Jump to content
BulForum.com

Какво ще кажете за това....


CyberHill

Recommended Posts

Тук

Струва ли си парите и при нормално каране колко ще гори.... много съм се запалил по това чудо , ама се чуда дали да менкам моята дизелачка ( Lancia Delta 1.9TDI ) за това фиатче?

 

Дайте някое компетентно мнение... Не от рода.. бати и тъпия фиат , или мани го това.... много ще гори , чупли ви са ... и т.н.

 

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

лично според мен не си струва да дадеш толкоз пари за тая кола, по-скоро без да искам да правя реклама , в buy/sell имаше преди седмица някъде обява за едно хубаво бмв за 5000, но ти си решаваш, щом като си се запалил толкоз много , трудно някой ще те разубеди

Link to comment
Share on other sites

лично според мен не си струва да дадеш толкоз пари за тая кола, по-скоро без да искам да правя реклама , в buy/sell имаше преди седмица някъде обява за едно хубаво бмв за 5000, но ти си решаваш, щом като си се запалил толкоз много , трудно някой ще те разубеди

 

Вярно парите не са малко , но това е голям резак и трудно се намира точно този двигател.

Просто малко съм сложил розовите очила и се положителни неща виждам... точно поради това пуснах темата ,та по реалистично настроените форумци да си кажат мнението... 170к.с. направо....

Link to comment
Share on other sites

Моя съвет е да си караш дизелака и да не се хвърляш на турбо на 0 км. Няма турбо да не е ръчкано яко, а и ремонтиран мотор... Сменени амортисьори - като гледам са спортни (ниско купе, твърда возия). Такъв мотор смуче доста бензинец и след дизела ще ти се струва, че имаш дупки в резервоара и портфейла. Според мен в конкретния случай е позакърпено и напудрено като за продажба и който го купи - да му бере гайлето. С три думи: бегай от него!

Link to comment
Share on other sites

ООО за каране е карано яко... то такъв мотор, едва ли е каран с 50км.

За километрите е наистина доста жизнено важно , защото такъв форсиран двигател се износва доста бързо , особено ако си се в червеното на оборотомера. За амортисьорите , е нещо нормално , да слагаш разилчни докато ти пасне возията ( в смисъл да кара възможно най-твърдо и да е възможно най ниско ) има доста хора които им е мечта гърнето да жули в асфалта. Така че доста е важно километрите ( които нямам представа как някой може да докаже :) ).

Абе лошото е че е малко скъпичко... все пак е Пунто не е Z3 :)

Link to comment
Share on other sites

ООО за каране е карано яко... то такъв мотор, едва ли е каран с 50км.

За километрите е наистина доста жизнено важно , защото такъв форсиран двигател се износва доста бързо , особено ако си се в червеното на оборотомера. За амортисьорите , е нещо нормално , да слагаш разилчни докато ти пасне возията ( в смисъл да кара възможно най-твърдо и да е възможно най ниско ) има доста хора които им е мечта гърнето да жули в асфалта. Така че доста е важно километрите ( които нямам представа как някой може да докаже :) ).

Абе лошото е че е малко скъпичко... все пак е Пунто не е Z3 :)

Аз не съм много компетентен ама карай.Да са изкажа.

Та както казаха някои хора по-нагоре от дизел на бензин щи са стори че парите са ти станали течни и изтичат от портмонето :D .Иначе Фиат-чето е хубавко-особено ако си падаш състезател.Ама чак пък 6000 лева :wacko: .Ако пък наистина искаш да си зимаш нова кола бих ти препоръчал за 6000-7000 хилядарки да си земеш някой баварец :)

Link to comment
Share on other sites

Не аз по - принцип нямам намерение да купувам кола , щото Delta-та ми е много добре и се "разбираме" много добре , ама от бая време ми се въртят такива идаей , специално за такъв тип двигател , ама май май ще заложа на расъдъка :)

Иначе честно казано , ако имам някой излишен лев , ще го забия веднага това Пунто , просто за това купе е уникално ускорението.

А при положение че Ланчията ми гори 6л/100км верно ще ми дайде много 10- 15л/100км.

Пък и сега чета тука коментари за колата и всичко живо казва ,че не е препоръчително да се купува точно тази форсирана версия , защото и е взета душата.

Link to comment
Share on other sites

Не аз по - принцип нямам намерение да купувам кола , щото Delta-та ми е много добре и се "разбираме" много добре , ама от бая време ми се въртят такива идаей , специално за такъв тип двигател , ама май май ще заложа на расъдъка :)

Иначе честно казано , ако имам някой излишен лев , ще го забия веднага това Пунто , просто за това купе е уникално ускорението.

А при положение че Ланчията ми гори 6л/100км верно ще ми дайде много 10- 15л/100км.

Пък и сега чета тука коментари за колата и всичко живо казва ,че не е препоръчително да се купува точно тази форсирана версия , защото и е взета душата.

Еми видя ли как знайш :) .Абе Delta RULEZ :D .И майка кара Делта и си е много доволна колата според мен.Не си заслужава да даваш маса пари за нещо дето не знайш колко живот има :) и още колко време ша го караш без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Жена ми има Пунто 1.7ТД. Не е толкова голям "резак" като това, но е с 14-ки и ниски гуми. Усещането е далеч от това на спортна кола, въпреки много доброто си окачване. Не е стабилно на завой. 6000 за това са прекалено много. Двете врати не правят автомобила 'купе', а хетчбек с три врати :)

Ако говорим за истинско спортно Пунто - това е Абарт модификацията, но то е с разширена база и различно окачване.

И да се разберем - харесвам Пунто. Много добър автомобил за града но за спортист не става. Откажи се.

Link to comment
Share on other sites

Отказах се.

Въпреки че ще е кеф да се кара такава кола....

 

Да ама кефа е от ъгъла до светофара :bgrin:

 

Коли за които може да се дадът парички:

 

Мазда Миата

Тойота Супра (ако нема - Селика)

Хонда (някое от купетата или сивик 2 вр.)

Меган купе - 2.0-16

 

за други не се сещам

 

едит: забравих голф 2 гти ПК регистрация :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...