Jump to content
BulForum.com

Linux-4e


scooby

Recommended Posts

ako ima na4in da mi se kak se install programi ili nqkaf site za tfa ne6to 4e po4nah da se zanimafam s Linux no go prafq sam bez da znam za ko taa vapros.Install go ama nz kak da si ka4a programi i drugi takifa raboti i nito komandi zn nito ni6to ako se nameri nqkoi da mi pomogne 6te e mnooo qko :)

Link to comment
Share on other sites

ako ima na4in da mi se kak se install programi ili nqkaf site za tfa ne6to 4e po4nah da se zanimafam s Linux no go prafq sam bez da znam za ko taa vapros.Install go ama nz kak da si ka4a programi i drugi takifa raboti i nito komandi zn nito ni6to ako se nameri nqkoi da mi pomogne 6te e mnooo qko :)

и ако не е тайна кой линукс инсталира?

Link to comment
Share on other sites

Тва, че Slackware е лесен, беше майтап, нали?

 

scooby: слушай ся кво... Някой неща в линукс са доста по-различни от тези в уиндоус, както може би вече си забелязал. Програми се инсталират или като си свалиш пакет (специално пригоден за твоята дистрибуция) или като си свалиш сорса и си го компилираш сам (аз лично ти препоръчвам първия начин). Да работиш по метода "проба-грешка" е глупаво. Хвани почети нещо. Примерно Running Linux на O'Reilly (трябва да успееш да си намериш на pdf в интернет поне четвъртото издание). Така без нищо да знаеш да се мъчиш и да чакаш някой да ти налива акъл в главата ... малко съмнителено.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...