Jump to content
BulForum.com

Продавам 2 хардиска (IDE+S-ATA)


Recommended Posts

За да съм максимално коректен ще се опитам да обясня подробно проблемите на всеки един диск.

 

IDE дискa е Maxtor - 30 Gb / UDMA 133 / 7200 оборота (слим вариант).

Преди 6-7 месеца го взех от N00KiE с 654 килобайта (изолирани) лоши сектори. Не съм го ползвал за системен диск, а само за данни без никакви проблеми. В момента ми е напълно излишен и реших преди продажбата да му направя low level format. След него и последващия "нормален" формат дискът не показа нито един лош сектор. Помествам 2 снимки от фотоапарат, които снимах снощи - първата е на самия диск в близък план, а на втората съм снимал екрана на компютъра след форматирането.

Maxtor отблизо

Maxtor след формата

 

 

 

S-ATA диска е Seagate - 160 Gb / UDMA 150 / 7200 оборота.

Беше един от основните ми дискове, но след един рестарт биосът не го намери и установих, че просто не стига напрежение до него. След понаместване на захранващата букса няколко пъти и др. подобни "наместващи" процедури дискът тръгна все едно, че нищо не е било. След ден-два отново ми направи същия проблем и тъй като имам важна за мен информация на него предпочетох да не рискувам да правя опити да установявам проблема, а просто да купя нов и да изкопирам информацията на новия. Тъй като беше разделен на доста дялове, събрах ги отново всичките на един и снощи пуснах един формат и на него (няма и не е имал нито един лош сектор). Отново помествам 2 снимки - близък план и екрана след форматирането.

Segate отблизо

Segate след формата

 

 

Въпреки, че и двата диска в момента изглежда да нямат някакви проблеми, първият навремето е имал малко килобайти лоши сектори и не знам доколко low level формата ги заличава трайно и успешно. Вторият пък изобщо не ми е ясно защо тръгва веднъж на 5 пъти...знам ли...може да е някаква студена спойка или нещо подобно...нямам си и представа, а и не ми се занимава.

Ето защо слагам цена на Maxtor-a - 15 лв., а на Seagate - 30 лв.. Ако някой вземе и двата - 40 лв..

 

Това е...описах максимално точно проблемите на 2-та диска, за да може този, който евентуално иска да ги вземе да получи предварителна представа, а не после да тръгне да ми ги връща понеже нещо не му харесало, а и затова съм сложил тези цени.

 

П.П. Във вторник и сряда отсъствам от Пловдив.

 

 

Едит: Дисковете са в съответните хора. Темата може да се затвори.

Link to comment
Share on other sites

S-ATA диска засега е запазен за Caveman. ЕДИТ: Вече е в него.

 

IDE-то засега е запазено за samuel_jak -> ЕДИТ: Вече е в него.

 

Ако някой от тях междувременно се откаже ще пиша тук и/или на личните на всички, дето са ми писали.

 

Темата може да се затвори.

Link to comment
Share on other sites

Взимам и двата за 50 лв. но ще ги пробвам и тогава

Ще ти отговоря, както отговорих на друг с лично съобщение, който също ми предложи по-висока цена. В този форум съм от доста време и лично се познавам с голяма част от хората тук. Винаги гледам да съм коректен, когато става дума за някаква продажба или покупка от моя страна и в случая отново карам по реда на обажданията. Ако исках да печеля пари от дисковете щях да направя търг. В случая и двата са ми излишни, а и мразя да си затормозявам съзнанието (и да губя часове в проби) да установявам дефекти по техника, при положение че имам възможност просто да взема нова такава. Смятам, че разбираш как разсъждавам. След като съм дал дума на Caveman и samuel_jak, че ще им ги запазя, не смятам да се отмятам. :)

 

Едит: Дисковете са в съответните хора. Темата може да се затвори.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти отговоря, както отговорих на друг с лично съобщение, който също ми предложи по-висока цена. В този форум съм от доста време и лично се познавам с голяма част от хората тук. Винаги гледам да съм коректен, когато става дума за някаква продажба или покупка от моя страна и в случая отново карам по реда на обажданията. Ако исках да печеля пари от дисковете щях да направя търг. В случая и двата са ми излишни, а и мразя да си затормозявам съзнанието (и да губя часове в проби) да установявам дефекти по техника, при положение че имам възможност просто да взема нова такава. Смятам, че разбираш как разсъждавам. След като съм дал дума на Caveman и samuel_jak, че ще им ги запазя, не смятам да се отмятам. :)

Respect !!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...