Jump to content
BulForum.com

Проблем с монитор CTX


BAH

Recommended Posts

Здравей те значи имам следния проблем горе по цялата широчина на монитора и около 2 см на доло се получава една лента черна и под нея картина не се вижда и само играе трепери каде може да е проблема ? може ли да е заради кабела които нали ходи към видето ?

Link to comment
Share on other sites

Може да опиташ с размагнетизиране. Функцията има знак като обърнато U, задраскано, ама то май като спираш монитора има същия ефект. Обаче мога да ти предложа решение (поне временно) - да настроиш така картината, че да е под тази лента (ако не си се сетил вече).

Link to comment
Share on other sites

Може да опиташ с размагнетизиране. Функцията има знак като обърнато U, задраскано, ама то май като спираш монитора има същия ефект. Обаче мога да ти предложа решение (поне временно) - да настроиш така картината, че да е под тази лента (ако не си се сетил вече).

ми сетил съм се и най интресното е обаче 4е като намаля размерите на екрана и като почна да дигам картината на горе това изезва и после пак се появява но е само треперене а не е черна лента мн ми е страно това :wacko: :wacko:

edit: майче е намагнетизиран защото пробвах с едно пирон4е там на кинескопа и то се лепна като нз какво и на същото това има и от долната част на кинескопа и там не е магнетизирано и си мисля че това горното е за горната част на монитора а другото за долната обаче никаде не нанирам такова бутонче за размагнетизиране :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

това го намерих но не бях сигурен дали е то но не помага лентата си седи кое може да му е изпаткало и пък аз за това у4а де ам само където съм радио и тв :bgrin: но ако е някоя част за смяна мога и самичак да си я сменя ;)

Link to comment
Share on other sites

това го намерих но не бях сигурен дали е то но не помага лентата си седи кое може да му е изпаткало и пък аз за това у4а де ам само където съм радио и тв :bgrin: но ако е някоя част за смяна мога и самичак да си я сменя ;)

Ако е било това картината би трябвало да се разтресе.

Един тъп въпрос: Нали нямаш в близост до монитора някви големи тонколони или пък да си сложил някой магнит отгоре на монитора :wacko: ?

Link to comment
Share on other sites

като намаля размерите на екрана и като почна да дигам картината на горе това изезва и после пак се появява но е само треперене а не е черна лента мн ми е страно това :wacko: :wacko:

А имаш ли някакъв нов хардуер по компютъра инсталиран, по-точно видео карта?

Link to comment
Share on other sites

ми не е от видео картата от самия монитор е и даже сега съм с друг но е мн гаден и от нз коя година от тия е кадето от пред имат предпазен екран :lol: хм и то монитора знам от какво се прецака точно под него на около 20 см нали има рафче и там ми седи уселватела и от него май се получи но въпроса е там кое по точно съм му прецакал :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...