Jump to content
BulForum.com

Опън Клуб в Пловдив


GLT

Recommended Posts

щом желаете ще ви дам малко инфо как е протекла последната среща ;-)

Тази събота (29.11.2003) на срещата се проведе инстал & конфиг демо на Slackware9.1, бе даден малък урок за това как да разпределяме IP-та на мрежи според маски и се поговори малко за сайта на клуба. Поради големия спор на тема IP не можахме да разберем интересна ифнормция за PHP, тъй като времето напредна. Впрочем сайта ще се разработва на основата на OpenWorld и ако някой смята, че може да помогне с нещо е добре дошъл. Рядко имам възможността да пиша тук, затова можете да пишете в форума на сайта или да ми пишете на OpenBSD@netbg.com

 

 

preace n RE5PECT

Link to comment
Share on other sites

И не само за него, а за всички които имат подобни притеснения:

 

Моят опит в общуването с представители на общността на отворения код, показва, че индивиди от типа за който говориш (които да ти се присмиват и унижават) не виреят там - или поне много бързо общността ги изолира и отхвърля. Основната идея на отворения код е в споделянето - на код, на знания и умения; тази идея няма как да се осъществи с "присмиване" - подобно отношение противоречи на цялостното разбиране на участниците в движението за това как трябва да се общува. Така че притесненията ти са наистина неоснователни.

Което не означава, че хората в този клуб са способни да поемат и преглътнат всичко. Ако твоята основна представа за тези неща е, че там са събрани хора, които са длъжни да решават твоите проблеми вместо теб, че тези хора просто горят от желание да работят, едва ли не, за теб, докато ти не си даваш никакъв зор - много е вероятно (дори 100% сигурно) ти да се окажеш изолирания и отхвърления. Запомнете, че тези хора с удоволствие ще ви помогнат, но само ако демонстрирате поне малко усилие да се справите сами. Т.е. - ако очакваш да цъфнеш просто там и да изтърсиш "Отворения код рулз! Вие сте куул! Аре сега да ми настроите скенера да бачка под Линукс..." - няма да излезе нищо добро от това. Дори не бих искал да съм наблизо в такъв момент. Защото, наблягам отново, Идеята е в Споделянето - това включва не само споделянето на купона, но и (дори най-вече) споделянето на усилията за решаване на проблемите!

ov3rm4n ,napulno sum suglasen s teb i spodeliam kazanoto, na nikoi ne mu e priatno da se habi za toia deto duha.. :(

a lichno na men mnogo mi se iska da doida zashtoto sum siguren che vse shte naucha neshto polezno a i edin kolega koito e bil vseki put me vika no do sega vse se pada taka che da sum na rabota,a vremenata sa takiva che ako ne rabotish ostavash i bez malkoto udovolstvia koito mojem da si pozvolim.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...