Jump to content
BulForum.com

CD-RW - незадоволителен detection


Recommended Posts

Ми ся 'начи, имам две местенца на дъното където може да са мушне IDE кабел. Едното е заето с кабел с два извода, към който са свързани харда и CD-ROM-а. По причина че липсва трети извод си купих втори IDE кабел, пак с два извода, който пъхнах на второто местенце.

 

Тоя втори кабел го вързах със CD-RW и до тука всичко беше прекрасно, докат' не си пуснах компа, та да видя, че записвачката нещо я няма... :blink:

 

Следващата стъпка беше да ползвам IDE кабела на CD-ROM-а (изключвам CD-ROM-а, включвам CD-RW на негово място и не пипам нищо по дъното). Отначало беше без резултат, щот' jumper-а ми бил на master, но кат' го сложих на slave - OK.

 

След т'ва си върнах нещата както бяха първоначално (като си оставих jumper-а на CD-RW на slave) - пак нема записвачка.

 

Някой може ли да ме посъветва к'во да правя сега. Btw к'во означава cable select позицията на jumper-а?

Link to comment
Share on other sites

Ми ся 'начи, имам две местенца на дъното където може да са мушне IDE кабел. Едното е заето с кабел с два извода, към който са свързани харда и CD-ROM-а. По причина че липсва трети извод си купих втори IDE кабел, пак с два извода, който пъхнах на второто местенце.

 

Тоя втори кабел го вързах със CD-RW и до тука всичко беше прекрасно, докат' не си пуснах компа, та да видя, че записвачката нещо я няма... :blink:

 

Следващата стъпка беше да ползвам IDE кабела на CD-ROM-а (изключвам CD-ROM-а, включвам CD-RW на негово място и не пипам нищо по дъното). Отначало беше без резултат, щот' jumper-а ми бил на master, но кат' го сложих на slave - OK.

 

След т'ва си върнах нещата както бяха първоначално (като си оставих jumper-а на CD-RW на slave) - пак нема записвачка.

 

Някой може ли да ме посъветва к'во да правя сега. Btw к'во означава cable select позицията на jumper-а?

:) imash vechnia problem :) Sega.....pyrvo zapisvachkata shte ia ima kopgato i premestish jumper na MASTER i e na otdelen kanal BTW kabelite koito polzvash danebi da imat edna maaalka dupchica v edinia krai????? Ako (da) oznachava che si pritejatel na kabel sys hardware ukazanie za master/slave. Kym dynoto se slaga kraiat bez perforaciata"tam e prekysnat fabrichno kabela" a zapisvachkata ia slagash na konectora predi perforacia "master". Ako niamash takava perforacia....neshtata triabva da si rabotiat normalno kato pak jumper na CDRW e na master i tia"CDRW" e na OTDELEN KABEL. Ta za jumpers positions CS "cable select" ami....ako slojish tam jumpera.....CDRW triabva sama da razpoznae kakva da byde master or slave "tova nevinagi stava" Po princip triabva TI sam da okajesh koe kak da raboti.Uffff ne go obiasnih kakto triabva ama...za tova shte triabva cial tutorial koe kak da se sloji i kak da se pusne :)

Link to comment
Share on other sites

Бате :wub:, преизпълнен съм с преголяма признателност :), ша тряа дат' черпа. Аз си бях сложил кабела както ми падне... Ама сега като го врътнах 'сичко си дойде на мястото.

 

Забрайх да кажа, че съм мно-о-о-о-го :woot :woot ecstatic Колко малко му трябва на човек...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...