Jump to content
BulForum.com

Купувам РАМ 2x512mb DDR500 или DDR533


Recommended Posts

Не е съвсем точно по темата ти, ама ако ще ти е от полза, заповядай:

Не си писал къде ще я пъхаш и на колко ще я напъваш, ама най-евтиното, което може да се намери и да ти свърши работа е DDR400 SUPER T CL2. Тя, всъщност, не струва много повече от останалите DDR400 (~+10%). Но в момента има само 1GB пръчки. Тази памет е изключително податлива на клок и със сигурност удовлетворява честотите, които искаш да постигнеш. Не са рядкост бройките, които вървят и на повече (шина 272-275). Според мен си заслужава да пробваш.

По нататък по цени се нареждат

DDR500 A-DATA VITESTA

DDR500 KINGMAX/HARDCORE

DDR566 A-DATA VITESTA

Но това може и да го знаеш де.

Link to comment
Share on other sites

Не е съвсем точно по темата ти, ама ако ще ти е от полза, заповядай:

Не си писал къде ще я пъхаш и на колко ще я напъваш, ама най-евтиното, което може да се намери и да ти свърши работа е DDR400 SUPER T CL2. Тя, всъщност, не струва много повече от останалите DDR400 (~+10%). Но в момента има само 1GB пръчки. Тази памет е изключително податлива на клок и със сигурност удовлетворява честотите, които искаш да постигнеш. Не са рядкост бройките, които вървят и на повече (шина 272-275). Според мен си заслужава да пробваш.

По нататък по цени се нареждат

DDR500 A-DATA VITESTA

DDR500 KINGMAX/HARDCORE

DDR566 A-DATA VITESTA

Но това може и да го знаеш де.

 

Marvin къде би поставил(в горната класация) OCZ-тата дето ги продават Ресет,

OCZ Platinium DDR400 2-3-2-5 225лв

OCZ Gold XTC DDR500 3-4-3-8 250лв

Link to comment
Share on other sites

Marvin къде би поставил(в горната класация) OCZ-тата дето ги продават Ресет,

Ами... в графата "Скъпи". Което не означава, че не са добри, но според мен няма смисъл от такива чудесии в нормален компютър. Тръпката е да ти свърши работа нещо (относително) евтино, а останалите пари да вложиш в нещо друго, от което се нуждае системата (ако да речем не ги изпиеш с приятели). Аз, примерно, винаги бих избрал 2х1GB от някоя не чак толкова бърза и скъпа памет, отколкото 2х512МВ от някоя супер турбо бърза и скъпа. Е, ако е въпрос на спорт, тогава е друго.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията и на двамата.

 

ant9 за OCZ знам ... само че това ми е далеч извън лигата :D поне на този етап няма да инвестирам такова състояние в рампамет. Надявах се на някоя А-Дата втора ръка.

 

 

Marvin, DDR400 SUPER T CL2 от теб чувам. Не съм запознат с тази история но ми звучи добре. Трябват ми 2х512 обаче. За да работят в дуал. Нямам възможност да си позволя 2х1гб. Къде ги продават тези памети?

Link to comment
Share on other sites

Shadow^Dancer бих ти препоръчал да провериш в Пловивския Мост за Супер Т 1Гига СЛ2, Marvin спомена че 512Мегабайтовите плочки ги няма в момента в БГ, друга Пловдивска фирми която търгува с Софийския Мост е ПИК(може да ти доставят Супер Т 1Гига), ама те са скъпари.

Link to comment
Share on other sites

Ами... в графата "Скъпи". Което не означава, че не са добри, но според мен няма смисъл от такива чудесии в нормален компютър. Тръпката е да ти свърши работа нещо (относително) евтино, а останалите пари да вложиш в нещо друго, от което се нуждае системата (ако да речем не ги изпиеш с приятели). Аз, примерно, винаги бих избрал 2х1GB от някоя не чак толкова бърза и скъпа памет, отколкото 2х512МВ от някоя супер турбо бърза и скъпа. Е, ако е въпрос на спорт, тогава е друго.

fing32.gif

Link to comment
Share on other sites

Темата може и да заприлича за раздел Hardware и електроника вече, ама да си кажа.

Това, че 512 МВ DDR400 SUPER T CL2 няма в Мост, които са им вносители, ми стига, за да не тръгна да ги търся по други магазинчета. Има 1GB-тови и то на прилични цени. Може да внесат скоро, щото и други памети, от които скоро се интересувах са им изчерпани. Иначе, това е едно от най-добрите попадения напоследък като цена/качество. Моите безгрижно вървят на шина 228 при CL2, за повече не са напъвани, щото при 2 модула нямам режим 1:1. Но при всички случаи при CL3 ще прескочат 250, което си е DDR500. Имат си и алуминиеви радиатори.

Shadow^Dancer, от A-DATA не очаквай много, освен ако не е VITESTA, но те си държат цените и на старо. Има и един куп други екзотики, ама те и цените са им едни!

Между другото, от известно време има разни нелогични неща по ценовите листи, свързани с плаването на цените, по-специално при паметите, които бяха започнали да стават за по без пари, а сега се качват. Та, в момента именно 512MB DDR500 A-DATA VITESTA можеш да вземеш за 57$, при положение, че SUPER T DDR400 CL3 я дават вече за 53$.

Смятам, че разбра какъв би бил моят избор в момента.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...