Jump to content
BulForum.com

Кръстникът


Recommended Posts

Задавам малко глупав въпрос, от който ме е срам доста, но просто не съм наясно :wacko:

Филмът по действителен случай ли е, тоест съществувала ли е фамилия Корлеоне?

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен не е по действителен случай, а по книга. Иначе си има един, дето го смятат за кръстника, който скоро го осъдиха в Италия.

Link to comment
Share on other sites

Не е по истински случай, Корлеоне е литературен герой на Марио Пузо, но за неговото създаване, Пузо, използва образи на истински донове, събирайки информация за характерните черти на мафията.

Link to comment
Share on other sites

Не е по истински случай, Корлеоне е литературен герой на Марио Пузо, но за неговото създаване, Пузо, използва образи на истински донове, събирайки информация за характерните черти на мафията.

 

Точно така е както казва Deathzone , но тези работи са ставали и са се вършили от хора с други имена!!!

Link to comment
Share on other sites

За кво ставаше въпрос във втората и третата част. Аз се сещам само за частта, в която трепеха Марлон Брандо и Майкъл стана дон. След това си отмъсти на Таталия и уби мъжа на сестра си. Това ли е цялата трилогия, щото гледам на снимката на третата Ал Пачино доста дърт станал вече.

Link to comment
Share on other sites

За кво ставаше въпрос във втората и третата част. Аз се сещам само за частта, в която трепеха Марлон Брандо и Майкъл стана дон. След това си отмъсти на Таталия и уби мъжа на сестра си. Това ли е цялата трилогия, щото гледам на снимката на третата Ал Пачино доста дърт станал вече.

Не разбира се, гледай ги и ще разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро гледах трилогията. Филма е уникален. Просто 1 от най-добрите филми правени някога. Много истински...

 

Е все пак това е Кръстника! Класика която никога няма да остарее! А подбора на актьори е също много добър!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...