL42 и често му промивах мозъка. Не е проблем да си поиграеш 1-2 дни за проба.

Link to comment
Share on other sites

Имам оригинален кабел от S45

Ако те интересува 5 лв.

gadef, твоя кабел има ли интегрална схема във серийния конектор към компютъра ? inside-max232cpe.gif

 

 

 

4140, пиши ми ПМ да се разберем как мога да пробвам твоя кабел, въпреки че ме съмнява да стане, напрежението на серийния порт на компютъра е 12 волта, а процесора на рутера работи с нива на сигнала от 3,3 волта. Точно затова се използва интегралната схема MAX232, да конвертира напрежението.

Link to comment
Share on other sites

Вижте сега не знам за какви схеми говорите но с моя кабел сам пуслал доста Сименси "C25,C35,C45,S25,S45,SL45" Работят си без проблем.Моят забел е запечатан не може да се отваря .На самоя кабел пише:

 

Siemens RS-232

от другара страна...

N6

S30880-S4501-A802-1

 

Със кабела давам и оригинален диск със драхвери и софтуер за S & SL моделите ,зашото ми става излишен

Link to comment
Share on other sites

Siemens RS-232

от другара страна...

N6

S30880-S4501-A802-1

Със кабела давам и оригинален диск със драхвери и софтуер за S & SL моделите ,зашото ми става излишен

Твоя кабел го взимам аз - нали ти писах на ЛС. Драсни и ти едно да се разберем кога и как да го взема. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...