Jump to content
BulForum.com

Thhe butterfly effect 2


Jackson_Fan

Recommended Posts

Доколкото чух, световната премиера е била на 23, и от вчера вече е в локалния. Качеството сега действително май е ужасно...

Първата част беше наистина много добра, особено тази с края на dvd-версията.

На тази само актьорите засега нещо не ме вдъхновяват особено...ще видим след ... доста месеци. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Песимистично настроен съм, тъй като това ще си е чиста екплоатация на уникалната идея от първата част. Плюс това актьорският състав хич не ми вдъхва доверие.

Link to comment
Share on other sites

Идеята на първата част не е чак толкова уникална, като се има предвид предшественика на THe Butterfly Effect - The I Inside. Обаче като цяло изпълнението на Ефекта на пеперудата е на много по-високо ниво.

Link to comment
Share on other sites

The I Inside, доколкото помня се различаваше доста. Ние може да си говорим и за The Jacket, който е след The Butterfly Effect и идеята му е почти сходна, но не точно...

Link to comment
Share on other sites

Така...

Аз малко се зачудих на сравнението с "The Jacket", но след като изгледах филма, мога спокойно да кажа, че "The Jacket 2" би било много по-подходящо име за това парче лента.

 

Филмът не е лош. Филмът даже може да се каже че "става".

За съжаление летвата сложена от класическия оригинал е твърде висока.

Затова вместо втората част да се опитва да надскочи първата, тя кара направо и съвсем спокойно си минава под летвата без да я бутне. :blink:

 

Новият филм е твърде муден, залага прекалено много на любовната тематика. Героят едва ли не променя реалността за да извлече полза за себе си и компанията си. Което поне в началото изглежда че работи. Това разбира се противоречи на самата концепция на филма (а именно Принципът на Неопределеността, изложен в хипотезата, че дори едно потрепване на крило на пеперуда може да доведе до заформяне на ураган). Цялата шашма с промяната на реалностите се развива в рамките на една година (което със сигурност значи, че няма болезнени детски спомени и разни други подобни психологически бонбончета). Също коренна разлика се наблюдава във факта, че героят не знае какво се е случило с него в променената реалност, и доста голяма част от филма отива в опитите му да разбере обстановката.

 

Казах ли че филма не е лош?. Даже става. Но оригинала е по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Хмм извинявам се много, може поста ми да не е много по темата, ама някой ще ми каже ли закакво точно се разправяше в 1-та част?Гледал съм я отдавна и съм забравил, но помня, че беше много интересно.Помня, че имаше някакъв пич, дето можеше да се връща във времето да променя реалността, нещо такова ли беше или се бъркам?Кажете ми за да ми е по интересно като гледам 2-та част. ; )

Link to comment
Share on other sites

днеска намерих малко свободно време и го гледах.като цяло е добър,но не се различава много от първата част.на който му е харесала първата част,трябва да му хареса и тая

 

всеки си има мнение.мен лично и тази част ме накефи,най вече заради края

Link to comment
Share on other sites

днеска намерих малко свободно време и го гледах.като цяло е добър,но не се различава много от първата част.на който му е харесала първата част,трябва да му хареса и тая

Според мен който е гледал първата част, ще бъде много разочарован от тази. Първата беше един от най-добрите филми, които съм гледала, като въздействие втората не може да се мери с нея.

Изключително банален сюжет, само са взаимствали основната идея и не предлагат нищо ново. И актьорите не са на много високо ниво...

След като го изгледах ми се въртеше само едно в главата и то беше "...ужас"

Иначе не мога да преценя филма сам по себе си на какво ниво е, може и да не е толкова зле, просто съпоставен с първата част е боза.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...