Jump to content
BulForum.com

Shah / Chess


BRETO

Recommended Posts

Ako imate ili znaete ot kade da si svalq knigi za obu4enie za shah shte vi bada mnogo blagodaren, ako se interesuvate pishete tua az shte izpratq kakwoto sam nameril dosega, no ne e mnogo, samo basics + 1 kniga za debijuti i tq ne e koi znae kolko polezna.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е че искаш шах да учиш но според мене(пък и в интернет аз не моаг да намеря книги)е най-хубаво да си земеш някоя игра с инструктор-например аз имам Chessmaster 9000(или 8000 беше забвавил съм) и там има записани игри и библиотека-абе много работи се :pirate

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Точно така-от Вареза в 2-те игри Chessmaster 9000(2 disks) Hiarcs 9 има много добри възможности да учиш шаха.

Първата игра трябва да я заредиш в режим Fuul(заема обаче 900 Mb място!)-обучаващите програми са във втория диск.Втората игра може да се настрои така,че машината да играе най-правилните ходове,както и игра между двама противници от най-различни турнири.

Но ако искаш да станеш добър шахматист първо научаваш няколко защити,след това стратегия и тактика и още какво ли не.

Целта в шаха е да играеш даден ход с определена цел и да мислиш няколко хода напред.Един пример-понякога се изиграват около 20 хода,за да постигнеш изолирана пешка в центъра,да я блокираш и унищожиш или при блокиран център да атакуваш по фланга.Когато се усвоят някои основни похвати,тогава идва и удоволствието от играта!

Малко е сложно,но стъпка по стъпка при добро желание може да напреднеш.А ако си напреднал шахматист,нека написаното не те обижда.

Желая успех!Ако трябва ще помогна с нещо.

Link to comment
Share on other sites

Който чете тази тема,да отиде в Games>темата за Hiarcs 9.Там има информация как човек може да се учи или усъвършенства чрез програмата за шах Hiarcs 9. :P

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговора, аз вече си свалих някоилко книги еи от тук : Chesskids.com > Library ако има начинаещи шахматисти би било поезно за тях да ги погледнат, аз имах огромна полза, но става въпрос за съвсем начинаещи . hF .

 

P.S. (Няма да пиша gL щото смятам че шаха е единствената игра в която късмета не е от значение.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...