Jump to content
BulForum.com

Проблем при инсталация на Мандрива 2006, пауър пак


ivan1961

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем при инсталацията на Мандрива 2006 Powerpack:

Дискът ми е S-ata Hitachi 160Gb, разделен на четири дяла по 40Gb, форматиран на NTFS. С помощта на партишън маджик намалих размера на един от дяловете наполовина и създадох на свободното място нов дял за инсталалцията на Мандрива, който не беше форматиран. Дотук нямах проблеми. След това пристъпих кам инсталацията на Мандрива и му зададох автоматично да си форматира преварително подготвения дял. Процесът на инсталацията премина нормално до момента на рестарт. След като компютърът се рестартира се появи грешка в буут лоудъра, в случая Лило. Опитах се да сменя буутлоудъра на Груб, което беше прието от системата, даже при първия рестарт започна да зарежда Линукс, но ми даде грешка в ID контролера на Нвидия и зареждането така и не се получи.

Може ли някой да ми помогне, за да зная къде греша и трябва ли да конвертирам партишъните на FAT32 преди да пристъпя към инсталация?

 

Конфигурацията ми е следната:

Дъно - Епокс 8rda3+

CPU - Barton 2600+

Ram - 1Gb

Video - Ati 9200 Vivo, 128bit, Saphire, 128Mb

 

Предварително благодаря

Link to comment
Share on other sites

трябва ли да конвертирам партишъните на FAT32 преди да пристъпя към инсталация?

 

няма нужда

 

а за другото

виж дали нямаш в боотлоадера

нещо като safemod както при вин

Link to comment
Share on other sites

трябва ли да конвертирам партишъните на FAT32 преди да пристъпя към инсталация?

Не. Трябва да са във файлова система ext3 или reiser. Могат да се конвертират в самия процес на инсталация, но за начинаещи e препоръчително да си подготвят предварително партишъните.

 

А за това къде грешиш - възможните причини са около милион. Не можем да гадаем.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите!

След преинсталацията всичко мина успешно. Първи впечатления от Мандрива: Разпозна без проблеми всички устройства, но смятам, че е малко бавен.

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите!

След преинсталацията всичко мина успешно. Първи впечатления от Мандрива: Разпозна без проблеми всички устройства, но смятам, че е малко бавен.

Поздрави

с кое го сравняваш?

с вин ли :)

дай му повече рамец и ще се разбърза

Link to comment
Share on other sites

Прегледай за излишни сървиси като ssh например. Въобще прегледай всички стартиращи скриптове и отрежи каквото ти е излишно. Също ограничи ефектите на графичната среда или направо пробвай друга.

Link to comment
Share on other sites

Прегледай за излишни сървиси като ssh например. Въобще прегледай всички стартиращи скриптове и отрежи каквото ти е излишно. Също ограничи ефектите на графичната среда или направо пробвай друга.

ssh си е направо задължителен за начинаещ потребител.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...