Jump to content
BulForum.com

Fedora Core 6 x86_64 - малко помощ


exo

Recommended Posts

Здравейте.

Инсталирах си Fedora Core 6 x86_64, като цяло всичко е наред но имам няколко проблема.

 

 

Първият е свързан с видео картата ми - ATI Radeon X550. Първоначално реших да ползвам драйверът който идва със самата ОС, но ето това бързо ме разубеди:

glxgears
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b
1304 frames in 5.0 seconds = 260.755 FPS
1304 frames in 5.0 seconds = 260.709 FPS
1304 frames in 5.0 seconds = 260.755 FPS
1304 frames in 5.0 seconds = 260.709 FPS

това е което получавам от glxgears и е доста далече от добър performance. А това е другото интересно нещо

glxinfo | grep rendering
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b
direct rendering: Yes

Друго което ме притеснява относно opensource драйверът на fedora е че с него не мога да си пусна TV Out-а.

За това реших да инсталирам fglrx пакетите от livna.org. Добре но се оказва че с fglrx имам проблем:

modprobe fglrx
FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.18-1.2849.fc6/extra/fglrx/fglrx.ko): Operation not permitted

Когато се опитам да пусна fireglcontrolpanel получавам ето това съобщение:

Driver does not provide FireGL X11 Extensions! Panel components will operate only partially.

След това съобщение панела все пак се показва, но в него няма нищо освен един празен Information tab. Въпреки това реших да пробвам да пусна fglrx с помоща на aticonfig. Тръгна да, но се държеше просто ужасно, системата замръзваше на моменти, когато се опиташ да отвориш или затвориш прозорец мажеше по екрана, също така glxinfo | grep rendering каза No Direct Rendering. Когато се опитам да пусна нещо което се нуждае от 3D support цялата система замръзваше, това се случи и като пробвах да рестартна, точно преди X-а да се затвори и да почне init 6.

Сега съм пак с драйвера на Fedora, но проблемите си остават - некачествена 3D поддръжка и липса на TV Out.

 

 

Вторият ми проблем е свързан с ups-a ми - MGE Nova 600 AVR. Той е свързан на сериен порт. Инсталирах си успешно nut (Network UPS Tools) 2.0.3. До тук добре, но когато направих един тест за да видя дали всичко е наред, забелязах нещо нередно. Когато ups-ът достигне Battery Low Level той "уведомява за това системата", по някаква причина обаче nut никога не разбира за това и продължава да чака, докато не се задейства защитата на ups-a и той не изключи товара, а това е лошо. Опитах се да предотвратя това, като довабя в /etc/ups/ups.conf в секцията на драйверът (който между другото е mge-shut) ето това:

[mge-ups]
driver = mge-shut
port = /dev/ttyS0
lowbatt = 40

Според man mge-shut, lowbatt трябва да е желаната от нас стойност на батреията в проценти, при която се изключва системата. Да но по някаква причина mge-shut драйверът не приема тази величина, изобщо не мога да я вида в output-a на upsc (там трябва да видя driver.parameter.lowbatt, а го няма).

 

 

Моля ви помогнете ми да реша тези два проблема.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...