Jump to content
BulForum.com

Nqkoi moje li da dade shema za cveto muzika


Recommended Posts

5(12V) и 7(220V) лв. като хубаво преглеждай дали всичко е вътре. Обикновенно липсва някой транзистор или кондензатор. Също така си вземи отделно 3,3nF и 330nF кондензатори за Нискочестотиня филтър за 50Hz, тъй като комплекта идва с компелкт за 80Hz (2,2nF и 220nF).

Link to comment
Share on other sites

hubavo de az si zeh za 220v no sq kato si go zglobq nemoga da svana kade da mu dam signal ot kade da go zema signala i kade da go podam na platkata i tova 4e e 220 v kakvo i kru6kite li trqbva da sa na 220 volta

Link to comment
Share on other sites

hubavo de az si zeh za 220v no sq kato si go zglobq nemoga da svana kade da mu dam signal ot kade da go zema signala i kade da go podam na platkata i tova 4e e 220 v kakvo i kru6kite li trqbva da sa na 220 volta

Прочети внимателно опътването към комплекта. Там всичко си е описано. На по-голямата платка са необходими +12V като на схемата е означено +15V. Към тази точка свързваш +12V от занранване. Входа за сигнала е Uin за + на аудиосигнала. За платката с тиристорите (по-малката от двете) към 2-те точки означени с ~ свързваш кабела, който се включва към контакта (220V). Към +220V включваш общия край на всички лампи, а от изходите на Th1/2/3 вързваш другият край на съответната лампа. 220V кит е за 220V лампи и неони докато 12V респективно за 12V крушки и др...

Също така е добре да не го включваш директно към изхова на усилавтеля а преди него, защото колкото повече увеличаваш толкова по-постоянно ще светят лампите.

Прочети внимателно упътването.

Поздрави. :)

Link to comment
Share on other sites

sorka 4e te tormozq no ima nali pri men 3 vhoda za niski sredi i bass i sq ot kade da zema signal za tqh 6tot iskam i se pak da si izpozvam kanala da si mi sedi tonkolonata i da vklu4a nali taq djadja :) a mi ima i 3 deto se vratkat zabravih im imenta s tqh kakvo naglasqm :)

Link to comment
Share on other sites

Ами за 50ст си взимаш разклонител 1 мъжки и 2 женски стерео жака. След това сигнала от първата платка се разделя на 3: ниски, средни и дисоки честоти, чиито граници се регулират чрез тримерите (мисля че за това ме питаш). Кажи за какво точно ще я използваш платката? Каква ти е озвучителната система? Иначе от зеленият изход на ПЦ-то ако го свързваш към ПЦ.

Link to comment
Share on other sites

mi zna4i imam edin usevatel s koito sam si v nas i mi e 2 po 70W i smqtam na edin ot kanalite da go sloja no v sa6toto vreme da si sedi tonkolonata ?? po princip gi 4atkam tiq raboti no sq ne6to se zatrodnih i ok de am tiq sorka za tapiq vapros am tiq 2 platki kak se svazvat edna kam druga 4eta tyka tva opatvane i ne sva6tam

Link to comment
Share on other sites

Виж където пише Lo Mid и Hi на едната и на другата. Така се свързват. Изходите нза лампите не са означени, но се вързват към средното краче на тиристорите Th1,2,3. А иначе не мисля, че е добра идея да го вържиш след усилвателя. Просто като надуеш музиката и лампите ще светят постоянно. Ако си го вързал към PC-то вземи сигнал от звуковата карта или може да пробваш от изхода за слушалки на усилвателя, но за там не знам как ще се държи...

Link to comment
Share on other sites

mm na4i platkata da e varja kam saund kartata 6tot ina4e az taka sam napravil yselvatelq mi e kam kompa :) a mi to az primerno kato yveli4avam kru6kite nqma li da svetqt kak da kaja pove4e da migat

Link to comment
Share on other sites

Ще мигат все по-често (ще изгасват по-рядко е по-точното...) докато просто спрат да мигат, а светят постоянно. Вземи си един стерео разклонител и го вържи към звуковата карта и няма да и имаш такива проблеми. После използвайки тримерите ще нагласиш на какви честоти да мигат.

Link to comment
Share on other sites

mm o6te edno vaprso4e mi kade se vrazva minusa na 12v ?? ina4e verno lipsvaha razni 4asti no si gi nakupih :)

- нa 12V се вързва към знака, който е като обърнато "т"

Link to comment
Share on other sites

mm mi kam toq znak sa6to se vrazva edna ot jicete deto idva zvukoviq signal nali :) a i to tozi znak go ima sa6to i na tazi plaatka kadeto vlizat 220 v mi ne6to nqkva jijka da zlagam li za nqkade da go vrazvam

Link to comment
Share on other sites

Да този е знака и където го има трябва да го вържеш към черният кабел на захарнването, т.е. към -. (И на 2-те платки)

Link to comment
Share on other sites

na4i si4ko go varzah i slojih jak majki i go vkluih kam edno radio i kato go vklu4ih tonkolonite zapo4naha da svirqt po slabo ot kakvo e merih tam kabelite ne davat na kaso no ne iska da ba4ka varzano e kam 12 v nali + i - si4ko to4no i kam 220 v e varzano no ne iska da zaraboti varzal sam edna kru6ka nali za proba i posle da ida da si kupq o6te kru6ki kakvo moje da ima 4e da ne ba4ka ???

Link to comment
Share on other sites

Ако си сложил резисторите R8,R10 и R12 ги махни.

ЗАБЕЛЕЖКА: Фототранзисторите в оптоелектрониката (оптроните) често са без изведена база от полупроводниковата структура, което изисква допълнителен сигнал или голямо усилване за извеждане на транзистора от дълбоко запушеното му състояние. В това приложение, ако усилването е голямо, резисторите R8, R10 и R12 не се слагат, тъй като фототранзисторите ще се отпушат леко, а те са паралелно свързани към управляващия преход на тиристорите. Ако усилването е малко, без R8, R10 и R12 фототранзисторите няма да преминат в отпушено състояние. Практическата оценка за това може да стане по следния начин:

1. Включва се само платката с тиристорите, без да и се подават управляващите сигнали LO, MID, HI - тиристорите трябва да бъдат отпушени и лампите да светят постоянно. Ако това не е така, фототранзисторите са отпушени от допълнителния ток през резисторите R8, R10 и R12 и те трябва да се премахнат.

2. При свързване на двете платки и без подаден входен сигнал Uin, лампите трябва угаснат.

Пробвай го това.Първо даваш само 220В ток без 12В и всичко трябва да свети без да подаваш аудио сигнал.След това като подадеш 12В трябва да изгаснат.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл кое не става? Пробва ли да включи само платката с 220 волта?(не забравяй и отделният минус на тази платка)Светят ли лампите? Ако светят значи си я нацелил както трябва. След това провери и другата дали си вързал правилно всичко. Гледай нещо да не е дало на късо и да не си обърнал някой диод или кондензатор. На схемата са им означени + овете. Също така провери дали си запоил едни жички по платките означени с М. Пробвай ги тези неща и кажи какво е станало.

 

Еdit: Да не си сложил някой транзистор или тиристор на обратно?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...