Jump to content
BulForum.com

Lord of the rings


veseo

Recommended Posts

Awe svalih LOTR:Fellowship of the ring ama ne moga da pusna subtitrite.Osven tova kym subpack-a ima prika4ena nqkva typa programa de-

to ne razbrah kakvo pravi.PLS pomognete.

 

P.S.Nqkoi koito razbira moje da mi kaje i The two towers kakvo da svalq :angry:

Link to comment
Share on other sites

OK.Ste svalq drugi.

kachih moite tuk, dobri sa, daje ima elficheskata rech + prevoda na .bg ... mnogo e cenno.

 

BTW kak da ne e dobro ka4estvoto na The two towers?

Dokolkoto znam mpeg formata e s dobro ka4estvo.

failovia format niama goliamo znachenie za kachestvoto na filma. Tova e prosto nachin za predstaviane na dannite. Vuv vseki edin format mojesh da zapishesh kakto mnogo kachestveni, taka i nekachestveni danni.

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

saniq failov format moje da nqma znachenie, no encoderite s koito se ripva ili zapisva sa mnogo vajni a da kajem VCD (mpeg 1) ima mnogo ostareli algoritmi za zapisvane i hem faila ne e s tolkova dobro kachestvo, hem goleminata e vnushitelna za sravnenie s divX avi. puk i dokolkoto znam mpeg 1 ne moje da zapisva poveche ot 320 na 240 taka che razlika ima... mpeg 2 razbira se e druga rabota, tam kachetvoto e super, ama i goleminata e super :))

Link to comment
Share on other sites

i v mpeg1 moje da byde kodiran idealno edin film na kakvato i da e resolution

zavisimostta e slednata :

za edno i sychto kachestvo i resolution s uvelichavaneto na versiqta na mpeg razmera na file-a namalqva a iziskvaniqta kym procesora za kodirane/dekodirane se uvelichavat

taka za edno i syshto kachestvo mpeg1 sa nai leki za dekodirane i nai golemi a mpeg4 sa nai tejki za procesora i nai malki

 

mpeg1 = VCD

mpeg2 = SVCD, DVD

mpeg4 = DivX, XviD, ASF

 

ne sym mnogo siguren dali 4 e po nov ot 1, po kysnoto navlizane po skoro se dylji na tova che po kysno se poqvqvat procesori dostatychno moshtni da gi dekodirat

Link to comment
Share on other sites

Da, suglasen sum, che niakoi failovi formati imat ogranichenia. No vse oshte durja na tova, che samo po failovia format ne moje da se opredeli kachestvoto.

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Ave hora kak moje da si razvalqte udovolstvieto da go gledate na takova kachestvo?? Sled 10 dena izliza na kino, ako ne go gledate tam, shtom izliza tolkova rano na kino nqma nachin veche da nqma dvd v shtatite po nego, a tva znachi che shte ima i dvdrip...

Link to comment
Share on other sites

Furiozo, mpeg 4 e mnogo po razlichen, i po nov estestveno ot VCD tuj kato v nego ima alforitum za izrqzvane na nepodvijnite elementi ot scenite za po-dobra kompresiq osven tova v toq format ima i 2 pass encoding (minava po 2 puti kadura), koeto mnogo podobrqva kachetvoto pri malka golemina (zamazva kakto se kazva :) )

Link to comment
Share on other sites

Awe kak moje da sporite za neshta koito ne sa vi iasni izobshto?!?! Nemoje film koito e zapisan s videokamera v kinosalon da e s hubavo ka4estvo nezavisimo ot formata.Vie pri ripvane moje da izpolzvate i mpeg 2 i pak da e dobro ka4estvoto no razmera nqma da e sashtia.Tva 4e DivX izlezna nai dobrur za sega 2 mnenia nqma.

 

Peace

Link to comment
Share on other sites

ok, priznavam si ne gi znam

predlagam da se obedinim zad stanovishteto che kachestvoto zavisi ot iztochnika i kogato toi e dobyr se izpolzva mpeg2 ili mpeg4

qvno mpeg1 ne pozvolqva mnogo dobro kachestvo dori iztochnika da e idealen

Link to comment
Share on other sites

:o

Я кажете защо днес като си обърнах Harry Poter на VCD нестига че немога да вкарам субтитрите ами ми върви на DVD то с главата надолу ;)

Дайте ми съвет или да си обърна телевизора а ? :)

Link to comment
Share on other sites

0xdeadc0de ne iskam da te obijdam ama subtitrite ti sa mnogo 6antavi ! :( .Gledah vtorata 4ast na filma po4ti bez subs.Po4ti zastoto si gi ima6e na za 5-10 min. napred :(

Link to comment
Share on other sites

0xdeadc0de ne iskam da te obijdam ama subtitrite ti sa mnogo 6antavi ! :( .Gledah vtorata 4ast na filma po4ti bez subs.Po4ti zastoto si gi ima6e na za 5-10 min. napred :(

spokoino ne se obijdam tolkova lesno ;), no ima niakakva greshka. Filma sum go gledal 4-5 puti s tezi subtitles i ti garantiram, che niamat problem. Pone ne sus video failovete, koito az imam, a te sa na 23.976 fps. Pusni edin GSpot ili kakvoto ti e kef i proveri na kakuv framerate ti e filma.

 

To All: shte e hubavo, kogato niakoi request-va ili upload-va subtitles, da upomenava nasitina za kakuv framerate sa, za da ne se poluchavat nedorazumenia kato tova ;)

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Tri vyprosa:

1.GSpot ima li go na site - prosto ne sym tyrsil(malko kato __lo6iat__ :P )

2.Kak da vidq framerate e filma

3.Kakvo e framerate :D

 

P.S.Sorka za lamerskite vaprosi ama skoro navyr6ih 14 godini i ne razbiram

mnogo mnogo.

Link to comment
Share on other sites

Mejdu drugoto toku-sto vidqh 4e ima ve4e DVD-SCREENER na LOTR 2.Dokolkoto znam tova e best ka4estvo(popravete me ako gre6a).Dano na ftl

go ima :>

Link to comment
Share on other sites

Tri vyprosa:

1.GSpot ima li go na site - prosto ne sym tyrsil(malko kato __lo6iat__  :P )

ima go tuk.

 

2.Kak da vidq framerate e filma

pusni GSpot, otvori s nego filma i ima edno pole do koeto pishe "Framerate".

 

3.Kakvo e framerate  :D

tova e broia kadri, koito se pokazvat za 1 sekunda. t.e. pri edin framerate za 1 sec moje da ima poveche kadri, otkolkoto na drug. I tui kato subtitles za LOTR, koito sum upload-nal sa vuv format, koito kazva na koi kadur kakvo da se izpishe, to pri razlichen framerate neminuemo shte se razmestvat.

 

P.S.Sorka za lamerskite vaprosi ama skoro navyr6ih 14 godini i ne razbiram

mnogo mnogo.

n.p. nikoi ne se e rodil nauchen ;)

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Emi ju i pri men e to4no 23.976 ama ne stavat  :(

e sega veche ne zastrelia. Ako nakraia se okaje, che imame i edin i sushti film, puk subtitles rabotiat pri men, puk pri teb ne ???

 

posleden check:

 

Size:      723 144 704

Aspect:    672 x 288  (2.333 : 1)

Duration:  01h 33m 30s

Framerate: 23.976 FPS

Bitrate:   868 kb/s

VCodec:    div3

Size:      707 823 616

Aspect:    672 x 288  (2.333 : 1)

Duration:  01h 24m 51s

Framerate: 23.976 FPS

Bitrate:   949 kb/s

VCodec:    div3

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Lord of the rings part 1:

 

Size:732.045.312 bytes

Aspect:640 x 272 (2.353 : 1)

Duration:01h 29m 07s

Framerate:23.976 FPS

Bitrate:942 kb/s

Vcodec:DivX Decoder Filter --> DivXG400

 

Lord of the rings part 2:

Size:735.367.168 bytes

Aspect:640 x 272 (2.353 : 1)

Duration:01h 23m 13s

Framerate:23.976 FPS

Bitrate:1025 kb/s

Vcodec:DivX Decoder Filter --> DivXG400

 

Като гледам има доста разлика.Особено в бит-рейта :( .Ясно, значи проблема не е в твоите субтитри ами в това че не са пригодени точно за

моята версия на филма.Ако имаш време(само ако имаш) би могъл да качиш твоя филм,защото ми се иска да си запиша и трите части на властелина,когато излезнат.Айде чао и мерси за информацията.

 

P.S. Айде някой да каже дали DVD-screener-а е с добро качество.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...