Jump to content
BulForum.com

Ubuntu startup ... проблем


Recommended Posts

С новата версия на убунту съм (6.10 edgy) и при второто стартиране на системата получих някакви грешки !

Първо да спомена как , кое и какво съм правил ...

имам 2хдд и всеки от тях е сцепен на дялове , 1вия е на виндолс (5гб/14гб фат32) , а вториа е на убунту (4гб ехт3 , 512мб слап , 35гб фат32) и от това подразбирате , че за начинаещ нещо бъркам ! Иначе убунтуто си тръгва (повечето пъти де) и проблема с буут секторите май не пречи много , но ето един скреен !

screenshothl3.th.png

А , проблема с I/O е много гаден ! Понякога при стартирането на убунтуто се пуска FSCK и засича някаква грешка в хдд1 (където са само мп3 и картинки) ! крешката е нещо от сорта на "[Някакви цифри тука] Buffer I/O error on device hdd1 logical block [и пак някви цифри]" и в повечето случай продължава да го изписва до безкрай ! И да спомена , че всичко е инсталирано на чисто и използвам буут лоадъра на убунту ! И искам да питам , дали ако спра програмата за проверяване на диска на убунтуто , ще продължи ли да го прави тоя проблем ! И ако не , кажете как да е спра ! И през виндолса на партюшън маджик ми дава целия втори хард като BAD , а неще да го засече , както би трябвало да е ... (4гб ехт3 , 512мб слап и 35гб фат32) просто незнам къде може да е проблема ! Нямам бад сектори , но при инсталацията на убунту отчиташе , че има няква грешка на първия хард !

Link to comment
Share on other sites

Мисля , че го оправих !

Форматирах на ново !

Този път се инсталира без да засича грешки !

И на виндолса му сложих една програмка за да засича линукските дялове ! ;)

П.П. Проблема с I/O май изчезна , но другия с буут сектора си остава .

П.П. Нищо не се е оправило , пак продължават същите проблеми !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...