Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми Охлаждане?


Recommended Posts

Значи незнам дали има такава тема поне, аз не намерих, но ми трябва да ми препоръчате хубаво охлаждане за пс-то ми.Искам, ако може да ми препоръчате охлаждане за цялото пс на добри пари и така. :lol:

Link to comment
Share on other sites

като за начало можеш да кажеш какво ти е ПЦ-то

и евентуално гледам ще искаш съвет за вентилатори по кутията та може да кажеш каква ти е и кутията и какви отвори за вентилатори има ;)

 

а също така за какво ще го ползваш (клок, много клок, или просто така..)

Link to comment
Share on other sites

CPU AMD Semprom 2500+

HDD 80GB

VGA FX5500

RAM 512MB

 

друго ? Кутията не я знам ква е, но мисля да е сменям.Охлаждането ми трябва просто ей така не че ще го клоквам или нещо др. Просто искам хъбаво охлаждане за ПС-то.Можете да ми препоръчате кутия и охлаждане.Даже и за видеото и така...

Link to comment
Share on other sites

Съветвам те да си харесаш една кутия Deluxe от сайта на ера link, и някви охлаждания за останалите компоненти пак от там, за процесора може би някакво на Glacialtech, или на Spire, но този път от Vali link

Link to comment
Share on other sites

Съветвам те да си харесаш една кутия Deluxe от сайта на ера link, и някви охлаждания за останалите компоненти пак от там, за процесора може би някакво на Glacialtech, или на Spire, но този път от Vali link

 

То хубаво ама да имаше и снимки на компонентите.За да видя кво да си харесам :) щот все пак тряя да вършши работа и да ми харесва :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

То хубаво ама да имаше и снимки на компонентите.За да видя кво да си харесам :) щот все пак тряя да вършши работа и да ми харесва :rolleyes:

Има един сайт Google Pictures върши работа ;)

Link to comment
Share on other sites

ZALMAN CNPS7000B-ALCU, Meden, OEM 24$

Fan for SVGA, ZALMAN, VF700-ALCU 24$

Fan for Chipset, ZALMAN, ZM-NB47J 5$

Fan Ball, 92mm, ZALMAN FB123 7-8$

 

красота, тишина, ниски температури, класика .. кво повече ти трябва ;)

 

ако кутията ти е с 80мм дупки можеш да сложиш 80 мм залмани на по ниски обороти ;)

 

мнението ми може да е субективно щото все пак ...

Link to comment
Share on other sites

най доброто охлаждане е водно потърси по магазините :punk

 

Бря, че с какво превъзхожда фреона или просто реши да се изцепиш ей така да има нещо...

Link to comment
Share on other sites

Бря, че с какво превъзхожда реона или просто реши да се изцепиш ей така да има нещо...

Ами първи пост му е на момчето...нали трябва да се разпише... :laughing:

Аз бих спестил от марковите вентилатори що се отнася до охлаждане на кутията. Има достатъчно евтини големи безшумни вентилатори, които ще вършат същата работа. Не бих спестявал от добро охлаждане (надежден вентилатор & качествен радиатор) що се отнася до CPU...GPU...там нещата са по-различни...

Друг е въпросът, че щом ще сменяш и кутията...добрата кутия не само е по-просторна, но и почти винаги върви с няколко (често добри) вентилатора, а ако я вземеш в комплект с добро захранване, то също е подходящо замислено за самоохлаждането си.....така че ще се съсредоточиш най-вече към охлаждането на активните си компоненти.

Link to comment
Share on other sites

ZALMAN CNPS7000B-ALCU, Meden, OEM 24$

Fan for SVGA, ZALMAN, VF700-ALCU 24$

Fan for Chipset, ZALMAN, ZM-NB47J 5$

Fan Ball, 92mm, ZALMAN FB123 7-8$

 

красота, тишина, ниски температури, класика .. кво повече ти трябва ;)

 

ако кутията ти е с 80мм дупки можеш да сложиш 80 мм залмани на по ниски обороти ;)

 

мнението ми може да е субективно щото все пак ...

 

И аз така мислим. :D

В тия жеги между другото е важно да има вентилатори на кутията, защото останалите не могат да направят кой знае какво при положение, че околната температура е 45C. Аз съм сложил 2x80mm, които да духат навън и в кутията е почти колкото и в стаята ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе бива го ама дооста шумен...

Това, може би ще ти свърши работа по-добре, ако си на Амд...

 

edit: сега погледнах 30$ е в Ресет...

Link to comment
Share on other sites

сега ми стана интересно

 

след като излезнаха толкова много нови охлаждания за процесори за които даже несъм чувал

 

та този вентилатор по добър ли е от залман 7000B, чиято ОЕМ версия струва едва 19$ или пък от 7000B-CU който е 37$

 

просто ми е интересно да се образовам малко ;)

Link to comment
Share on other sites

Ем тогава някой от двата залмана линк, линк, прецени сам дали си струва разликаа в цените, но пък винаги можеш да си змеш един Galcial Tech... и да заспи...

Link to comment
Share on other sites

В момента съм с 5 вентилатора отскубнати от някъкви компакове и вършат същата работа.Последния днес го сложих да охлажда паметите и е абсолютно безшумен+още един вентилатор съм сложил в/у този на процесора и свалих още към 3-4 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Някаде в Тракия има ли магазин дето да видя тия залмани ? Ако няма кажете каде да отида да ги видя.

 

Някой ако знае сайт с каталог и снимки на кутии и даде ще съм му благодарен.

 

Предложете ми видео 256мб по-възможност GeForce на добра цена да не е няква извънземна :)

Link to comment
Share on other sites

В сайта на Ресет Компютърс можеш да ги видиш залманите, reset.bg, май беше... A относно Colermaster Susurro, ми той е най-тихия кулер за двуядрени системи, 16 децибела, а на едноядрени още по добре... може да е проблем, че е с термистор, без ръчен фан контрол, но лично аз бих си го зел, но за Семпрона ми малко не заслужава щото и бокса си го държи на 40 градуса.

 

едит: добра цена може да е и 100 долара може и 200, зависи... мисля че 7600GS e най-оправданата покупка в момента ако не ти се дават над 200$

едит2:На Галакси версията разбира се...

Link to comment
Share on other sites

@Xciter е ти пък... да не си луд да дам 200$ ;-))) Каде се намира тоя магазин ? Сега ще видя в сайта...

 

Някой няма ли да хелпне?

 

Някой ако знае сайт с каталог и снимки на кутии и даде ще съм му благодарен.

 

Предложете ми видео 256мб по-възможност GeForce на добра цена да не е няква извънземна :)

 

Кат кутия това си избрах как ви се струва.Аз каг гледам ако сложа вентилатори повече ще има от каде да взимат въздих ? ЦъК?

Link to comment
Share on other sites

Карти под 200$ със 256мб памет има но както в много теми беше написано обикновнно във варианта на видео карта с 256мб памет е с по бавни памети от същката видео карта но с 128мб памет

Link to comment
Share on other sites

Странно защо темата се е превърна в предложете ми видео карта :bgrin:

Така по темата за охлаждането мога да ти препоръчам охладител AC Freezer 64 - много добро решение е. Останах много доволен от както съм с такъв но за сокет 775. Има доста огромна разлика от ВОХ. Предполагам ще ти свърши доста добра работа като се има в предвид че А64 са по студени от моя Интел Р4. Вентилатоа струва 51лв, това може би е един от най-евтините охладители с хетпайпове. При товар с S&M процесора не качва повече от 58*С при 4.1ГХц - 1.35в.

По темата за видео картата - 7600ГС на галакси струва 144-145$ вече е има в наличност в ерабг. А иначе карта за под 200$ няма смсъл да е с 256МБ рам :bgrin: Няма да има смисъл защото графичните процесори все още са прекалено слаби да се възползват от обема на памета, за сега им е необходима голяма пропускливост на шината.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...