Jump to content
BulForum.com

Съвет за части


Recommended Posts

Значи решил съм да си ъпгрейдвам компютъра

 

сегашната ми конфигурация е :

 

ASUS A7N8X-Deluxe v.2.0

MAXTOR SATA 80GB

6600GT (AGP)

RAM: 2x256 (A-DATA + Kingston :sick )

за процесора Zalman CNPS-7000-AlCu

 

 

чакам някой да ме посъветва как ще е по-добре да продам дъното, процесора, рам-а, и видеото и да мина на на с.939 с ПЦИ-Е или да мина на с.754?

ако да мина на с.939 ако може да ми предложите каква карта сносна мога да си взема и колко пари ще излезе?

и ако е за с.754 (за което съм най навит понеже ще дойде по евтино) какви точно части да си взема?

семпрон64 или атлон64 ? какво дъно.. и т.н.

мерси ви предварително..

 

за сега съм се спрял на:

ASUS K8N-E

Athlon64/s.754/3000+ or Sempron64/s.754/3000+

OCZ 2x512 (ot reset za 100$)

 

очаквам вашите коментари и съвети.

 

Вафлички и Храсти ... професор Хулиган Кучков :woot :punk

Link to comment
Share on other sites

Ти направи ли си труда да погледнеш поне малко преди да си пуснеш темата?Защо с.754?Освен, че е по-евтин друга причина има ли?По-добре си вземи по-скъпо дъно и процесор на с.939 и по-евтина памет?Тая ocz не ти трябва толкова ако няма да клокваш.

ASUS A8N-E -$99

ATHLON64 3200/BOX -$128.50

Galaxy 7600GS 128MB DDR3 - $144.00

KIT 2x512MB DDR400 KINGSTON -$97.00

Не си казал колко лв. ти е лимита.

EDIT:цените са от ера.Гледах технинте защото не слагат ддс.

Link to comment
Share on other sites

Asrock 939Dual-SATA2 кеф ти АГП кеф ти PCI-E

3000+$ BOX 113$ или 3200+ box 128$ зависи от това дали ще клокваш и до колко ,че това дъно около 300 шина му е макс-а

Карта засега оставаш си с сегашната

Памет тия OCZ от Ресет са дървета ама както искаш :)

Ако ще взимаш и карта скачай направо на АМ2 или на Интел :)

Едит:Все пак колко ти е бюджета ?

Link to comment
Share on other sites

значи неми се иска да взимам карта

моята е почти нова .. на няколко месеца пък и компютъра вече не го ползвам кой знае колко много

 

ами предложете някоя по добра рам ... Corsair XMS става ли?

Link to comment
Share on other sites

значи неми се иска да взимам карта

моята е почти нова .. на няколко месеца пък и компютъра вече не го ползвам кой знае колко много

 

ами предложете някоя по добра рам ... Corsair XMS става ли?

Super T CL2 това е най-добрата памет в средния клас.

Link to comment
Share on other sites

чакам някой да ме посъветва как ще е по-добре да продам дъното, процесора, рам-а, и видеото и да мина на на с.939 с ПЦИ-Е или да мина на с.754?

ако да мина на с.939 ако може да ми предложите каква карта сносна мога да си взема и колко пари ще излезе?

и ако е за с.754 (за което съм най навит понеже ще дойде по евтино) какви точно части да си взема?

семпрон64 или атлон64 ? какво дъно.. и т.н.

мерси ви предварително..

Athlon64/s.754/3000+ or Sempron64/s.754/3000+

OCZ 2x512 (ot reset za 100$)

Тези въпроси се кометират от една година на сам. Мисля, че вече за всичси (дори и за мен ;) ) е ясно какви са разликите между 939 и 754 и, че 939 е по-скъпо, но си заслужава парите. Дилеми от сорта на AGP или PCI-E също са неоснователни, отново е въпрос на пари, иначе е ясно кое по-перспективно и по-добро. А Семпрон или Атлон са различен клас процесори! Всеки би те посъветвал да вземеш атлона, ако ти се вързва като финанси.

А колкото до покупката на рама, аз лично от ресет си взимам само кабели, другите неща ми се струват с леко надути цени (или поне до скоро беше така, сега не съм им гледал ценовите листи).

Link to comment
Share on other sites

... моята е почти нова .. на няколко месеца пък и компютъра вече не го ползвам кой знае колко много ...

изчакай докъм септември ако не бързаш ;)

Link to comment
Share on other sites

изчакай докъм септември ако не бързаш ;)

ами доста хора така ме посъветваха поради различни причини

твойта каква е? ти ли ще можеш да ми предложиш нещо или?

Link to comment
Share on other sites

не четох много от постовете - но по - добре си вземи новия сокет на AMD дъно и процесор - хем ще се и с ДДР2 памет - не се набутвай с това 939

Link to comment
Share on other sites

нях се спрял на MSI K8N NEO4-F обаче не прочетох много добри отзиви за него в нета особено по отношние на клок

препоръчайте ми дъно за с939 на сносна цена и все пак да се клоква че тя крастата си е краста :)

засега съм решил да минавам на с939

Link to comment
Share on other sites

значи поръчано е:

EPoX 9NPA+ Ultra

AMD64 3200+

и картата става 6600GT PCI-E

 

само ми остана проблема какво захранване да взема

има ли нещо по ефтино от фортрон и да е качествено и от къде по точно мога да си купя такова

мерси:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...