Jump to content
BulForum.com

WUSHU


AuReOluS

Recommended Posts

Ако някой може да ми даде инфо за тренировки по Wushu, моляяяя....

Страшно много искам, но за Пловдив нищо не съм чувала...

 

wushu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ако някой може да ми даде инфо за тренировки по Wushu, моляяяя....

Страшно много искам, но за Пловдив нищо не съм чувала...

и що искаш страшно много?

Link to comment
Share on other sites

Необходимо ми е, съвсем на "същностно" ниво, мое си вихрово такова :D

Трябва да се науча на дисциплина...и искам да стане по този начин...

...- освен това, То е добър начин (за мен, по усещане, пак мое си) да се самовъзпитам в излъчването навън...без опасност от изригване и помитане на себе си и другите...затова!

С поздрав...

 

ПС: :inqn :inqn :inqn ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо?

Смяташ, че не е подходящо за мен???

Няма нищо по хубаво от това да откриеш в себе си чувството-начин да контролираш енергийните си потоци, така че да не вредиш на другите...или поне най - малко това...

Какво според теб е по - подходящо...,защото имам усещането, че имаш нещо предвид, или греша ...poznai ?! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Не искам да те насочвам към нищо. Пробвай щом мислиш, че ще ти помогне да си насочиш енергийните потоци и да си изградиш дисциплина :> .., пък ако не стане, давай следващото.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като 1-я сайт е в разработка а 2-я въобще не го разбрах..искам да попитам WUSHU не е ли вид гимнастика !? Китайска или еди каква си.. :confused простете за невежеството ми.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Много е важно човек да иска нещо, особенно в бойните изкуства

всеки може съвсем индивидулано да определи СЪС КАКВО ВСЪЩНОСТ МОЖЕ ДА ПОСТИГНЕ ЖЕЛАНИЯ РЕЗУЛТАТ

Това е територия на индивидуални наклонности ( поне според мен )

 

Иначе гореспоменатите енергийни потоци са тема на всички бойни изкуства ( не и спортове ), в една или друга светлина , особенно тези които се занимават с философия , и изграждане на характери.

 

Например в Айкидо се говори за "КИ" - вътрешната енергия,

впрочем при големите майстори съм я видал и като различни външни проявления ( влъскане , хвърляне от разстояние ( най-често не много -голямо ) )

или примерно сблъсъка на 100-на килограмов с 50 килограмов човек , при което 100-на килограмовия отхвръква , а 50 килограмовия не се и помръдва ...

( Ако на някой немогат да си го представят , то тва си е лична работа :) )

както и да е ...

Относно други проявления - само човек може да си ги усети ...

Опитай и ще разбереш ...

 

Точно за избраното от теб изкуство - немога да отговоря ( по-способен съм да дам отговор относно японските "ДО" изкуства ) , но мисълта ми беше че почти във всяко едно бойно изкуство ще откриеш заложбите на управлението на тези енергийни потоци.

Изграждането на теб като натура си е единствено до твоето желание да се изградиш по избрания от теб път :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти Sonic ... и на всички останали... :D за подкрепата и инфо-то!!!

 

Към I`GoT`Da`PoWeR....

 

Да Ушу -то до някаква степен е гимнастика..., то е основа ( разбирай го като техника и философия) на Кунгфу, Тай Чи, и десетки подобни...такива... :inqn

То дава възможност да осъществиш връзка между вътре и вън...----> тази връзка се нарича хармония.. :wub: :wub: :wub:

С поздрав...

Link to comment
Share on other sites

Да Ушу -то до някаква степен е гимнастика..., то е основа ( разбирай го като техника и философия) на Кунгфу, Тай Чи, и десетки подобни...такива... :inqn
Така е било представяно преди години, когато не е било позволено да се тренира, та е третирано като гимнастика на пръв поглед, но всъщност не е.
Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти Sonic ... и на всички останали... :D за подкрепата и инфо-то!!!

 

Към I`GoT`Da`PoWeR....

 

Да Ушу -то до някаква степен е гимнастика..., то е основа ( разбирай го като техника и философия) на Кунгфу, Тай Чи, и десетки подобни...такива... :inqn

То дава възможност да осъществиш връзка между вътре и вън...----> тази връзка се нарича хармония.. :wub: :wub: :wub:

С поздрав...

 

Благодаря ти! Нещо такова ми трябва..но тъй като аз съм много нервен (по природа) незнам как ще издържа..не ме свърта.. :wacko: Някак си искам нещо да правя в нас някакъв вид техника но без да посещавам клуб..може да ви се струва глупаво но.. :( Да не е тренировка..някакъв вид успокоение :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Нищо необичайно като състояние, поне за мен... ;)

То не че не може вкъщи, но просто не е толкова безопасно...и го казвам от личен опит...

Имам си наръчник(доколкото може да съществува такъв), но работата с енергия - живителна, не е безопасна, нужно е наблюдение от по - запознат в конкретната материя...

И това е така, защото няма контрол над личностните показатели - емоции и тем подобни...

По природа съм "камикадзе" и реално осъзнавам колко много мога да си навредя...сама...

Именно затова се съобразявам с "ИСКАНЕТО" , докато не се е превърнало от искане в необходимост, жизнена при това...

Та...защо не е препоръчително ..----. " САМ ВКЪЩИ":

-веднъж правих упражнения от, подчертавам,книжка...

--- като последица вдихнах температура и получих аритмия...това стига ли...?

а на пръв поглед то беше толкова безобидно, като поредица от движения и без особено натоварване...

та затова...Примерно Тай Чи- то ми е твърде спокойно, и знам че ще ме хванат бесовете...

Докато с Ушу имам по - особена връзка...

От седем годишна сънувам ... и понеже не се вслушах в сънищата си, а и нямах кой знае какви шансове, поради липсата на такова в близост до мен...сега твърдо съм решила да се превъзпитам...а и на мнение съм че никога не е късно, за каквото и да е...

С поздрав! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Нека и аз да се изкажа :D

Ае хора буквалния превод на WUSHU е : Военно изкуство. За каква гимнастика говорите не ми е ясно. То е създадено като начин на водене на бой (всеки стил си има определен маниер на водене на бой и оттам различна специфика в тренировъчния процес)

По темата в нета има много клипове които "гимнастици" , които буквално гърчат съперниците си.

Неразбирането на нещтата води до тези заблуди отностно повечето стилове Wushu.

 

П.С. обръщам се към AuReOluS, както и към повечето тука ....... не пишете глупости за неща, които не разбирате. Кво било Тай чи-то, кво било Wushu-to, кво било едкво си .... по-добре прочетете информация по темата, вместо да си губите времето в приказки от 1001 нощ

Link to comment
Share on other sites

Позволи ми да разбирам малко повече от теб....

Защото ... Ушу -то в неговата основа като практока и в идеята заложена при създаването на тази техника...е философия...( изживяване...по - скоро вътрешно - самоопознаване...или път към това...)

А и никой не е казал, че не е смъртоносно... :D

Но разглеждано от тази позиция... Excuse me ... кое от заобикалящото ни... не е ?!

Ех ..smislenov многото мислене не е на добре ... (невинна шегичка.., но и добър извод от изживяно...)

С поздрав ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

брех разбирачи като AuReOluS колкото щеш в тая държава :D

 

"-веднъж правих упражнения от, подчертавам,книжка...

--- като последица вдихнах температура и получих аритмия...това стига ли...?"

 

"Да Ушу -то до някаква степен е гимнастика..., то е основа ( разбирай го като техника и философия) на Кунгфу, Тай Чи, и десетки подобни...такива..."

 

Ей тези думи казани от теб са напълно достатъчни да се разбере колко имаш представа от wushu.

 

"Позволи ми да разбирам малко повече от теб...."

 

не ти позволявам .... даже ти забранявам !!! Все пак претендирам, че доста повече съм се занимавал и съм доста по-навътре от теб. Аман от приказки като тези, после защо на wushu-to се гледа с такова око.... ей точно заради такива като теб.

 

П.С. Тва че си вдигнал температура сигурно е защото си се кълчил на течение ;)

Link to comment
Share on other sites

хахахаха, фънки, ти ако тръгнеш да обръщаш внимание на всички заядливжи във форума до никъде няма да стигнеш :bgrin: гледай си световното и си пии биричка изобщо не ги взимай тука насериозно :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
П.С. Тва че си вдигнал температура сигурно е защото си се кълчил на течение ;)

 

Това къде и на Какво се кълча...не го изключвам, но няма отношение, да не говорим, че май си е само моя работа...на който не му изнася споделения ми опит...го моля поне да не " Ос...ра" темата ми....

С каквото и да си се занимавал,...и колкото ...за съжаление не си разбрал нищо....

Пък..и пак казвам...никой не е казал..че Ушу - то не убива...и пак не е то като техника...а е нагласата на практикуващия...твоята явно е на някакъв доста " измислен" път Войне.... :wacko:

Към Stenli...дружке...гледай си мачовете ииии.... и не пиши...офффф...кво ше кажеш....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...